Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki mikser kupić?

edytowano wrzesień 2013 w Ogólna
Padł nam mikser. Miał prawo, 14 lat intensywnego użytkowania (bo to ślubny ;-) ). Mam duży dylemat, co w zamian. Najprostszym wyborem jest model analogiczny do tego, co mieliśmy - Zelmer, no ale z tego co słyszę i obserwuję (używam czajnik i odkurzacz Zelmera), dzisiejszy Zelmer to już nie ta trwałość co kiedyś. Co macie i polecacie?
«134

Komentarz

  • Mam właśnie takiego zelmera, bardzo podobnego,- robota+ końcówki ubijające + końcówkę blendującą.
    Ogólnie myślałam kilka razy, że zaoram go na śmierć, ale jest mega twardy. Kręci gęste ciasta, wszystko ubija w puch, blender nigdy mnie nie zawiódł.
    Marzy mi się dokupienie kubka blendującego. Właśnie tym kierowałam się przy wyborze - nie mam $ na cały zestaw, to kupiłam robota, do którego bez problemu można dokupić części.
  • a, sam robot z końcówkami jakiś rok temu kosztował na alledrogo niecałe 80zł, blendującą dokupiłam potem za 18zł chyba:)
  • Mi sie zajechały(po roku) końcówki(te,które sie wkłada do miksera)-też Zelmer
  • @MamaMika, te do ubijania?
  • Nie,do blendowania,pojemnik do szatkowania orzechów itp,dzbanek do koktaili.
  • edytowano wrzesień 2013
    Ale zjechały ci sie te gwiazdki na dzbanku/pojemniku czy gwiazdkowa dziura w mikserze? Moj 16 letni Zelmer cierpial na przestrzeni swych lat na obie dolegliwosci. Wymiana w serwisie u nas kosztuje 11 zl. Mozna tez kupic same czesci za bodajze 3 zeta. Tylko za pierwszym razem robil serwis. Potem maz sie wyspecjalizowal ;)
  • mi właśnie spaliło zelmera tę końcówkę gwiazdkę-nawet nie wiem kiedy ;/ tzn. od zakupu minęło coś koło półtora roku,ale nawet nie wiem, podczas której przygody w kuchni się spalił  ~X(
  • Ja mam najtańszy mikser z tesco, kosztował chyba ok. 30 zł i działa dobrze już kilka lat... Do tej pory radzi sobie ze wszystkim :) Chyba trzeba mieć trochę szczęścia przy kupnie...
  • w moim zelmerze też się gwiazdka wytarła :/ niby miksuje ale ciężko mu to idzie
    i nie mogę przeskoczyć prędkości z 1 na większą, ale jak się go na siłę przesunie to działa :)


    ola_g - pokaż tego philipsa który zarabia kruche ciasto ! nie cierpię tego robić :)
  • Ale zjechały ci sie te gwiazdki na dzbanku/pojemniku czy gwiazdkowa dziura w mikserze? Moj 16 letni Zelmer cierpial na przestrzeni swych lat na obie dolegliwosci. Wymiana w serwisie u nas kosztuje 11 zl. Mozna tez kupic same czesci za bodajze 3 zeta. Tylko za pierwszym razem robil serwis. Potem maz sie wyspecjalizowal ;)
    Właśnie to,co piszesz.Obie dolegliwości.
  • Marzę o tym

    image


    albo o tym

    image

  • @MamaMika

    Nie marz o KA, ja też kiedyś na niego bardzo chorowałam, ale on wcale nie taki cudny. To marketing.
    Ma słabą moc i dużo plastikowych części.

    To już lepiej coś takiego:

    image

    BOSH MUM86


    :x
  • Gdy pracowałam w Sołku,tam właśnie miałyśmy Kiciusia. Podobał mi się. Natomiast u jednej Zacnej Forumowiczki widziałam Kenwooda. Wydaje mi sie znacznie lepszy.
    Firmę Bosh bardzo lubie i jestem pewna,ze ten mikser jest fajny
  • Pytanie mam.
    Jaki robot (z tych polecanych) ma możliwie duuuużą misę?
  • Kenwood Major. I mieszadła ze stali nierdzewnej.
    Ale o cenę nie pytaj, chlip, chlip...
  • Obawiam się, że za tą cenę nie przejdzie.
    Poza tym...chyba bałabym się używać...

    Poza tym...za tę cenę ile można mieć chleba...
  • nasz jest ten :
    image
    cena nie jest niska - ale w euro agd z 36 ratami na 0 % .... nie wychodzi dużo, a kupujesz to na lata
  • Wow!
    Rzuciłam okiem na ceny. Te Majory są od 1400zł do ok 3000.

    Chyba muszę z mężęm do Was przyjechać,co byście go przekonali
    =))
  • A ten Cooking Chef jeszcze droższy.

    Ale niezły!!!
  • edytowano listopad 2013
    Zmartwię cie, ale za 1400 to mieszadla aluminiowe powlekane, moc i trwalosc nie ta... No ogolnie to misa tej samej pojemnosci i wsio.
  • no problem - zrobię pokazowe mieszanie ciasta na chleb na zakwasie
  • My mamy jakiegos Siemensa, wcale nie jakis wypasony model, o wdzieku czolgu. Ale uzywamy juz chyba 12 lat, ani razu nawet sie nie zajeknal.
  • podbiję, bo w końcu nadeszła chwila kiedy mogę kupić któryś z robotów kuchennych
    ale jak to ze mną chciałabym coś o dużej mocy, niskiej cenie i sprawdzonego :)

    możecie polecić robot kuchenny ale w cenie niższej niż 1000 zł ?

  • ja również się rozglądam
  • edytowano styczeń 2014
    przeklejam pytanie z innego wątku:
    Od tygodni szukam robota kuchennego, zależy mi na funkcji wyrabiania ciasta, maszynce do mięsa i dobrej sokowirówce. Mam pytanie do właściecieli robotów  Kenwooda czy sokowirówka jest ok? Na filmach nie wygląda zbyt porządnie. Może lepiej kupić jakąś wyciskarkę  niż sokowirówkę w zestawie z robotem?

  • napiszę tak - zbyt piękne aby było prawdziwe.
    poza tym ta miska jest zwyczajnie za mała .... i moc 1200 z dopiskiem "rozruchowa"
    uwazaj !
  • @Adalbert, masz moze sokowirówkę do tego Kenwooda? Daje radę z warzywami? 
  • mamy tylko wersję podstawową z 4 końcówkami + blender. o sokowirówce dopiero myślimy
  • @uJa a widziałas roboty kuchenne Boscha Mum? Kosztuja ok tysiąca złotych, maja w zestawie dużo funkcji. Przeczytałam w ciagu ostatnich 3 tygodni mnóstwo opinii o robotach i te mają bardzo dobre komentarze w przeciwieństwie np do Kenwooda (ale tego najtańszego ok 1,5 tys zl). Klienci są zadowoleni z Kenwooda, ale tych droższych, do których trzeba dokupić wszystko, a sredni koszt jednej przystawki to 400zl(do Boscha połowę taniej). Aby miec kilka podstawowych funkcje trzeba wiec wydać 4-5 tys na Kenwooda.
    Mi zalezy najbardziej na profesjonalenje wyciskarce do owocow i warzyw (to coś podobnego do sokowirówki ale poprzez inną technologię warzywa i owoce zachowują wiecej wartości, witamin itp) 
    Te sokowirówki w zestawie z robotami nie są najlepsze . Dlatego wyciskarę kupię Hurom, a robot chyba ten:
    http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=robot bosch, ma nawet przystawke do krojenia w kostkę i mimo ze moc 900 W dobrze daje rade z wyrabianiem ciasta. Na potrzeby naszej czteroosobowej rodziny jest wystarczający. Mam z tej firmy blender kilka lat i jest super (600W).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.