Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

potrzebuje tani i prosty przepis na ciasto.. chetnie czekoladowe

2»

Komentarz

  • idę sprawdzić ile mam gorzkiej czekolady :)
  • Moi goście nie dopisali i muszę sama zjeść domovve cukierki czekoladovve... przecież do jutra mogłyby się zepsuć ;))
  • VV moich cukierkach były jeszcze płatki ovvsiane i rodzynki - źródło błonnika :D Często dodaję to-to i do ciasta,  a gdyby dodać płatki jaglane, to już vv ogóle ;)
  • No i tak nagadały z tą czekoladą, że człowiek tylko o tym myśli!

    no i....?

    no i upiekłam sernik czekoladowy z nutą pomarańczy :P
    już nie ma 2/3 tortownicy, zaraz pomożemy reszcie ;)

    @Olu_g, a mozna przepis? Bo slinka cieknie na sama mysl...
  • @Malgorzata ciasto super wyszło, dzieci zajadały. Zrobiłam z orzechami wloskimi, jeszcze polewę chcą na wierzch, tylko się zastanawiam jaką? 

    dzięki za przepis!
    A mi nie wyszło.
    Jakuieś takie suche było. Moiże za długo piekłam?
  • Moje wyszło mocno wytrawne, bo pożalowałam cukru. Ale mnie smakowało bardzo. Dzieciom też. I jak mi urosło, byłam zdumiona.
  • I ja zrobiłam  dzis. Pycha! No gdybym z 5 minut krócej piekła byłby idealne, ale jak na pierwszy raz jestem
    :D.Słyszałam tez ze mozna tez jedna czekolade pokroic w kostke zamiast rozpuszczac  i wrzucic do ciasta wtedy efekt jest lepszy.
    @Malgorzata
    Jakuieś takie suche było. Moiże za długo piekłam?
    No własnie ja tez sie tego bałam.Piekłam 40 minut ale nasz piekarnik jest bez termoobiegu i pieczemy w nim na wyczucie.
  • A mnie przyszedl przez Was do glowy dowcip. Mam ochote na jakis owoc. Sliwka w czekoladzie!!! ;D
    Muszę kupić czekoladę ;p i będę robić. Tylko straszycie tym czasem pieczenia...
  • A w moim ekologicznym można kupić kakao, a właściwie te ziarna kakaowca, nie zmielone. Czy ktoś to próbował?
  • O, widzę że i na forum trochę fanów mojewypieki.com :)

    Ja czytam i piekę z tych przepisów od lat. Mam swoje ulubione, niektóre mi nie podchodzą a jeszcze inne po prostu nie wychodzą (np. zakalce w ciastach jogurtowych). Teraz mi się tam mniej podoba, bo pojawiły się wypieki "ala halołynowe".

    Wczoraj zakupiłam - drugą już książkę D. Świątkowskiej i się mocno rozczarowałam. Tzn. doborem przepisów (za dużo takich z: michałkami, snikersami, chałwami, karmelami, barwnikami, itp.) Wolę zdecydowanie bardziej tradycyjne lub z owocami (toż to i tak sama słodycz, po co te wkładki?).

  • Ja też dałam mniej cukru i było pyszne.  Dzieciaki miały ubaw bo nam na środku wyrosła góra. Normalnie Himalaje Małgorzaty. 

     Dałam tylko troszkę orzechów i żurawiny nie było ich w ogóle widać.  Można dawać sporo bakalii.

    Świetne ciasto i szybkie. Jak nic zrobię teraz na bal w czwartek.

  • Jak nic zrobię teraz na bal w czwartek.

    ???
    Jaja se robisz, tak?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.