Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pilne! Do sernikowych specjalistek

2»

Komentarz

  • Trzeba po tzw. dyskontach poszukac. Ja kupuje w Aldi 200g za niecale 2 euro.
  • w Badapaku pół kg za 18,5zł. hm. Czyli mniej więcej w cenie dobrego twarogu z krowy... hm...
  • @uJa, gdzie przepis na ten z jaglanki? Toć jaglanki mam jeszcze z 3kg:D sernika sobie narobię!!:D
  • Dorotak podaj adres to ci wyślę ser a i można użyć najtańszego np z marketu
  • edytowano kwiecień 2014
    Przeczytałam pierwszy post bez patrzenia na datę a tam: "zaraz zabieram się za świąteczny sernik".
    I pomyślałam sobie najpierw, że Was popipipało całkiem, a potem ze skruchą, że chyba mało domodbająca jestem, bo jeszcze nic nie upiekłam na Święta i cóż za pożytek ma ze mnie rodzina.

    =))
  • Jukaa, za to pazury pomalujem i będziem leżeć i pachnieć.
    Taki mam plan na te święta.
    Powierzchnia płaska i tak sie brudzi, szkoda ją myć tak często. Spody do ciast moi machają z pieśnią na ustach, sałatki kroją radośnie. Gorzej z ogólnym rozgwizdem domowym, ale kto by w kąty zaglądał w święta przecież.
  • O ja głupia niemądra!
    Właśnie mi łopatologicznie wytłumaczyłaś, czemu ja tak lubię po domu bez bryli latać :D
    Że też sama na to nie wpadłam...
  • a jakis sernik z wiadra prezidenta wyjdzie? poza takim na zimno :) nigdy nie pieklam sernika..wiadro nabylam..
  • @Mafja dobrze wyjdzie, ja tylko z takich pieke, bo do innego twarogu nie mam dojscia. Tylko, ze jest troche inny od tradycyjnego, bardziej mokry. Ale pasuje doskonale do wszelakich przepisow, gdzie do twarogu dodaje sie mascarpone (na kwestii smaku maja dobre przepisy).
  • @jukaa, kradne to o goraczce:-D
  • Nie piekę, bo mi się przypala i zakalec wychodzi we wszystkich ciastach w tym piekarniku. 
    Może to dlatego, że włączam tylko dół?
    Ale ogólnie szkoda mi pieniędzy na produkty. To frajda, jak ciasto wyjdzie, ale ponieważ zwykle przynajmniej w tym piekarniku mi nie wychodzi, więc sobie podaruję.

    Ale domowy sernik jak komuś wychodzi to jest pycha.
    Choć osobiście dla mnie ciasto marzeń to pleśniak produkcji Mamy Męża. Niestety mogę zjeść z 5 kawałków za jednym posiadem.
  • Jak dlugo mozna trzymac taki dosyc ciezki, mokry sernik w lodowce, zeby nie zejsc na salmonelle, czy inne zatrucie? Nie wiem, czy mrozic dzis, czy jednak kawalek zostawic do niedzieli w lodowce?
  • Tydzień spokojnie można przechowywać. Zazdroszczę dylematu. Upiekłam wczoraj sernik, miałam zamrozić, pokosztowali wszyscy i sernika nie będzie na Święta  :D
  • Na Święta wszystkie ciasta piekę co najmniej tydzień wcześniej, przekładam kremami, dekoruję i chowam do lodówki do następnego dnia. Ciasto przejdzie smakami, zesztywnieje. Kroję wtedy w porcje i lekko rozsunięte od siebie mrożę w pudełku szczelnie zawiniętym folią. Najczęściej do jednego pudełka wkładam po kilka kawałków różnych ciast, później mniej zabawy przy rozmrażaniu na bierząco porcji. Nic się nie marnuje, nie psuje, rozmraża się bez opakowania ok. 2 godzin na blacie kuchennym. 
  • Wypróbowany i pyszny sernik
               
    Własnie upiekłam 


    Składniki:
    1,3 kg twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie*
    450 g drobnego cukru do wypieków
    10 dużych jajek, białka i żółtka osobno
    250 g masła, o temperaturze pokojowej
    6 łyżek kaszy manny
    1 opakowanie budyniu śmietankowego (ok. 40 g)
    1 szklanka śmietany kremówki (30%)
    ziarenka z 2 lasek wanilii + łyżeczka ekstraktu waniliowego (można zastąpić 1 opakowaniem cukru wanilinowego - 16 g)
    ulubione bakalie - rodzynki sułtanki lub kandyzowana skórka pomarańczowa, ok. 1/2 - 3/4 szklanki

    Masło utrzeć mikserem do lekkości i puszystości. Dodawać twaróg i dalej ucierać.

    W osobnej misce utrzeć żółtka z cukrem do białości. Dodać do masy serowej i krótko zmiksować.

    Do masy serowej dodać resztę składników: kaszę mannę, budyń, wanilię lub cukier wanilinowy. Zmiksować.

    Śmietanę kremówkę ubić. W osobnej misce ubić białka na pianę.

    Do masy serowej delikatnie wmieszać ubitą kremówkę, białka i bakalie.

    Formę o wymiarach 23 x 35 cm** wysmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia. Przełożyć masę serową, wyrównać.

    Piec w temperaturze 170ºC około 60 minut. Studzić w lekko uchylonym piekarniku, następnie włożyć na noc do lodówki. Udekorować.

    Przechowywać w lodówce przez 5 - 7 dni. Najlepiej kroi się schłodzony, cienkim, ostym nożem.



    Ważna uwaga:

    Sernik z tego przepisu nie opada, wychodzi prosty jak stół!

    Ważne, by stosować się do rad, które zamieściłam w notce o serniku doskonałym. Najważniejsze z nich to:

    - wszystkie składniki powinny być o temperaturze pokojowej (przynajmniej 2 h wcześniej wyjmujemy z lodówki),

    - masę serową miksujemy tylko do połączenia składników, nie dłużej,

    - sernik studzimy z minimalnie uchylonymi drzwiami piekarnika. 


    Moja rada jest taka,że nie kupuję gotowego twarogu zmiksowanego,mąż mieli maszynką.
  • moj jest w piecu.w lodowce nie bedzie wcale :)))) nie ma miejsca :)))
  • wyszedl mi najlepszy sernik jaki jadlam :)
  • @MAFJa a za jakiego przepisu?
  • Mój sernik na dzisiejszą imprezkę syna siedzi w piecu. W związku z powyższym pytanie mam: Jak to się robi, żeby po upieczeniu nie opadł?
  • Po upieczeniu uchylic drzwiczki piekarnika i tak zostawic do ostudzenia.
  • Rzecz w tym, że ja muszę od razu wyjąć. Bo kurczak oczekuje na pieczenie. A ja potrzebuję wyjść z domu na jaką godzinkę.
  • Czy 15 min przy uchylonych drzwiczkach mu wystarczy? Czy ma tak pozostać do całkowitego wystygnięcia?
  • Najlepiej do calkowitego ostygniecia, ale 15 minut lepsze niz nic.
  • podbijam sobie ,bo wygrzałam twaóg.
  • Małgosiu- to raczej "padnie"- ale smak sie liczy :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.