Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rehabilitant potrzebny, najlepiej gdzieś w Warszawie

edytowano sierpień 2014 w Pomagajmy sobie
Znacie może kogoś wartego polecenia, kto zajmuje się rehabilitacją niemowląt? Byłam dziś z Jasiem na kolejnej wizycie u pediatry w CZD i radziła pójść gdzieś prywatnie i jeszcze na basen na zajęcia dla niemowląt. Jaś ma skończone 4 m-ce, tutaj więcej pisałam o jego trudnych początkach:
Skorygowanego wieku będzie pojutrze 3 miesiące i wciąż nie umie trzymać głowy leżąc na brzuchu. Tzn. ostatnio zaczął trzymać sekundę-dwie, ale tak niepewnie. Bardzo nie lubi leżeć na brzuchu, zasadniczo ukladanie go w tej pozycji wyglądało tak, że kładł głowę na ulubioną prawą stronę, płakał okropnie i czekał w tej pozycji, aż go podniosę, tzn. kompletnie nic nie robił.
Lekarz powiedziała, że jest neurologicznie opóźniony, że ma wzmożone napięcie w nóżkach, że głowę w tym wieku już powinien trzymać pewnie i zaleciła regabilitację. Mieliśmy niedawno tydzień rehabilitacji w CDZ, mamy jeszcze 2 tyg w listopadzie, ale dr powiedziała, że to za mało i za duży odstęp. Dojazd zajmował nam w sumie ponad 2h, ćwiczenia trwały ok. 20 min, z czego Jaś większość czasu darł się w i odmawiał wszelkiej współpracy, więc wychodziłam z tych zajęć z nieco mieszanymi uczuciami. Trochę z tego, co widziałam, próbuję z nim ćwiczyć w domu. 
Dziś dr powiedziała, że jak jest dziecko opóźnione w rozwoju, to nie jest tak, że można sobie poczekać i wszystko się jakoś tam póżniej wyrówna (ajk by czytała w moich myślach), tylko że trzeba dużo pracować i to teraz, wytwarzać te różne połączenia nerwowe. 
Mam trochę wątpliwości, ale w sumie rehabilitacja zaszkodzić nigdy nie zaszkodzi, a może pomóc. 
Kurcze, a neurolog powiedziała, że jest wszystko w porządku, neonatolog też nie miała zastrzeżeń, powiedziała, że jest przekarmiony (6,5kg), duży i dlatego mu tę głowkę trudno trzymać.
Znacie jakiegoś dobrego rehabilitanta? Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

Komentarz

  • @Aniuszka, nie znam rehabilitanta, ale wiem, że źle zrobione ćwiczenia mogą zaszkodzić.
  • Kurcze, mam zatem nadzieję, że robię wszystko dobrze - takie było zalecenie rehabilitatnki, która prowadziła ćwiczenia. Niby trochę cwiczyłam z Jasiem na jej oczach, ale jakoś nie zawsze czułam się pewnie.
  • @Aniuszka

    Kochana, znam to :) Tez sie zmagamy z ćwiczeniami.
    Napisz do @Kotek ona zna dobra rehabilitantke,wlasnie z Wawy (dla nas niestety za daleko).

    A próbę trakcyjna robi juz?
  • Zobacz sobie ten wątek: http://wielodzietni.org/discussion/24582/rehabilitacja-niemowlat#Item_59

    A cwiczyliscie Vojtem czy Bobathem?
  • @Chabrowa, dzięki, nie wiedziałam, że taki wątek był. Nie wiem zupełnie, jaki to rodzaj ćwiczeń. Np. takie"
    - kołyska, czyli dziecko leży na plecach, a ja lapię prawą ręką jego lewą łapkę i stópkę, lewą ręką prawą łapkę i stópkę i obracam - raz na lewy, a raz na prawy bok. Głowa powinna isć w bloku za całym ciałem, a u nas idzie tylko w jedną stronę, w drugą ciało sobie, a głowa sobie.
    - rozluźnianie napiętych mięśni barków, czyli naprzemian naciskam na ramiona tak do dołu, odsłaniając szyję
    - klaskanie rączkami i uderzanie stópką o stópkę
    - układanie na brzuchu na swoich kolanach i przyciskanie pupci, żeby nie była za bardzo w górze

    Zaraz dopiszę więcej, bo muszę przerwać.
  • @Aniuszka znam rehabilitantkę w Józefowie mieszka. Pasuje Ci? Zajmuje się dziećmi ogólnie, ale specjalizuje w niemowlakach. Jest z DK
  • edytowano sierpień 2014
    w Sulejówku jest Izabela Porada, bardzo sensowna. Nie mam namiaru, ale do odnalezienia w sieci.

    edit: znalazłam http://panoramafirm.pl/mazowieckie,miński,sulejówek,kruczkowskiego,7/izabela_porada_rehabilitacja_dziecieca-afzuin_hu.html
  • moja koleżnka w Pruszkowie
  • Może na leminga wyjdę, ale zawsze w kwestiach niejasnych dotyczących rozwoju fizycznego moich dzieci konsultuję się z Pawłem Zawitkowskim. Nigdy mnie nie zawiódł. Rzetelnie diagnozuje i bardzo sensownie tłumaczy, skąd różne problemy się robią oraz jak im przeciwdziałać.
  • Sporo czytałam o rehabilitacji niemowląt i mnie również najbardziej przekonuje to, co w tym temacie ma do powiedzenia pan Zawitkowski. I jeszcze pani Elżbieta Szeliga-ona też chyba z Warszawy jest. Bardzo cenne są ich rady dotyczące prawidłowej pielęgnacji i ich wpływu na rozwój niemowląt.
  • edytowano sierpień 2014
    Bardzo dziękuję, jak zwykle jesteście nieocenieni.
    Mogę prosic o namiary na prv?
    @Katarzyna, o kontakt do P.Zawitkowskiego też bym poprosiła, chociaż tak sobie myślę, że on taki znany, pewnie strasznie drogo u niego konsultacje kosztują i terminy też pewnie odległe. 

    @Wando, próbowałam ćwiczyć z Jasiem podnoszenie głowki w ten sposób, ale krzyczał tak samo, jak w łożeczku. Ale od kilku dni widzę (wreszcie!) wyraźy postęp. Może nie trzyma jej ani pewnie, ani długo, ale jest wyraźnie lepiej, no i wytrzymuje na brzuchu jakiś czas bez płaczu.

    @Chabrowa, pytałaś o próbę trakcyjną. Chodzi o podciąganie za łapki z pozycji na plecach? Nie wiem, jakie są wytyczne dla wieku Jasia, w każdym bądź razie wczoraj lekarka wzięła go tak z plecków za te łapki i powiedziała tylko, że mógłby się lepiej postarać. 
  • @Aniuszka, będzie dobrze, postara się jeszcze nie tak, jeszcze bardziej. On tyle przeszedł. Ma wspaniałą mamę. Tylko tyle mogę pomóc. To niewiele. Polecam Jasia w codziennej modlitwie.
  • to ja jeszcze polecę Artura Bartochowskiego
    http://www.dobry-start.pl/kontakt
    Zdaje się, że kolega Zawitkowskiego zresztą.
    Korzystaliśmy my w kwestiach błahych (nasze zdrowe dzieci)
    Korzystali znajomi, właściwie... długo rehabilitowali (z dużym sukcesem) dziecko po sporych niedotlenieniach i dużych problemach neurologicznych.



  • @Mamobabciu, dziękuję, modlitwa i dobre słowo znaczą dla mnie naprawdę wiele.
  • Myśmy jeździli do jednej pani na Gocławek. Nie pamiętam namiarów, mogę spytać :0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.