Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka do ubrań

1567911

Komentarz

  • Jeansy mi po dwóch suszeniach się przetarly na kolanie. Nie wiem czy to od suszenia czy pomimo.. 
  • Susze z nadrukiem, jest ok
    Podziękowali 1MAFJa
  • Gosia5 - u nas zadziałał sprawnie, sprawdź czy jest autoryzowany serwis w Twoim mieście, jeśli jest to w ciągu 5 dni jest technik. Ale u nas znalazł tylko piłeczkę kauczukową ;) więc niczego nie wymieniał i sprawnie poszło
    Podziękowali 1Gosia5
  • Zależy jaka jakość nadruku, nam ostatnio popękala aplikacja na dresow (pierwszy raz)
  • Mi się kiedyś skleił nadruk.  Odtąd z nadrukiem suszyłam na syntetycznych. 
  • MAFJa powiedział(a):
    Jeansy mi po dwóch suszeniach się przetarly na kolanie. Nie wiem czy to od suszenia czy pomimo.. 
    Modne Ci zrobiła :smiley: 
    Im więcej dziur tym lepiej teraz.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mi się kiedyś skleił nadruk.  Odtąd z nadrukiem suszyłam na syntetycznych. 
    Dokładnie :'( .
    Jak suszarka to tylko z pompą ciepła AAAAAAAAAAAA+++++++++++++++
    bo inaczej to ciągnie energię jak smok.
  • Ale skoro taka z pompa ciepła z tysiaka droższa, a psują się po trzech latach, to różnica nie zdąży się zwrócić raczej...
  • 500 zł różnica i zwraca się szybko, jak się często korzysta. 
  • Tak tłumacze sobie i dzieciom. Fa niezadowolona każe mi dać babci do cerowania... Tosia zadowolona wzięła getry udając wytarta jeansy założyła do przedszkola i twierdzi że ma Mode dziś 
  • Na delikatnym do szafy nie dosusza. Pralka 1200obrotow czyli co.... mokrejsze wsadzone mokrejsze wyciagniete. 
    Na bawelna extra suche wszystko ok.
    W serwisie ze niby za duzo prania ale to i tak jest zwykle polowa tego co wchodzi do o kilogram mniejszej pralki.

  • Bambidu powiedział(a):
    Ale skoro taka z pompa ciepła z tysiaka droższa, a psują się po trzech latach, to różnica nie zdąży się zwrócić raczej...
    Mi wychodzi 420 roznicy miedzy pompa a wymiennikiem "rocznie" do ceny 900 czyli za dwa lata kupujesz nowa z "oszczednosci". 
    Wiem gdzie moze u ciebie lezec problem.... prad masz za tani. haha
  • @Taw, teoretycznie czy praktycznie w rachunkach widzisz różnicę. Bo ja na razie teoretycznie liczę i wystarczy na stronkę oleole popatrzeć. Tam piszą, ile kosztuje 160 cykli rocznie dla danej klasy energetycznej. Tylko że 160 - cóż to jest! Ja suszę cały rok. Średnio codziennie, jeśli nie częściej.
  • Mamy Candy na 8 kg i niestety nie jesteśmy zadowoleni. W grudniu skończyła się jej gwarancja-2 lata. Czasem suszy 5 godzin... Filtry czyste... Nie wiemy co jej jest. Jakby ktoś chciał się z nią pobawić tanio sprzedamy. Generalnie stawiamy na Boscha lub Siemensa. Mieliśmy poprzednio i chwalimy bardzo.
    K
    Podziękowali 1Gosia5
  • Te opcje trzeba dokupić przy przedłużeniu gwarancji bo może się okazać że gniazdko nie takie nie tak ustawione za często pracuje sprzęt itp itd 
    Podziękowali 1Gosia5
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2018
    Gosia5 powiedział(a):
    @Taw, teoretycznie czy praktycznie w rachunkach widzisz różnicę. Bo ja na razie teoretycznie liczę i wystarczy na stronkę oleole popatrzeć. Tam piszą, ile kosztuje 160 cykli rocznie dla danej klasy energetycznej. Tylko że 160 - cóż to jest! Ja suszę cały rok. Średnio codziennie, jeśli nie częściej.
    Teoretycznie. Jak dalem miernik to wyszlo jeszcze mniej.

    A praktycznie w grudniu jak kupilem mialem zuzycie o 100 wiecej niz w listopadzie. Natomiast w listopadzie i grudniu usilowalem ratowac sie z wilgocia w domh osuszaczem. W styczniu osuszacz praktyczne byl odpalany tylko sporadycznie w lazience na rzecz konkretnego wietrzenia rano i wieczorem by utrzymac poziom wilgoci 50_55%, na indukcyjnej sporo dzialalem bo bylem caly miesiac w domu i suszarka tez na pelnych obrotach chodzila. Poziom zuzycia pradu spadl do tego z listopada
    Podziękowali 1Gosia5
  • Chyba jednak kupimy tańszą w klasie B. Różnica między boschem bez pompy, a takim z pompą razem z ubezpieczeniem to około 1 tys zł, czyli nawet przy codziennym użytkowaniu zwraca się po 3 latach. A wyłożyć trzeba teraz tysiak więcej :( Do tego długość programów w suszarkach z pompą przeraża mnie. Ta suszarka wydaje mi się sensowna.
    https://www.oleole.pl/suszarki/bosch-wtn86200pl.bhtml
    Mam nadzieję, ze posłuży dłużej niż dwa i pół roku.


    Podziękowali 1Katanna
  • Jak ubezpieczenie będzie to masz szansę mieć do końca ubezpieczenia czyli np 5 lat , dowiedziałam bym się w najbliższym serwisie zakładzie gdzie naprawiają takie sprzęty ,jakie są koszty części itd 
  • Mam pytanie z innej beczki
    Dlaczego program w pralce najbardziej ekologiczny trwa 3,20 h ? 
    Gdy np program szybki trwa 1 godz?
    Pierze się w tej samej temperaturze takie same wirowanie, płukanie i ten krótki już ma zużyć więcej prądu i wody niż ten co pierze ponad 3 godzin, nie rozumiem tego ni jak pojąć nie mogę
  • Dłużej międli w minimalnej ilości wody i temperaturze niższej niż teoretycznie zadana, @nowa.
  • Jak dłużej medli jeśli pierze 1/3 czasu ? 
  • To i o 1/3 czasu krócej miedli, mniej razy wodę grzeje 
  • Wody przecież weźmie tyle samo, w krótkim praniu mniej razy wymienia wodę 
  • Ja.ich nie lubie, tych dlugich programow. Wody nie musze oszczedzac, place zawsze.jedna stawke za.m-c. A prad.oszczedzam piorac  w 30 st, czasem 40. 
    Ja piore 2-3 pralki dziennie, nie mialabym czasu czekac.
  • @nowa, odwrotnie, ten dłuuuuugi program pierze prawie bez wody i przy niższej temperaturze. Dlatego nazywa się oszczędny. Ale czasu nie oszczędza, a i brak wody może czasem skończyć się tym, że niedopłukane swędzi itp. Ale w tabelkach ładnie wygląda i kupujący się cieszy jaki to on pro-ekologiczny jest tudzież ile zaoszczędzi płacąc wiecej za super eco rozwiązania ;)
  • Ja tam mam te długie ekoprogramy tylko na 40 i na 60 stopni, na 30 nie mam takiej opcji wcale. Wiec jak to z ta temperatura jest?
  • Jak bez wody jak bierze wodę kilkanaście razy? A pranie wyjmuje ciepłe im wyższa temperatura prania tym cieplejsze ubrania , licznik od prądu tylko jęczy , 
    A w tym krótszym programie bierze wodę do prania 2 razy i 3 do płukania , 
    @czekolada to zależy od pralki ja w tych Eco mam rozrzut temperatury od 30 st do 90 , a w tym szybkim 1 godz od 30 st do 60, a jeszcze jest taki program na 15 minut to można tylko prac w temp 30 st 
  • @czekolada, @nowa, w instrukcji mojej pralki bodajże czytałam, że w trybie eco temperatura de facto jest niższa (chyba o 10*C ale głowy nie dam) niż standardowo w tym programie. U mnie w zależności od programu można ustawić różny zakres temperatur. Nie wiem, czy jak się ręcznie ustawi temperaturę w trybie eco, to pralka też sama sobie tę temperaturę obniża czy nie. Mało wody @nowa, nie oznacza mniej razy pobieranej tylko mniejszą ilość litrów. W trybie eco u mnie wyraźnie widać, że wody jest tyle, żeby pranie było mokre. Drzwiczki mozna otworzyć w dowolnym momencie, bo nic się je wyleje. W trybie szybkim pranie pływa w wodzie. I drzwiczki są zablokowane. Między zwykłym a eco może tak bardzo nie widać różnicy gołym okiem.

  • To w mojej w każdym programie drzwiczki blokuje , niby jak pralkę wyłączę to otworze drzwiczki ale tylko wtedy gdy wyłączę całkiem ,no to muszę michę na wodę podstawiać, w każdym programie pływa w wodzie wszystko dlatego się dziwię 
  • A mnie się wydaje, ze suszarka niszczy ubrania. No przecież  trze je. . .
    Mam whirpoola 12 letniego.. 
    Może dlatego, ze taki stary? Może w nowszych generacjach jakoś inaczej to działa.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.