Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysł na TRUSKAWKI - help

2»

Komentarz

  • Zrobiłam 7 słoików dżemu wg przepisu @Ania77, dzięki... życie z TM staje się prostsze :)
  • Dziś zrobię ciasto-biszkopt ,potem ubiję śmietanę zmieszam z serkami na to truskawki i galaretka i gotowe!
  • Zrobiłam sernik z przepisu zalinkowanego przez Maciejkę, bardzo dobry!!! dzięki
    :)
  • dobry prawda? a jak pachnie:)
  • To ponawiam pytanie @Ania77 - czy pasteryzujecie taki dżem? 

    Czy ta ilość cukru vs truskawek to ilość z opakowania żelfiksu, czy dawałaś mniej cukru? Ja bym chciała taki mało słodki, ale nie wiem jaką minimalną ilość mogę dać, żeby nie spleśniało za dwa tygodnie....

  • A czy nie uważacie, że zdrowiej jest już dać cukier żelujący zamiast zwykłego i żelfiksu?
  • Cukier żelujący też ma konserwanty (chyba kwas sorbowy właśnie).

    A jak stosować agar? Ja  bym chętnie spróbowała bo przemysłowych żelujących patentów nie lubię a truskawki, jagody i wiśnie fajnie jak są czymś zagęszczone.
  • edytowano czerwiec 2014
    Robiłam z agarem. Poprostu sypałam po 2 łyżeczki do gotujacego się dżemu, chwilę pogotowałam i wlewałam na talerzyk łyżkę dżemu i na chwilkę do lodówki, żeby stężał. Jak po schłodzeniu był za rzadki to znów dodawałam agar. Dżemy truskawkowe robiłam ponad dwa tygodnie temu i na razie nie spleśniały bez grama cukru, tylko słodzone daktylami i pasteryzowane ok. 20 min. w piekarniku.
    Wczoraj robiłam dżem bananowo-gruszkowo-pomaranczowy z agarem - ten nie wymagał już dosładzania. Pycha!
  • Podbijam wątek bo akurat na czasie.
    Kupilam na razie 10 kg po 5 zł . Musze sprawdzic ile mi w piwnicy truskawek zostalo. Moze głupie pytanie ale gdzie sie agar kupuje?
    A pektyne sama mozna? ktoś probował? Ja tylko słyszałam.

    ...
    Co robicie z truskawek.
    Ja robiłam dzemy, kompoty, mroziłam w całosci.
    W wersji musu do słoików tu przeczytałam i uwazam ze fajny pomysł - potem jako wsad do jogurtów lub polewa do gofrow czy nalesnikow/racuchów idealne.

    ...
    Teraz nie mam zelfixu w domu, wiec chcialam zrobic dzem smazony - ktos ma jakis przepis? chcialam smazyc dzis i jutro (moze pojutrze), a potem cukrem zasypac , zagotowac i do słoikow... wyjdzie?
  • przetworow czas, a mi sie w tym roku nie chce bebrac....
  • Wlasnie to by mi sie bardzo przydalo. Niestety chcialam byc sprytniejsza i rozdrobnilam truskawki. Teraz chyba tylko na mus do sloikow sie nadaja, albo do dlugiego smazenia zeby sok odparowal... bo samego soku juz sie nie odleje.
  • @Bea gdzie trzymasz te truskawki zasypane cukrem? Po prostu w kuchni? A sok potem zagotwujesz czy pasteryzujesz? I jakie proporcje dajesz? Pytam, bo pomysł mi się spodobał.

    Przypomniałam sobie właśnie, że robiłam podobnie z wiśniami. A sok zmieszałam z wódką i wyszła super wiśniówka.Truskawkowy też pewnie można.

  • No ja wlasnie nadwyzke ktora nie zmiescila sie juz nigdzie tez zasypalam cukrem i wystawilam na balkon. Mam nadzieje ze na cieple i sloncu puszcza sok szybciej. Tak robie z malinami wiec moze z truskawkamj tez bedzie dobrze? @Bea
    @kulka - jakies szczegoly dotyczace soku z wisni? Bo mnie czeka w tym roku, chcialabym taki do rozcienczania z woda zrobic.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.