Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Urlop macierzyński-jak to teraz jest

13»

Komentarz

  • O i różnica jest taka ze jesteś wtedy na zasilku macierzyńskim a nie urlopie macierzyńskim.
    Podziękowali 2Kalinosia E.milia
  • Potwierdzam to, co pisze A82, będę już czwarty raz to przerabiać. Przy Klimie normalnie przez rok mi ZUS płacił. Na wychowawczym jestem od 2010 tylko dzieci zmieniam ;)
  • @Kalinosia z powrotem do pracy i L4 nie jest tak prosto, jak wpadłam na pomysł, żeby tak zrobić to pracodawca kazał mi nowe badania pracownicze donieść. A jako kobieta w zaawansowanej ciąży raczej by mi nikt tego nie przyklepał, że mogę normalnie pracować.
    Podziękowali 1Kalinosia
  • U nas dziewczyny tak robiły bez problemu, tylko to trochę nie do końca ok...
  • A czy kasa na zasiłku macierzyńskim jest taka sama jak na urlopie macierzynskim?
  • Ja miałam taką samą.
    Podziękowali 1E.milia
  • Ja tez taka samą
  • Niekoniecznie. Jeśli mialas wyższą niż najniższa krajowa pensję to na urlopie macierzyńskim przysługuje większa niż na zasiłku. Na urlopie macierzyńskim jeśli brany na cały rok to 80% pensji. A na zasiłku coś koło tysiąca miesiecznie chyba. 
  • @karolinamika to nie tak. 1000 zł masz przy kosiniakowym. Jeśli zasiłek macierzyński wynika z zatrudnienia (nawet zakończonego) to jest to 80% podstawy.
    Podziękowali 1Predikata
  • I jeszcze jeżeli 60% wychodzi poniżej 1000 zl, to opłaca się wziąć 100% i 60%, bo wtedy 60% jest podnoszone do 1000 zł.
  • Acha. To nie rozróżniam już wcale nie rozumiem.
  • nie wporzadku? nie bardzo rozumiem czemu mialoby byc niewporzadku.. moze mam przytepe sumienie..
  • @Predikata spokojnie można dostać zielone światło od lekarza medycyny pracy w zaawansowanej ciąży, o ile wszystko ok. Piszę z doświadczenia koleżanki która poszła do pracy mając 1,5 miesiąca do tp. 
    Podziękowali 1Predikata
  • @Agnieszka88 nie testowałam osobiście, termin przywrócenia do pracy pokrywał mi się z TP więc odpuściłam, zwłaszcza, że jeszcze nigdy do TP nie dotrwałam ;)

  • A no chyba że tak ;)
  • Nie pamiętam dokładnie, ale pisemko trzeba napisać do pracodawcy, że dniem zawieszam lub przerywam tu lepiej się spytać prawnika lub w PIP jak napisać to bardzo ważne. Ważne są też terminy od kiedy do kiedy przechodzi się na urlop Macierzyński z urlopu wychowawczego.
  • A w kadrach Wam nie pomogą?
    Zdaje sobie sprawę, że kadry są w pewnym sensie stroną... Czasem bardzo pomocną i rzetelną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.