Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię auto 9-osobowe.

2»

Komentarz

  • ten chyba ma dość duży prześwit ....
    image
  • @Maciek A dla nas nie. 5 cm prześwitu nad drogą to jednak za mało.
    image
  • Ponadto nieważne jakim autem jeździsz bylebyś jeździł ostrożnie:

    image
  • Wy tu śmichu chichu a mi potrzebny samochód na gwałt
  • Chwilowo w naszych rankingach zwyżkuje Mercedes Vito. Ma dobry silnik, ale z kolei słabe blachy. Pytanie, czy damy zarobić mechanikowi, czy blacharzowi? :)
  • edytowano marzec 2014
    mam znajomych klientów - przy okazji rodzina z 6 dzieci:
    rozmawiałem z nimi wielokrotnie na temat dużego auta - bo wcześniej musieli zmierzyć się z tematami samochodowymi dla dużej rodziny:
    mieli Mercedesa Vito a potem VW T5 -
    z Vito, po wielu zaskakujących awariach i kosztownych naprawach rozstawali się z wielką ulgą
    do VW tylko nalewa się paliwa - tak mówią
  • Czyli mają szczęście. Z tego, co piszą w internecie o T5, jest on objęty programem: koniec gwarancji - koniec niezawodności.

    Jako wieloletni użytkownik starych gratów wiem, że samochód i tak będzie się psuł. Pytanie teraz, na ile jego awarie będą uciążliwe. Naprawa blacharki na pewno mniej, niż remont generalny silnika :)
  • Co do T5 - moze i tak jest, nam mechanik pokazywal, czym rozni sie np. skrzynia biegow w T4 i T5 - i dlaczego ta druga latwiej sie psuje i wiecej kosztuje. W T4 nawet jak cos juz bylo slabo z piatym biegiem, to dalo sie wymienic tylko czesci do piatego, a nie cala skrzynie. Nasz T4 ma rozne dolegliwości, jak juz pewnie pisalam, po 7 latach uzytkowania doszlismy np. do wniosku, ze to nie byla od poczatku Caravelle, tylko zostalo to przerobione ze zwyklego, ale i tak nie mamy zamiaru sie go pozbywac - szybciej pozegnamy sie z Zafira. Byly po drodze problemy - raz remont skrzyni duzy, za drugim razem wylapalismy objawy odpowiednio wczesniej i koszty byly znacznie niższe. Mamy teraz calkiem dobrego i niezbyt drogiego mechanika pod Tarczynem ;) A blachy mozemy robic po drugiej stronie działki - kuzyn prowadzi warsztat. 
    W miedzy czasie dorobilismy klime (bo firmowa cos nie dzialala od "nowosci") jak trzeba oraz nadmuch na druga strefe  - to tez nie istnialo w tym samochodzie, co bylo pierwszym przyczynkiem do tego, ze to przeróbka. 
    Wnetrze mamy jak w Caravelle, jest wygodnie i w miare estetycznie, nie liczac licznych plam zrobionych przez użytkowników tyle, ze to 8 miejsc, bo z przodu sa dwa oddzielne fotele. Odkad zrobilismy klimatyzacje, to jak na wakacje to tylko tym - przestrzeń w środku wynagradza nawet te powiedzmy ze 2 godziny wiecej jazdy (Zafira jedzie nieco szybciej i ma lepsze przyspieszenie przydatne przy wyprzedzaniu - T4 jak juz trafie np. na Tira to niestety wloke sie i wloke. Nie ma probelmu z zaladowaniem zestawu rowerów na hak itp. Zawieszenie na tyle wysokie, ze dziury pokonuje tez calkeim sprawnie - swobodnie mozna wjechac tam, gdzie Zafira juz z duzym wahaniem. Pali wiecej, ale nasza Zafira nie ma takich osiagów jak tatypafcia - okolo 7,5 bez klimatyzacji, przy wlaczonej rosnie do ponad 8 l (sredni przebieg roczny - w wakacje w ogóle jest tendencja znizkowa, bo dluższe trasy jazdy w miare ekonomicznej, w zimie neistety dobijamy do tych wyższych wartości). Tylko nas jezdzi dzien w dzien dwoje doroslych, dwoje jak dorosłych i troje dzieci + plecaki ;)
  • My mamy toyotę hiace. Stary grat, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Może dlatego, że kupiliśmy go od znajomych i nie było znim żadnych niespodzianek. Problemem może być napęd na tylne koła, ale są też takie 4x4.
    Tylko z ceną i dostępnością gorzej.
  • edytowano marzec 2014
    "nasza Zafira nie ma takich osiagów jak tatypafcia - okolo 7,5 bez klimatyzacji, przy wlaczonej rosnie do ponad 8 l"

    @Ula, ale diesel? Dwulitrowy?

    Może to jest kwestia stylu jazdy. Miałem dwa yarisy 1,0 (benzynowe) i paliły 4-5 litrów, a teraz ktoś w rodzinie ma taki samochód, ale inny egzemplarz, i pali 7.

    Polonez 1,6 gsi palił mi 8 l benzyny, 10 l lpg.

    A nie jestem jakiś totalnie ślamazarny na drodze czy coś. Nieraz wręcz ostro pocisnę.
  • Nie. A Stanach są inne przepisy dotyczące układu świateł w samochodzie. Taki samochód nie przejdzie legalnie przeglądu diagnostycznego..
  • ale pp prostu przerabia sie światła w autach sprowadzwnych z us i nie jest to duży koszt
  • Nie da się samemu przerobić reflektorów :) Trzeba kupić europejskie zamienniki, które są pieruńsko drogie.
  • Wiesz, jeździmy amerykańcami od siedmiu lat.
  • Wy tu śmichu chichu a mi potrzebny samochód na gwałt
    ------------------------------------

    może nie chwal się aż tak bardzo po co Ci auto...
    :P
  • 3 m temu "zrobiło się" nas 10 czy na 10-cio osobowe musze miec inne prawojazdy czy wystarczy B? :\">
  • Nie wystarczy. Do 9 jest B
  • Na kogo wypadnie to jedzie rowerem :-*




    • 3 m temu "zrobiło się" nas 10 czy na 10-cio osobowe musze miec inne prawojazdy czy wystarczy B?

    Niestety na 10 osób prawo jazdy D1

    My też  szukamy jakiegoś 10 osobowego auta i ciężko znalezć

    trzeba kupić minimum 12 osób ale pocieszające jest to że nie trzeba płacić winiety za autobus jeżeli to będzie auto do użytku prywatnego

  • Oplaca sie Wam kupować 10-osobówkę na rok?? 
    Niedługo dwunastka będzie przyciasna ;)
  • Ta pani miała chyba kolczatke na kierownicy w aucie..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.