Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pas ciążowy. Polecacie?

edytowano wrzesień 2013 w Pomagajmy sobie
Dziewczyny pomóżcie. Zapewne było. Co myślicie o pasach ciążowych. To moja 5 ciąża. 21 tydzien ale brzuszek jak w 7 miesiacu. Ciągnie na dół. Mam takie jedne spodnie z pasem ale nie takim klasycznym tylko podtrzymujacym dół brzucha i jak je wkładam to czuje zdecydowana ulgę. Myśle o pasie czy warto , gdzie i za ile. Zastanawiam sie, czy pomoże powstrzymać powstawanie zylakow bo w tej ciazy masakra. Od samego dołu nogi do samej pachwiny:(

Pewnie było, może byc link.

Z góry dziekuje

Komentarz

  • Powinien być dobrany przez specjalistę. Wtedy może być z niego pożytek. Takiego pierwszego z brzegu bym się trochę obawiała.
  • Ze specjalistą od fizjoterapii w ciąży bym rzecz konsultowała. Nie wiem, kto pracuje w sklepach rehabilitacyjnych. Jeśli fizjoterapeuci, to ich porada może być wystarczająca.
  • Nosilam chwile i byłam zadowolona ale juz firmy nie pamietam bo od koleżanki pozyczalam.
  • Ja teraz czasami nosze- tez ze wzgledu na bol spojenia.
    Zauwazalam jednak, ze nic tak nie pomaga na bol kregoslupa i spojenia, jak wrzucic na luz i odoczywac, kiedy tylko sie da- przynajmniej u mnie.
    I jeszcze- uwazac na prawidlowa postawe, ostroznie sie przekrecac w nocy z boku na bok- pomaga sliskie przescieradlo i jedwabna ;-) pizama,uwazanie na ruchy skretne bioder- trzeba sie obracac calym cialem,ne odkurzac, nie myc podlog ,spac z poduszka pomiedzy kolanami, siadac raczej na krzesle,niz fotelu, ze stopami opartymi na podlodze, unikanie schodow, wsiadanie do samochodu- najpierw pupa, potem nogi, itd.
    Dostalam mnostwo zalecen od poloznej, ale to dziala, powaznie :-)
  • Mam pas firmy Anita, troche pomaga (jakies cudowne lekarstwo to nie jest, ale pomocny jest na pewno). Trzeba uwazac dobierajac rozmiar, bo zaczynalam od XS, a teraz mam M, S przeskoczylam (ciuchy nosze te same, wiec jakos dramatycznie w tylku nie utylam, natomiast obwod brzucha mi tak podskoczyl, takze zmierzyc przed zakupem, nie ma sensu kupowac w necie).
  • edytowano wrzesień 2013
  • Dzięki dziewczyny, ja pracuje i pewnych rzeczy jeszcze przez jakiś czas nie unikne. Bardzo dziekuje za zaangażowanie:)
  • Natalnika- sprawdze dostępność i ceny sztokholmskie i sie odezwę.
  • @Majazibi6 pozwolisz że się podepnę...

    A pas pociążowy - polecacie?
    Tak to się nazywa... chodzi mi o takie cóś co się nosi na brzuchu po porodzie, żeby "pomóc" brzuszyskowi szybko wrócić do kształtu właściwego. Czy to ma sens i czy faktycznie pomaga? Czy może zaszkodzić?
  • @Annana - jeśli nie ma jakiś konkretnych wskazań do takiego pasa pociążowego (np. jakaś rozległa przepuklina), to przynosi on więcej szkody niż pożytku, bo rozleniwia mięśnie wyręczając je w ich pracy.
  • O! To sensowne przemyślenia. Nie pomyślałam że to to może mięśnie rozleniwić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.