Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Broszury o karmieniu piersią - rozdaję potrzebującym

edytowano maj 2014 w Pomagajmy sobie
@MartynaN, @Agnodike5, @Joanka!
Dostałam broszury i mogę wysłać. Poproszę o adresy (te, których nie mam) i o informacje, ile sztuk tego potrzebujecie.
Inni - jeśli ktoś prowadzi jakąś działalność, w której styka się z ciężarnymi lub karmiącymi, to mogę Wam przesłać broszurki o karmieniu. Wydała to Fundacja Bank Mleka Kobiecego. Może żadna rewelacja, ale napisałam tam całkiem przyzwoity rozdział o fizjologii i praktyce karmienia piersią, którego się nie wstydzę (stanowi ponad połowę publikacji), a nawet chętnie się nim pochwalę ;-) Słabą stroną broszury są reklamy (niestety, materiał wydany dzięki pieniądzom sponsora :-( ale może być za darmo przez to) oraz mocno tendencyjny rozdział o odżywianiu mamy karmiącej (nie ja pisałam ;-) )
Kto chętny, niech się melduje. Kto wie, że ktoś inny z forum może być chętny, niech przywoła.
«1

Komentarz

  • Katarzyna, jakby Ci pare sztuk zostalo, to bym sie nie pogniewala, jakbys mi przechowala do sierpnia. Przydalyby sie na misji na zajecia dla mlodych mam i dla polskiej poloznej. Niemieckiej literatury w temacie skolko ugodno, ale wbrew pozorom nie wszystkie Polki tutaj czytaja po niemiecku. Za to czytaja rozmaite polskie fora, ale niekoniecznie te z najlepszymi informacjami. Polozna domowa przychodzi powiedzmy ze dwa tygodnie czy nawet miesiac, a potem z decyzja, jak dlugo karmic, kiedy mleko staje sie bezwartosciowe ;), kiedy i czym dokarmiac dziewczyny musza zmierzyc sie same.
  • @manna - ile sztuk? To nie ulotka, tylko broszura 36-stron A5. Full-color ;-) Ze zdjęciami. Nawet moje zdjęcie jest :-D
  • @katarzyna - a czy masz może zeskanowaną wersję albo w jakimś innym "przesyłalnym" formacie?
  • @Ergo ; - mam wersję z fotoskładu. Nadaje się, żeby zapoznać się z treścią i zobaczyć, jak to wygląda, ale się nie nadaje do domowego druku, bo ma marginesy na spady przewidziane. I duża bardzo jest, więc może zapchać skrzynkę. Ale jeśli chcesz to moje zdjęcie koniecznie zobaczyć, to mogę Ci podesłać ;-)
  • Może być sam Twój artykuł ;) Może mogłabyś tu wkleić?
  • @Ergo - ja nie mogę wkleić samego mojego tekstu, bo sprzedałam do niego prawa autorskie i nie czułabym się z tym uczciwie. A samej mojej części z tego co mam nie da się wyciąć, bo to jest gotowy do druku plik przygotowany dla drukarni. Ja go nie umiem pociąć - nie mam potrzebnych do tego programów. W związku z tym, że broszura jest rozpowszechniana nieodpłatnie, nie widzę moralnego problemu z przesłaniem całości komuś, czy to w wersji papierowej, czy elektronicznej. Tyle tylko, że, jak już pisałam wyżej, ta wersja elektroniczna to się raczej nadaje do tego, że by się zapoznać z tym, jak całość wygląda i zdecydować, czy się to chce w wersji papierowej, czy nie.
  • Rozumiem. Prześlę Ci mojego maila na priv w takim razie.
  • @Katarzyna a czy ja mogłabym prosić 5 sztuk?
  • O, ja też bym chciała...
    Ostatnio serce mi pęka, ale nie przekonam dziewczyny, urodziła w terminie ( przez cesarkę) córeczkę malusieńką- 2 kg, 48 cm,poprzedni synek ważył 3600, i nie chce karmić piersią ten swojej Calineczki, bo do pracy na zmiany idzie w lipcu!Nie musi ,ale zawiesza macierzyński, bo kasa ( która nie jest jakimś strasznym problemem u nich, nie rozumiem :( ).

  • @Attena - chcesz w wersji elektronicznej, czy papierowej? Jeśli papierowej, to ile sztuk i na jaki adres?
  • Mojego karmienia piersią już nic nie uratuje ale mam we wsi mamę która swoje czwarte dziecko chce odstawić od piersi w wieku 3 miesięcy i tylko cena mieszanek ją powstrzymuje. Dziecię miewa kolki i mama "wini" swoje mleko. A dziecię przybiera jak szalone. Przydałaby się jej garść fachowych informacji.
  • @manna - jeśli to rzeczywiście ta borszura, to miło mi czytać, że się podoba.
    @AleksandraB - tylko czy taka mama przeczyta, a jak nawet przeczyta, to czy ją to przekona?
  • Nie wygląda na taką co wszystko wie najlepiej. Często radzi się mnie w sprawie karmienia a ja nierzadko nie wiem co odpowiedzieć.
  • To chcesz taką broszurkę? Na papierze, czy elektronicznie?
  • Ile sztuk?
  • Jak podeślesz adres elektroniczny. Tylko ta wersja elektroniczna ma 13 MB i nie nadaje się do druku. Ale z treścią da się zapoznać i zdjęcia obejrzeć ;-)
  • Chcę jeden papierowy egzemplarz. Zaraz podam adres na pw. Za przesyłkę zwrócę.
  • A czy ja mogłabym wersję elektroniczną zobaczyć? Chętnie poczytam.
  • ja też bardzo chętnie skorzystam z wersji elektronicznej, niby tak niedawno skończyłam karmić a jak myślę o noworodku to nie czuję się pewnie :)
  • @Katarzyna,kilka ,w wersji papierowej mogę?Mamy świetną położną, ostatnio tworzyłyśmy razem słowniczek ciążowy, ucieszyłaby się z materiałów po polsku :-)
    Na priv. się odezwę, zwrócę za przesyłkę, oczywiście.
  • @Katarzyna, masz mój adres,prawda?
  • @Hania, @Lome - dajcie na priw adres e-mail.
    @Attena - kilka to ile jest?
    @MartynaN - poszła paczka dziś do Ciebie.

  • @AB - a przypomnisz adres?
  • Katarzyno, ja chętnie wezmę ze 20-30 (za przesyłkę zwrócę). Co rusz jakieś mamy potrzebujące mam koło siebie, więc bardzo się przyda.
    k.
  • @kowalka - adresik na priv poproszę.
  • Mój adres masz?
  • @Sylwunia - do Ciebie już poszło razem z książkami.
  • ja bardzo, ale to bardzo przepraszam, ale za każdym razem czytam "BZDURY o karmieniu piersią - rozdaję potrzebujacym"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.