Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki mikser kupić?

13

Komentarz

  • Maciejka, jeszcze nie rycz. Nie jest powiedziane, ze na pewno Ci za te tarke podwojny lomot spuscimy :P
  • potrójny! 
  • to ja przyspieszam wniosek o wize na antypody... 3:-O
  • Mam taka tarkę kilkanascie lat- czesto uzywam- niestery ten ochronny popychacz sie ostatnio połamał. Lubie ją
  • @AnkaAso-czekamy na wieści jak sprawuje się Twój mikser
  • Mój Bosch działa bez zarzutu. Przy mieszaniu ciasta chlebowego z kilograma mąki ramię rusza się i wygląda, jakby miał się rozlecieć cały, ale to tylko pozory. Wyrabia super, tarki do warzyw też świetnie ścierają, dokładniej niż mój stary zelmer. Ta drobna tarka do warzyw wydaje się za drobna na surówki, jednak warzywa są starte nie za drobno, w długie nitki, a nie papkę. Używam go kilka razy dziennie, na razie nie mam zastrzeżeń  :) Warto jednak było zainwestować w dodatkową misę, w jednej rośnie ciasto, a w drugiej robię surówkę. Misa plastikowa jest połowę tańsza niż stalowa, ale jest mocna, dobrze się myje. Wszystkie części robota można myć w zmywarce, plastiki nie odbarwiają się od warzyw.
  • Bardzo dziękuję!
  • Muma ciagle nie mam, postanowilam, ze najpierw kredens kupimy. To przynajmniej bede jakos zmobilizowana, zeby szukac tego kredensu na starociach ;)
    Za to tarka przyszla, rany, ale to gilotyna ;) Ale fajna, potwierdzam. Wczoraj poszatkowalam warzywa do jaglanki, hehe, specjalnie wybieralam takie, ktore mozna kroic w paski ;)
  • @AnkaAso, z krojeniem w kostkę _SUROWYCH_ twardych warzyw (marchewka, buraczki, ziemniaki) radzi sobie ta przystawka Cube Cutter?
  • @InSpe, rozważ jeszcze taki: 

    Moc ma większą. I przystawkę do kostkowania. 

    A jak się wchodzi do EuroAGD przez Ceneo, to cena niższa o jakieś 150 zł. 
  • @Amica warzywa surowe i gotowane kroi błyskawicznie. Dodatkowo ma zabepieczenie przeciążeniowe. W przypadku przeciażenia zniszczeniu ulega takie plastikowe kółeczko, które łatwo wymienić i kosztuje do 2 zł. W zestawie było jedno zapasowe kółko przeciążeniowe. Nie ma obaw, że robot w razie czegoś się spali. Podoba mi się baaardzo, koniec z zupami kremami  :D 
  • a ja na razie kupiłam blender ręczny Braun Baby i jestem zachwycona ( nie miałam wcześniej nic takiego)
    http://braun.strefamarek.allegro.pl/blender-braun-multiquick-5-mq-535-baby.html
  • edytowano luty 2014
    @InSpe, ja na okrągło używam takiej "nogi" do miksowania i trzepaczki. Łatwo się przechowuje, łatwo myje. Zupy krem robią się natychmiast, i nie trzeba brudzić dodatkowego naczynia, bo "nogę" blendera wstawiam do garnka. Ale jak się zapopatrzę w CubeCutter, @AnkaAso, to też skończę z zupami-kremami : - )
  • a ja właśnie nie rozumiem o co chodzi z tymi zupami :|
  • To ja się pochwalę ;)
    image

    image
  • @uJa, drożdżowe ciasto swoim boschem mcm62020 wyrabiałaś? Sprawdza się?

    @InSpe, jak masz blender, to do garnka wystarczy wrzucić obrane warzywa, a potem w garnku zmiksować na zupę-krem. Nie kroisz warzyw, bo i tak będzie papka. Jak masz przystawkę do krojenia w kosteczkę, to robisz sobie zupki bez miksowania i bez czasochłonnego krojenia nożem w kostkę.
  • właśnie nie wyrabiałam
    i w sumie nie wiem czym bo w zestawie nie ma haka
    ale spróbuję w najbliższym czasie tym plastikiem co jest w kształcie noża, może on wyrobi
    i dam znać :)
  • In Spe, widze, ze mamy to samo (kliknelam przed chwila na amazonie, nieswiadoma, zeby nie bylo, ze papuguje az tak kompletnie). Metoda czestego kupowania malych sprzetow zaczyna cos dzialac na mojego chlopa ;), coraz mniej oponuje przeciwko kredensowi ze staroci (bo mi sie taki marzy i juz, a ze pewnie trzeba bedzie przy nim podlubac, to trudno, taki lajf)... A i ja mam pozytek, w koncu sprzety sie przydaja i ulatwiaja mi zycie podkuchennej ;))
  • Pytanie do posiadaczy Kenwood Major mam: czy i gdzie można dokupić drugą misę, najlepiej taką z uszami? Jaką pojemność ma przystawka malakser?
    Kto tam miał Majora? @Katarzyna? @Adalbert? Jeszcze ktoś? I pytanie nr 3: Ile ciasta chlebowego na zakwasie pełnoziarnistego, czyli gęstego i ciężkiego jest w stanie taki Titanium wyrobić. Czy wyrabiacie jeszcze potem coś recznie, czy siup do foremek? Znów zaczynam mierzyć się z tematem, bo mi ręce oklapły ;)
  • Nie wiem, co to "przystawka malaksera" - proszę opisać, jak to wygląda.
    Na Mokotowie jest serwis Kenwooda, w którym można kupić albo zamówić do sprowadzenia każdą dowolną część do Majora.
    Ciasta na chleb mój Major wyrabia całą dzieże. Trzy spore keksówki z tego wychodzą. Nic ręcznie nie wyrabiam.
  • Dzięki @ Katarzyna, bardzo mnie podbudowałaś tym " nic ręcznie" :) i tymi trzema keksówkami. To znaczy, że cały czas pracuję jak Kenwood ;)) W sumie chętnie mu odstąpię robotę.
    Malakser to taka miska z ostrzem w środku do siekania, ewentualnie z tarczami do tarcia. Chodzi mi o pojemność, bo mam oddzielnie, ale jest za mała.
    Ten serwis jakąś stronę www ma?
  • @Bambidu - nie widziałam malaksera do Kenwooda Majora. Jest front food procesor - czyli takie plastikowe coś podobne do maszynki do mięsa z zestawem tarek i szatkownic bębnowych raczej niskoobrotowy oraz back food procesor - czyli taka szatkownica z okrągłymi tarczami raczej wysokoobrotowy. Ten pierwszy ma tarkę do ziemniaków, więc, jak dla mnie, jest lepszy. I łatwiej się myje. Jak potrzebuję wymieszać to, co wcześniej utarłam lub zmieliłam, to gromadzę to w dzieży (to ta wielka misa z uszami), a potem mieszam mieszadłem "K". Chyba, że to jest łatwe do mieszania, to sobie ręcznie mieszam, wychodząc z założenia, że mieszanie będzie mniejszym wysiłkiem niż mycie mieszadła i dzieży.
    Nie mam pojęcia, czy ten serwis ma stronę www. Przy okazji zapytam męża, bo to on się z nimi kontaktował.
  • Dzięki @Katarzyna za wyczerpujące info. Wydawało mi się, że gdzieś taki malakser widziałam w zestawie, ale pewnie pomyliłam z innym mikserem bo mi wszystkie się w głowie, nomen omen zmiksowały ;) 
    A jak wygląda miksowanie małych ilości w tej wielkiej misie? Da się? Np ile minimalnie masła musi być, żeby utarł a nie rozsmarował po ścisnkach? Albo ile min. białek ubije?
    Przepraszam za sto pytań do, ale stacjonarnie nigdzie takiego nie znalazłam, a wydatek to dla mnie wielki i trochę się boję zakupu tylo oglądając w necie.
    Wdzięczna też będę za jakiś namiar na ten serwis. 
  • Ta górna szatkownica z tarczami jaką pojemność ma?
  • @Bambidu - wyrabiamy z max 2 kg mąki
  • @Bambidu - szatkownica ani przednia ani tylna nie ma pojemności - górą wkładasz towar do poszatkowania, popychasz załączonym popychaczem, a dołem albo przodem (w zależności od przystawki) wychodzi Ci do podstawionej miski towar poszatkowany. Możesz poszatkować, czy zetrzeć i 100 kilo marchwi, jabłek, buraków, ziemniaków, czy innego towaru, bo silnik ma moc dużą i wiele wytrzyma. Byle Ci misek na to starczyło w domu.
    Mam wrażanie, że 2 kurze białka daje się ubić ale nie sprawdzałam, bo ja raczej hurtownik. 3 na pewno się da. Przepiórczych trzeba ze 12 wbić, żeby ubijaczka miała co złapać. Masła samego nie ucieram, więc się nie wypowiem.
    A tu jest namiar na nasz ulubiony serwis Kenwooda na Mokotowie.
  • Jak w tytule mój xx letni Zelmer właśnie  padł na amen jestem zmuszona kupić  Pan mechanik powiedział że naprawa pół  lub więcej  nowego  będzie  kosztować  
  • Zelmotor;-)
    Podziękowali 1nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.