Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opus Dei - dni skupienia i Msze we wspomnienie św. Josemarii

1679111219

Komentarz

  • i jest nadzieja, że i ja będę :D
  • edytowano lipiec 2015
    Super!!
    (Aż sprawdziłam gdański wątek czy widzę ten sam nick :D )
    Ale się południe rozszerzylo
  • @Weronka, na tydzień rozszerza się rzeczywiście bardzo:D a że przy okazji załapię się na DS... nic tylko się radować:)
  • Podbijam, bo to najbliższa sobota. Jak kogoś z dworca odebrać, albo skądinąd - to się polecam. Bez dzieci będę.
    A po - na kawę/ co innego zapraszam!
    k.
  • a ja jutro jadę do Dworku, nanana :)
  • Faaajnie ci :)
  • tak, z reguły są to te same dni tygodnia w danym mieście
  • edytowano wrzesień 2015
    Dzień Skupienia, w najbliższą sobotę 5 września wyjątkowo na godz. 12.30. Wejście od strony Parku, na domofonie "Dzień Skupienia".

    Tego samego dnia o godz. 10 ks. Jan O'Dogherty poprowadzi wykład dla rodziców pt. "Nasze córki i TE sprawy".


    :)

    edt. Dla Pań;-)
  • W najbliższą sobotę (10.00) i we wtorek (17.15)- dzień skupienia dla Pań w Krakowie.
    Zapraszam!

    https://akademikskala.wordpress.com/dzialalnosc/dla-pan/
  • @Dorotak,
    To jest BARDZO dobry wykład, był u nas w zeszłym roku i w październiku zrobimy powtórkę, bo było duże zainteresowanie i też sporo osób żałowało, że wtedy nie dotarło. Super że będzie u Was, zaproś milion koleżanek bo warto! :)
  • W Warszawie dni skupienia (Ośrodek Wisła, Krzyckiego 5/7):
    5 września - najbliższa sobota - g 10:30
    15 września - wtorek 17:30
    W Józefowie, szkoła Strumienie, ul.3 Maja 129:
    7 września - najbliższy poniedziałek - g.18:30
  • edytowano wrzesień 2015
    Terminy rekolekcji w Dworku (czwartek g.19:45-niedziela g.16:30) do końca roku:
    15-18 października
    12-15 listopada (ja wtedy jadę :) )
    27-30 listopada (wyjątkowo pt-pn)
    3-6 grudnia (jak ktoś chce ten termin to powinien zapisać się już, bo potem nie będzie miejsc)


  • edytowano wrzesień 2015
    W Gdańsku tylko dla pań czy dla rodziców. Gdzie mogę coś więcej doczytać na temat tych spotkań. Na stronie tylko informacje na 2014 r.
  • Anna78, DS jest dla Pan, wyklad dla rodzicow:-)
    DS dla Panow jest chyba w pt poprzedzajacy na 18.
  • Atsd, pojechalabym do Dworku jesc to jablko nozem i widelcem. Ech, marzenia:-)
  • @Dorotak

    Dlaczego marzenia? O dzieci chodzi?

    My bedziemy szukac jakiejs formacji dla nas...pooowoooli.
  • nie, nie o dzieci;)
  • Aha.

    Bo ja bym chciala poznac zalety i wady OD..
  • Ja mogę w nieskończoność pisać o zaletach ;)
  • A są jakieś rekolekcje dla panów? ??zapisałam męża. ..jako prezent ode mnie.
  • @Quintana - są i rekolekcje, i "dni skupienia". W Krakowie ds dla panów 16 i 18 września (szczegóły : http://www.barbakan.edu.pl/content/dni-skupienia-dla-mężczyzn-w-krakowie-201415

    Rekolekcje w Dworku: http://www.dworek.org.pl/rekolekcje-dworek/rekolekcje

    Quintana - proponowałabym, żebyś najpierw sama na "ds" dojechała, to zobaczysz, jak jest :). Rekolekcje są w podobnym "stylu", więc będziesz mogła ocenić, czy mężowi się spodoba.
    Ja też, jak @Joanna, mogę długo o zaletach OD i formacji proponowanej przez Dzieło pisać, ale też wiem, że nie każdemu taka forma odpowiada.

    Do Krakowa niezmiennie zapraszam - pewnie jutro/ we wtorek będzie ciężko dotrzeć, ale październik tuż - wycieczkę rodzinną, albo samodzielną do Krk można zapanować :).
  • @chabrowa - dla Ciebie też Kraków stoi otworem. I obiadem w pakiecie. (tylko wcześniej daj znać!)
  • @Joanna, ja też poproszę; dawaj;D
  • Rozumiem. Ja jutro jadę do Krakowa, ale na DN. Cały dzień to jest.
    Czytając linka o dniach skupienia,zastanawiam się czy ten rachunek sumienia jest jakoś dostosowany do płci i czy jest rozważany wspólnie?
  • edytowano wrzesień 2015
    Myślę, że rachunek sumienia jest dostosowany do płci, chociaż nie miałam nigdy w rękach rachunku sumienia czytanego u panów i nie miałam okazji porównać.

    Nie jest rozważany wspólnie - jest czytany. Wszyscy klęczą w kaplicy, jedna osoba czyta na głos, reszta się zastanawia nad sobą w milczeniu. Można go sobie potem wziąć i jeszcze raz przeczytać, jak kto woli.
  • I jest konkretny, np. wokol pracy/przyjazni/zbawienia itp-tematycznie, nie za dlugo :x
  • Dni skupienia w Poznaniu:

    17 września (czwartek), Przedszkole i Szkoła "Horyzonty" ul. Szczepankowo 131

    Dzień skupienia: 15:45- 18:30

    15:45 - Czytanie duchowe
    16:00 - Msza Święta
    16:45-17:15 - Rozważanie I prowadzone przez księdza; czytany rachunek sumienia
    17:20-17:50 - Pogadanka
    18:00 - Rozważanie II prowadzone przez księdza
    18:30 – Zakończenie

    19 września (sobota), Antrejka, ul.Wyspiańskiego 10/6

    Dzień skupienia: 10:00- 13:00

    10:00 - Czytanie duchowe
    10:30-11:05 - Rozważanie I prowadzone przez księdza; czytany rachunek sumienia
    11:10-11:40 - Pogadanka
    11:45 - 12:15 - Rozważanie II prowadzone przez księdza
    12:20 – Msza Święta
  • @chabrowa i @dorotak - obiecuję że odpowiem, ale potrzebuję na to chwilę czasu, żeby nie było zbyt chaotycznie

    Tymczasem polecam List od Prałata na wrzesień
    http://opusdei.org/pl-pl/document/list-od-pralata-wrzesien-2015/

    Nie wiem czy zwykle czytacie, ale w tym miesiącu jest bardzo ładny. @Quintana, myślę że Ty też możesz znaleźć w nim coś dla siebie.
  • @Joanna,przeczytałam.dziękuję. będę wracać do tego listu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.