Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pakowanie na wakacje wielodzietnej rodzinki

13»

Komentarz

  • Wieloryby nie przeciekaja, ale jesli sie obawiasz - mozesz torby wsadzic w takie duze, czarne worki na smieci.
  • Baton nie dla mnie,  zajmuje tyle samo miejsca co tradycyjne składanie, a w sumie tylko majtek można być pewnym ze codziennie się świeże przydadza. Skarpety czasem w ogóle ( bo akurat sandały) czasem dwie pary. A jak sie koszulka.nie zabrudzi to na wakacjach używam jej jeszcze jeden dzien (u dzieci zwłaszcza).
    Podziękowali 1ewaklara
  • edytowano kwiecień 2017
    Nie rozumiem zdania: Koszulka się nie zabrudzi u dzieci na wakacjach ;)
  • W Polskich warunkach jest np.  Cały dzień pod bluza lub kurtka;)
    Podziękowali 1ewaklara
  • Koszulki zabatonowane się nie gniotą, do pakowania do plecaków to niezła metoda.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • A nam się zdarzało dokupić,, ale bez pralki.
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Skatarzyna to albo pełny minimalizm pakowania albo pełny żywioł dzieci:)
  • Pakowanie w batony sprawdzało się na pielgrzymce - tyle batonów ile dni + odpowiednia ilość "dołów" 
    Podziękowali 1madzikg
  • Pielgrzymka, marzy mi się tylko dzieci za młode. 7 latek moze juz dałby rade?
  • Najlepiej za duzo o pakowaniu nie myslec
    Zabrac co potrzebne i czym predzej wyjechac.
    Najlepiej w cieply kraj !
    Podziękowali 1hipolit
  • Tylko w miejscu noclegu musisz mieć odkurzacz i warto wziąć tez puste worki,  bo często są jednorazowe. 
  •  :s no co Ty Wanda..

    Mi sie baton podoba ale w okreslonych sytuacjach. 
    Np w tym roku czeka nas pierwszy wyjazd pierworodnego na oboz.. bardzo mu ulatwi ubieranie taki baton.
  • Moj syn jak poerwszy raz pojechal na oboz harcerski to zmienil tylko majtki
    Wszystkie zestawy odziezowe byly nieruszone bo chodzil w mundurze zucha 
    Nie wiem po co dawali liste ubran do zabrania ;)
  • ja kiedyś yez sie zachwyciłam tym batonem ale kurczę, jak dziecko jedzie na 2 tygodnie ro ile tych batonow? A jak polskie lato mamy to chyba dodatkowe zestawy na upały i na mróz.
  • A nie rozciągają sie gumki w skarpetkach? 
  • worki próżniowe zdecydowaniu u nas się sprawdzają w garderobie z sezonową odzieżą typu kurtki, kombinezony...bo to co zajęłoby mnóstwo miejsca nagle kurczy się do 1/4 i przez kilka miesięcy leży sobie bezpiecznie
    Podziękowali 1madzikg
  • nie przydaje się do rzeczy, które używane są częściej jako tzw uniwersalne w różnych sezonach pogodowych - do takich muszę mieć łatwy dostęp
  • Pytanie mam odnośnie tych cienkich ręczników szybkoschnacych z mikrofibry.
    Czy warto zainwestować?
    Jak one się sprawdzają na wyjazdach,nadają sie na plażę?
    Kusi to że malutko miejsca zajmują.
  • do wycierania na plażę jak najbardziej - do siedzenia tyłkiem, to już gorzej, wg mnie
  • Mikrofibrowe na wyjazdy sa bdb, malunie i szybkoschnace. W domu mamy zwykle, bo dotyk mikrofibry nie jest tak przyjemny jak bawelny. Ale w podrozy bardzo praktyczne.
  • Robie synowi ala-batony, jak jedzie pod namioty. Pakuje mu zestaw na kazdy dzien w woreczkach strunowych, takich z zamkiem. Plusy takie, ze sie nie zamoczy nigdzie. Dodatkowo opisuje jeszcze kazdy worek (t-shirt, spodnie dlugie/ ktotkie, skarpety, albo nie). Dla roztrzepanego dziecka mega ulatwienie.
  • tymka powiedział(a):
    do wycierania na plażę jak najbardziej - do siedzenia tyłkiem, to już gorzej, wg mnie
    Do siedzenia sprawdzalo nam się prześcieradło na gumkę,  zaklada sie coś za rogi i powstaje taki brzeg fajny i nie wsypuje się piasek. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.