Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rabarbar - karpy korzeniowe

2»

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2017
    Fajnie, że znalazłaś @ola_g, bo mi się przypomniało, że już mi chyba rabarbar odrósł. Zaraz z nim coś zrobię :) Mniam.
  • Mogę, ale razem z instrukcją obsługi
  • @Bea
    Jam chętna na rabarbar :)
  • Bea powiedział(a):
    @nowa zakopać  :D
    tyle potrafię chyba
  • Jak jeszcze jest to my poprosimy
  • Jeśli w piachu się uchowa, to też poproszę.
  • i ja też poproszę

  • To Weronce dodaj podwójnie, wezmę od niej!
    k,
  • Dostałam wiąchę rabarbaru. Co z tego można przygotować? U mnie w domu rodzinnym tego nie było, chyba nigdy nie jadłam nic z rabarbarem. Właśnie robię ciasto z tego przepisu:
    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-z-rabarbarem-i-budyniem
    Ale mam coraz większe wątpliwości, czy moje dzieci będą chciały chociaż spróbować...
    Dekoracyjnie do ogródka nawet by mi się nadawał. Ale nie mam pojęcia, jak wykorzystać w kuchni. Podzielcie się, proszę, swoimi potrawami.
  • Pytanie nr 2 - czy te łodygi wystarczy po prostu pokroić? Czy trzeba obrać z włókien, jak np. szparagi czy seler naciowy?
    Na surowo w smaku dość zniechęcające. Próbowaliśmy testować na króliku, ale odwrócił głowę. Ale królik szczawiu też nie jada, może mu ten kwas nie pasuje :)
  • kompot, na upał i nie tylko
    po prostu pokroić na kawałki, dodać cukru i pogotować z pół godziny
  • Lubię do muffinek dorzucić, kwaskowego smaku dostają.
    Podziękowali 1Bridget
  • Drożdżowe z rabarbarem jest pyszne (choć u nas nie wszystkie dzieci lubią - jeden mówi, że ciasta z chrzanem jeść nie będzie), crumble z rabarbarem i jabłkami też super. Moja siostra robiła kiedyś fajny dżem z rabarbaru i jabłek.
  • Kompot ! Jak marudzą na blady kolor dodać kilka mrożonych truskawek wyjdzie różowy i ładny 

    Ciasta z owocem i kruszonka drozdzowe, na  maślance 
    Rabarbar obiera się jak natniesz łodygę to odchodzi płatami 
    Do ciasta kriosz drobniej posypujesz cukrem i cynamonem aż puści sok . Taki odsączony dajesz do ciasta 
    Wymaga więcej cukru bo jest cierpki 
    Ale pyszny
    Podziękowali 1Olesia
  • edytowano maj 2021
    Oj tak. :smiley:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.