Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielkanoc bez mleka, BEZ JAJEK, bez glutenu i paru innych jeszcze

2»

Komentarz

  • @Agnieszka5 przepis banalny:
    1szklanka mąki z ciecierzycy, 1 szklanka wody, 2 łyżki oliwy, 0,5 łyżeczki soli. Wszystko mieszamy i wkładamy na min. godzinę do lodówki, potem smażymy.
    Tylko ostrzegam, z tej porcji wyszło mało nawet dla nas :)
  • Zrobiłam naleśniki!!!

    Z moimi własnymi powidłami wiśniowymi wyszły zarąbiaste :D

    Aczkolwiek ilość faktycznie śladowa. Tym niemniej czuję się najedzona, gdyż albowiem najpierw położyłam dzieci spać a dopiero potem wzięłam się za smażenie ;)
  • Ale powiedzcie, bo nie chcę się w coś wkopać:) - te naleśniki da się zwijać tak normalnie? Nie wychodzą twarde? Da się je "rozlać" na całą patelnię?
  • Nie - ciasto jest dosyć gęste, nakładałam chochlą i rozcierałam po patelni. Po usmażeniu wychodzą raczej płaskie placki.

    Elastyczność daje tylko gluten niestety ;)
  • A nasze ciasto udało się rozlać po patelni. I po usmażeniu można było zwinąć. Będziemy obserwować, jak będzie następnym razem ;)

    Jak dla mnie te naleśniki, to fajna odmiana po gryczanych :) I mają tą zaletę,że są w zasadzie neutralne w smaku.
  • To może więcej wody dałaś?

    Mi też pasuje smak. Za gryczanymi nie przepadam.
  • Ha!!!
    Kruche spody zrobiłam do mazurków. Wyszły prima sort! Kruchutkie i w smaku prawie takie jak prawdziwe. :)

    Jakby kto chciał to daje przepis:
    200g mąki jaglanej
    100g mąki kukurydzianej albo ryżowej
    50g mąki ziemniaczanej
    4 jajka przepiórcze
    1 łyżka koziego jogurtu
    (dwa powyższe można zastąpić glutem z dwóch łyżek siemienia lnianego zalanego wrzątkiem)
    2-3 łyżki cukru

    Wyrobić jak kruche, wstawić do lodówki na parę godzin. Potem piec ok. 40 min na 180st
  • O rety!
    Oczywiście, że z tłuszczem!!!
    250g oleju kokosowego
  • Trochę dziś miałam intensywny dzień :\">
  • Czy ktos moze mi polecic dobre ciasto bezglutenowe ( tylko nie sernik, bo juz piekę taki bez ciasta i mąki ) ????? Mam gosci na diecie bezglutenowej i chce upiec cos co bedzie smaczne, wyprobowane i reszta gosci nie zorientuje sie, że to bezglutenowy produkt. ( prosze o przepis !!!)
  • i nie mazurek- bo jakos u nas nikt za mazurkami nie przepada ;-)

  • edytowano kwiecień 2015
    Szarlotka jaglana, pisałam o niej w wątku tanie gotowanie, @mamuma piekła, może się wypowie:)
    E.
  • @Milamama Mozesz dac link do przepisu?Dziekuję
  • Makowiec, wszystko co mamigdalowy spód. Jeśli nie ma mlecznych ograniczeń to na moich wypiekach w zakładce bez glutenu są fajne propozycje.

    Beza jeszcze może być:)
  • Tusia, no czuje sie zaszczycona, zebslawa ciasta tak sie rozrosla :)

    200g ciemnej czekolady (moze byc taka do wypiekowbz lidla)
    200g cukru
    200g masla
    -----------
    roztopic razem na malym ogniu, ostudzic.
    Dodac 4 cale jajka, zmiksowac. Mozna dodac wanilie, orzechy wloskie, zurawine, sliwke sudzona, cynamon (nie wszystko na raz ;) ). Ta ilosc pasuje na standardowa tortownice. Piec 40 minut w 180 st C. Warto upiec dzien wczesniej i schlodzic. Mozna podawac z bita smietana/ lodami i swiezymi owocami. Albo upiec w foremkach muffinowyh.
  • no taki spód do wszystkiego :D w którym zamiast mąki używasz zmielonych migdałów
    może być spodem to tortu, mazurka, ciasta z kremem itp.

    z komórki pisałam więc skrótu myślowego użyłam

    http://www.mojewypieki.com/tag/przepisy-bezglutenowe

    :)
  • .@Quintana 300 gr surowej kaszy, półtora kg jabłek startych na grubych oczkach, cynamon, można miód jeśli jabłka kwaśne. Wymieszac, przełożyć di wysmarowanej i obsypanej formy, piec 1,5 godz w 150-160 st, po godz można wierzch przykryć folią, inaczej będzie chrupiacy, bo kasza nie zmieknie. Wyjmowac po ostygnieciu. Duża porcja:)
  • @Milamama pieke te jaglanke z jablkami ;-)

    A czy moze znasz jakis tort bezglutenowy z daktylami??? moja siostra przylatuje za 3 tyg i na jej urodziny chcialam upiec cos dobrego : uwielbia czekolade i daktyle, migdaly itp. Jest na bezglutenowej diecie i bez nabialu( lub ograniczona ilosc)
  • @Quintana
    Nie wiem czy ujdzie za tort ale ja zrobiłam na święta mazurek daktylowy. Przepis na spód kruchy bezglutenowo-bezmleczny masz wyżej, jak zrobisz w okrągłej tortownicy to może ujdzie?
    Do tego masa z daktyli - trzeba je zagotować z tartym jabłkiem pół na pół a potem zmiksować. Można dać dowolną ilość orzechów, rodzynek etc. Ja dałam jeszcze trochę żelatyny ale to dlatego że spód mi wyszedł bardzo kruchy i chciałam żeby masa robiła za spoiwo.
  • A podbije. Może ktoś coś jeszcze dorzuci. :)
  • Mama alergika gotuje ma fajne przepisy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.