Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

święta 3x BEZ

edytowano grudzień 2013 w Kuchnia
Mamy już kilka pomysłów na świąteczne menu, ale szukamy kolejnych inspiracji.

Jakie macie pomysły na świąteczne potrawy bezmleczne, bezjajeczne i bezglutenowe?

Czy ktoś robił np. Bezglutenowe pierogi?

«1

Komentarz

• @Patia dziekuję za wątek :D 

my robimy uszka bezglutenowe (ze strony smakołyki alergika) może kutię strzelę ale nie mam jeszcze przepisu... no a reszta... śledzie w oleju. Ryba po grecku (ale w mące kukurydzianej i jaju kaczym), zupa z kapustą i grzybami (dajecie taką dzieciom ok 2 letnim???) 

no ze słodkim mam BIG PROBLEM :(
  • Ciasta piekłam tylko z ksylitolem, kruche z miodem. Zamroziłam i czekają na święta. Egoistycznie gości nie będziemy ciastami częstować  ;) choć nad nie częstowaniem teściowej waham się nieco  :D

• @Patia dziekuję za wątek :D 

my robimy uszka bezglutenowe (ze strony smakołyki alergika) może kutię strzelę ale nie mam jeszcze przepisu... no a reszta... śledzie w oleju. Ryba po grecku (ale w mące kukurydzianej i jaju kaczym), zupa z kapustą i grzybami (dajecie taką dzieciom ok 2 letnim???) 

no ze słodkim mam BIG PROBLEM :(
    Makowe z jabłkami wychodzi, ale to z jajem... makowiec na kruchym bezjajecznym bym zrobiła, dobry jest, pierniczki, kruche ciastka pomarańczowe np. brownie ryżowo-bananowe z cynamonem i obłożone masą marcepanową
    no, pomysłów to ja bym miałaaaaa
  • smakoterapiowe tiramisu
    kisiel z żurawiny
    tarta z serkiem z nerkowców i czekolada z jaglanki- pycha!
  • Ktoś robił jakieś kluseczki z mąki kukurydzianej?
  • Widzę, że na stronie smakołyki alergika już jest wigilijne menu:
    http://www.smakolykialergika.pl/2013/12/12-wigilijnych-potraw-dla-alergikow.html

• @AB zarzuć przepisem na tarte z serkiem z nerkowców i ten makowiec. Ja jajko daję przepiórcze albo kacze... mleko roślinne też przecież mogę :D
  • @AB a dasz przepis? :D
  • ABAB
    edytowano grudzień 2013
    tarta to nasza wariacja na tarteletki ze smakoterapii, zaraz poszukam
    a makowiec:
    4 żółtka utrzeć z 1/2 szkl cukru
    dodać 1/2-1/3 szkl. dowolnej mąki(chociaż co tu dużo kryć, z miksem najsmaczniejsze wychodzi)
    1 łyżeczkę proszku do pieczenia
    1/4 szklanki oleju
    2 szklanki masy makowej(ja robię z mielonego maku, mleka roślinnego, miodu, bakalii)
    2-3 starte jabłka, najlepiej renetę
    pianę ubitą z białek
    piec do mniej więcej suchego patyczka
    rok temu zapomniałam dodac mąkę i wyszło :P

• a brownie? ;)
  • a jesli możecie gorzką czekoladę
    lub jako krem do przełożenia np.brownie z ryżu
    cudny krem kokosowy

wiórki kokosowe zmielone(ja w młynku do kawy)
    2-3 łyżki mleka kokosowego lub innego roślinnego
    łyżeczka miodu

pycha! polane gorzką czekoladą lub w cieście
  • ABAB
    edytowano grudzień 2013
    http://smakoterapia.blogspot.com/2013/01/rewelacyjny-sernik-bez-dodatku-cukru.html

edit:
    ja namoczone nerkowce blenduję z dodatkiem skórki i soku z 1 cytryny ew.dosładzam miodem

brownie:

do robota kuchennego wrzucam
    3-4 miękkie banany
    1/2 szkl.oleju
    2/3 szkl.roślinnego mleka
    daktyle, figi, rodzynki, nerkowce, orzechy włoskie
    3-4 łyżki kakao
    2-3 szklanki mąki z brązowego ryżu(najpierw 2, a potem ew.dosypuję do odpowiedniej konsystencji)
    1-2 łyżeczki sody

piec do suchego patyka

dobre jest tez z jaglanki, ale z cukrem i jajem
  • edytowano grudzień 2013
    Mielisz ryż na mąkę czy może być taka kupiona mąka ryżowa (Melvit chyba) ?

• hmmm
    w dobrych czasach;) miałam zmieloną przez pewną Dobrą Duszę;)
    melvit jest z białego ryżu
    zmieszałabym chociaz pół na pół ze zmielonym brazowym ryzem...
  • ok, spróbujemy :)
  • i czekolada z jaglanki- pycha!
    daj przepis. Tylko szybko :D
  • ja blok czekoladowy z MM robię. Ale bez jaglanki
  • uJa gdzies podawała, nie znajde...

• uJa gdzies podawała, nie znajde...

ja??

kurcze nie przypominam sobie :/
    ale zobaczcie na smakoterapie jeśli coś podawałam to pewnie przepis z tamtąd albo jakąś jefo modyfikacje ( bo u mnie zwykle nie ma tych cudnych orzechów, migdałów czy innych kosztownych dobroci:/ )
  • nie stamtad, bo z jajem i cukrem;)
    poszukam potem....
  • a to brownie jaglankowe

to z moich wypieków :)

dobre dobre bardzo dobre (ale ostatnio mi nie wyszło nie wiem czemu)
  • Zrobiłam pierogi gryczane z soczewicą :) Bardzo dobre. Miały być na święta, ale już zjedliśmy na kolację, żeby przetestować ;)
  • o
    instrukcja dot.ciasta?
  • Nie było trudno :) 2 szklanki mąki gryczanej zalane jedną szklanką wrzątku plus łyżka oleju. Ciasto wychodzi ładne, dobrze się wałkuje i skleja. Prawie nie widać różnicy w porównaniu z pszenną wersją.
  • Z takiej porcji wyszło ok. 35 pierogów.
  • Konkurencja dla mixu B! ;) spróbuje bo mega mi sie chce!;)
  • to może zrobię:)
  • A z mixu c można coś ciekawego zrobić? Np drożdzowe paszteciki ? Tylko czy z taka maka to inny przepis??? Na farsz mam albo pieczarki albo katarzynowa przepyszna kiszona kapuste ktorej moze szkoda???
  • Sama jestem ciekawa, ja z miksu C tylko ciasteczka robiłam, u nas niestety inne mixy odpadają, bo nietolerancja pszenicy i trochę też ryżu :-(
  • dobra a przepis na kutie? jakiś fajny ktoś ma? bo w necie same jakieś dziwne :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.