Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1568101126

Komentarz

  • uJa powiedział(a):
    Podbijam bo za tydzien chrzciny, musze zdecydowac co przygotowac;)
    To ma być menu łatwe i szybkie do zrobienia ?
    Podziękowali 1Bagata
  • Przy Neli to musi byc super latwe i szybkie.
  • Ale pomoże Ci ktoś? Bo jak nie, to moze catering?
  • Mąż i 6 letnia Mili;) 
    Pojedyncze ciasta mogę ewentualnie zlecic mamom. Teściowej jakies mieso do zrobienia.

    Trzeba mi obiad i kolacje. 
    Catering odpada ale mam zamrazarke, gdyby bylo coś co nie traci na smaku mrozone, moglabym juz zaczac robic.

    Albo jakies ciasto co wytrzyma tydzien i nabierze mocy.
  • Czy kolacja też. ? Bo wtedy gar bigosu i kiełbasa pieczona z piekarnika
    A na obiad karkówka z warzywami pieczona w piekarniku jako danie główne
  • Zrobilam kiedyś ta karkowke z forumowrgo przepisu. To bylo chyba jedyne danie miesne które wyrzucilismy bo nikt nie mogl przelknac;)
  • No coś ty,  u nad to hit uroczystości


  • Kolację to bym zrobiła prostą - 2 sałatki, wędlina na talerze i chleb do tego.
    Obiad - rosół, bo to szybkie i łatwe.
    Na drugie danie mieso od teściowej, najlepiej z podpieczonymi przez tesciowa ziemniakami ;) I do tego mizeria czy jakieś buraczki.
    Tort od mamy albo z cukierni.
    Czyli do zrobienia byłyby 2 sałatki i rosół.

  • No to jak ma byc super szybko i na raty to ja bym sobie pokrila warzywa na zupę np na krem z dyni i zameozila. dzien przed bym ugotowała i zupa w 5 będzie. Upkielabym kawal dobrej karkówki klasycznie przyprawionej. Do tego kasza i ziemniaki. Plus jakieś ogory kszone, ewentualnie buraczki. Ciasto to moze biszkopt upieczesz wcześniej a dzien przed dasz jakieś owoce i zalej galaretka? a z kolacyjnych to moge dać przepis na szybka tarte. Biorę ciasto francuskie z biedronki, podpiekam na tartownich, później układam brokula, plasterki cukini, szynkę, zalewam 2 bajkami zbelatnymi ze smietana 18, posypuje jak mam serem i piekę 20 minut. Fajne są tez sałatki z makaronem bo syte.
  • A ciasto na tarty można zrobić wczesniej? Zamrozic surowe czy upieczone? Czy nie mrozic i w poniedzialek upiec a do nd wytrzyma? (mam sporo masla od mamy;))


    Tort chce sama! 

    Pomysl z mrozonymi warzywami na zupe ekstra!
  • Salatka z makaronem na kolację idealnie! A jakis przepis? Bi nigdy nie robilam, z czym polaczyc?
  • Ja jadłam ostatnio z makaronem chińskim takim cienkim kręconym , ogórek zielony i szynka w kostkę i koperek i majonez
  • @uJa - makaron jakiś, szynka konserwowa w kosteczke, ser żółty w kostkę, groszek zielony, kukurydza i jakiś sos albo majonez. A i oliwki można wrzucić. Albo moja ulubiona - kasza gryczana palona. Czosnek. Orzech wloski i koperek fulll. Superancka. Albo ta sama wersja z inna kaszą. I w ogóle ile by się dało zrobiłam bez bez bez żebyś i Ty kobieto się najadla a nie tylko paczyla.
    Podziękowali 1andora
  • jukaa powiedział(a):
    Gotowe francuskie w ogóle rozwiązuje wiele problemów ;) Nada się na słone przekąski i ciastka, można tez zrobić szybkie danie główne - zawinąć w nie usmażone piersi z kurczaka i pieczarki i upiec. Albo jeden duży kawał mięsa, potem kroić na plastry razem z ciastem.
    Albo łososia
    Szpinak plus feta
    Suszone pomidory z mozarella.
  • A generalnie do rurek,  wszystko pasuje
    Papryka ogórek kiszony kukurydza pomidor
    I sos majonez owy lub czosnkowy
    Podziękowali 1uJa
  • Kruche na tarte spokojnie możesz zamrozić. Spody możesz tekże upiec wcześniej.
    Podziękowali 1uJa
  • uJa powiedział(a):
    Salatka z makaronem na kolację idealnie! A jakis przepis? Bi nigdy nie robilam, z czym polaczyc?
    Makaron kokardki bardzo ładnie wygląda do tego pomidor ogorek świeży ser feta swieza bazylia.
    Podziękowali 1uJa
  • uJauJa
    edytowano listopad 2017
    Filet w cieście francuskim extra! 

    @Agnieszka82 ; ja to chyba na waflach ryzowych skończę;) albo sie wkurze i zjem wszystko bo w sumie wielkiej poprawy nie ma.

    Napiss dokładniej jak robisz ta salatke z kaszy bo brzmi mega smacznie i orygialnie.
    Podziękowali 1Bridget
  • Mozna tez grecka np.
    Salata lodowa pomidory koktailowe ogorek swiezy oliwki i warswtowo.
    Podziękowali 1uJa
  • moja najkochańsza (weselna) makaronowa - kokardki al dente, cebula -dużo, uduszona z pieczarkami, papryka ze słoika bądź usmażona, plus kapary i zielone oliwki do smaku i dużo pieprzu.
    Podziękowali 1uJa
  • @uJa mam przepis od znajomej: Kasza gryczana palona ugotowana, do tego dużo czosnku takiego swiezego, Full koperku, cytryna znaczy sok z cytryny i orzechy włoskie pokrojone. Mniam i pychota, a i oliwa i sól - choc znajoma robi z magie bo jej lepiej smakuje. Pycha wersja taka sama jest z kasza bulgur ale taka drobna co wygląda jak kuskus. Normalnie siedzisz cala imprezę z micha w ręku i rabiesz te sałatkę bo jest niezwykle pyszna. Ja tak kiedys właśnie u znajomej zrobiłam na imprezie - rabnelam ze stoku ta michę i powiedziałam ze nie oddam :) chyba ze pusta :)
    Podziękowali 1uJa
  • jeszcze jest prosta trzyskladnikowa sałatka: makaron,  może być kolorowy,  ale nie musi,  do tego pieczona z ziołami piers z kurczaka w kostkę i suszone pomidory. Zamiast przypraw,  zalać oliwą spod pomidorów,  ew.  pieprz.  Tylko pomidorów musi być sporo,  bo one dają smak i musi mieć czas się trochę przegryźć.  Smaczne na ciepło i na zimno. 
    Jeśli chodzi o ciasto francuskie, to ja na łososia kladlam jeszcze mocno odparowany szpinak i wtedy razem zawijalam w ciasto i do piekarnika.  Dobre było. 
    Podziękowali 1uJa
  • No to salatki mamy;)

    A robiliscie kiedyś slodki stol? Marzy mi sie ze ciasto bedzie osobno i takie male deserki, kupilam juz takie plastikowe kieliszki, jaki krem do nich wlozyc? Galaretke? Budyn? ( żebym nie musiala tego w nd rano robic:d)
  • edytowano listopad 2017
    uJa powiedział(a):
    No to salatki mamy;)

    A robiliscie kiedyś slodki stol? Marzy mi sie ze ciasto bedzie osobno i takie male deserki, kupilam juz takie plastikowe kieliszki, jaki krem do nich wlozyc? Galaretke? Budyn? ( żebym nie musiala tego w nd rano robic:d)
    Chyba jednak galaretka np.i w miseczkach z boku owoce .Pokrojone różne albo odrazu w kieliszki i owoce zalac galaretką.
  • z malaronowy to łatwa jeszcze jest tortelini (z serem z biedronki), szyjka konserwowa w kostkę, ser żółty w kostkę, różyczki brokuły i sos czosnkowy. Albo makaron kokardki, groszek, kukurydza, jakis boczek podsamazoby albo zwykla szynka, papryka w kostkę i sos majonezowy. Z ciekawy dan do zrobienia na raty to jeszcze enchilady. Mięso mielone smażysz z cebulka, czosnkiem, sola i pieprzem oraz z pomidorami z puszki (trochę jak na spagethi) to możesz zamrozić. W dzoen i.prezy rozmrazasz, dodajesz czerwona fasole z puszki i kukurydze. Wsadzasz do mięso do tortili, zawijasz w kopertę, układasz w naczyniu, zalewasz sosem pomidorowym z kartonu, po 3-4 łyżki na placek, posypujesz serem i zapiekasz. Pyszne i bardzo orginalne. u nas wszyscy lubia. I lubię jeszcze (tylko to trochę więcej roboty) naleśniki albo makaron z warzywami. Gotuje mieszankę warzyw kalafior, brkul i marchew ( w biedrze jest) do tego szpinak i sos beszamelowy. Tym przekladam naleśniki lub makaron warstwowo, trochę jak lasange. Polewam sosem pomidorowym, psypuje serem i do pieca. Tez wszyscy lubia no i dzieci jedzą warzywa.
  • u nas tak zwykle jest, duży stół z jadalni idzie do salonu, do tego drugi, z zewnętrza by wszystkich pomieścić, mały okrągły, co zwykle stoi w wykuszu idzie do jadalni i tam stoją ciasta, owoce i dzbanki.
  • edytowano listopad 2017
    A super szybkie ciasto, ktore tez ma u nas branie, a robi sie 10 minut. Serek waniliowy presidon z biedronki w kubelku 1 kg, daje trochę cukru pudru, do tego żelatyna, na tortownice wykladam biszkopty, serek mieszam z owocami np. Maliny i borówki i wylewam na biszkopty. Do lodówki. Po 2-3h zalewam 2 galaretkami zrobionymi w 600ml wody. I gotowe. Fajne bo kwaśne.   edit. Serek w kibelku tez mnie zniszczył 
  • edytowano listopad 2017
    Do kieliszków ptasie mleczko, ubijasz śmietanę 36 i do ubitej dajesz galaretkę juz zupełnie zimna zrobiona w mniejszej ilości wody. Tak zeby ilość śmietany i wody w bilansie była równa 500 ml na opakowanie galaretki. Można zrobić kolorowo, czyli np. Ptasie mleczko a na wieszk polać sama galaretkę.to będzie ładnie i efektownie wyglądało. Edit. Poprawiłam bo prącie mleczko zniszczyło mnie psychicznie
    Podziękowali 3ewaklara Milagro Ona64
  • serek w kibelku  :D 
    Podziękowali 2Skatarzyna madzikg
  • @andora to na chrzciny nie na wieczór panieński, prącie w śmietanie! zaszalałaś
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.