Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zęby

2»

Komentarz

  • ok to WC czym traktować?
     że tak od jamy ustnej przejdę niżej;-)
  • Aneczka08 powiedział(a):
    ok to WC czym traktować?
     że tak od jamy ustnej przejdę niżej;-)
    najlepiej szczoteczką do zębów! :sweat_smile: 
    Myjką parową albo... octem? Coś takiego mi się o uszy obiło.
  • @Aneczka08 - jak masz jakiś brud trudny do zmycia, to choćby i detergentem gdy taką potrzebę dostrzegasz. Kamień najlepiej puszcza octem tylko trochę cierpliwości trzeba - najlepiej wodę z kolanka wybrać i octem zalać i tak zostawić na parę godzin, jak kamień powyżej poziomu wody (np. pod kołnierzem), to obłożyć szmatką namoczoną hojnie w occie i zostawić na dłuższy czas. Codzienne zanieczyszczenia zwykłą wodą puszczają, jak się szczotki użyje. Odkażanie Domestosem potrzebne nie jest. Choć świetnie wygląda w reklmie.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Predikata powiedział(a):
    A o co chodzi z fluorem, że lepiej pastę bez?
    No, głównie chodzi o to, że fluor to się przydaje tylko w szkliwie zębów i tam miejscowo warto go używać. Jeśli ktoś ma problem i pastę do zębów połyka, to mu ten fluor na zdrowie nie pójdzie.
    @Cart&;Pud - ponoć jednak jakieś badania są, że te aminofluorki i hydroksyapatyty potrafią się wbudować w szkliwo. Najlepiej to się obserwuje na osobach, co mają odsłonięte szyjki zębów. Oczywiście, zgadzam się, że jak ktoś dziurę w zębie ma, to żadna pasta na to już nie pomoże.
    Podziękowali 1Predikata
  • Czyli taka fluoryzacja ma sens, tak?
  • edytowano maj 2017
    Moi nie mają problemu z zębami, na fluoryzację w szkole nie wyraziłam zgody. 

    Wyczytalam kiedyś że za duzo tego fluoru mamy i jest b.szkodliwy.
  • Chodzi mi o taką fluoryzację w gabinecie. W szkole pamiętam, że to raczej symboliczne było ;)
  • edytowano maj 2017
    Fluoryzacja ma sens na dobrze oczyszczone zęby i najlepiej przed snem. Tak przynajmniej specjaliści twierdzą.
    Nie ma sensu podawanie dzieciom fluoru w kropelkach. Niewielki sens ma fluoryzacja szkolna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.