Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ból ucha :(

2»

Komentarz

  • No, właśnie wiem, że przy podaniu w zastrzyku działa nie długo (dla mnie 20 minut to krótko, dla operatora przy prostym zabiegu pewnie w sam raz). U mnie nie bardzo działa przy znieczulaniu skóry i tkanek podskórnych do szycia. Boli i tak. Choć może "na żywca" bolałoby jeszcze bardziej. Syn miał w znieczuleniu miejscowym lidokainą szytą rozciętą łydkę i też piskał, że go boli.
    Co do tych sprajów z lidokainą, to moim zdaniem, podane na śluzówkę działają bardzo krótko - jakieś 5 minut. Zdarzało mi się czasem stosować w położnictwie. Rozumiem, że to wystarcza, żeby dziecko pozwoliło się zbadać ale w przypadku przyniesienia sobie realnej ulgi w bólu ucha, to mało satysfakcjonujące.
  • A, ok. Moim zdaniem ustanie płaczu jest już jakimś sukcesem, ale oczywiście to nie leczenie. Mimo wszystko uważam, że warto wiedzieć i może poprosić.
    Ręce na lido operuje się fajnie, pacjenci nie piskają- a jak piskają, to się dostrzykuje i jest ok :)
    To sobie dzisiaj odświeżyłam wiedzę z farmy, a teraz wracam do pediatrii D:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.