Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Duże ogórki

edytowano sierpień 2014 w Kuchnia
Macie pomysł, co z nich zrobić?
Może być do spożycia na już, ale lepiej do przechowania na zimę.
Mam już zapas nieprzebrany ukiszonych tartych ogórków, więcej nie potrzebuję. A wielkich ogórów wciąż bardzo dużo. Podrzucicie jakiś pomysł, co mogę z nich zrobić dobrego i nie zbyt pracochłonnego?
«1

Komentarz

  • Takie krolowaly u mego brata na dzialce, mizeria 3x dziennie :-)

    Nie wiem czy Cie interesuje, ale moja mama robila mizerie z octem nazime
  • Mizeria na zimę bardzo mnie interesuje. Dobry trop. :-D
  • no właśnie coś w stylu szwedzkiej sałatki czy jak to się nazywało, octowe, słodko kwaśne i w plastrach, ale jak to się robi ... nie mam pojęcia
  • @Katarzyno, podpytam wiec mame, u nas byly ogorki bez skorki.
    Osobiscie robilam dla meza 3 lata temu ogorki chilli z czosnkiem.
    Pycha. Poszly w mgnieniu oka :-)

    Poszukam przepisu wieczorem.
  • Poproszę o przepis na te chili z czosnkiem :-) Myślę, że mogą u mnie w domu znaleźć amatorów.
    Moje ogóry muszą być obrane przed obróbką, bo mają bardzo twardą skórę.
  • Pikle w occie i sałatka szwedzka
  • @mańka - pikle, to akurat mnie średnio pociągają.
  • W tej sałatce szwedzkiej, jak dla mnie, cukru za dużo. Ktoś próbował robić z jakiegoś przepisu z mniejszą ilością cukru?
  • u nas w domu mrozimy ogórki, kroimy jak na mizerię i zamrażalki. Później tylko dodać śmietany i mizeria gotowa.
  • robimy także ogórki z carry, bardzo szybko się robi i świetnie smakują. polecam
  • Mrozić nie mam w czym :-(
    A na te z curry masz przepis jakiś?
  • Ogorki chilli

    2 kg ogorkow
    2 czubate lyzki soli
    3 lyzki oleju
    3/4 szkl cuku jestem pewna, ze albo dalam 1/3 albo miod, tzn nie dalam przepisowo
    1 szkl octu
    0,5 szkl wody
    2-3 lyzeczkiczilli dalamwiecej
    1 duza glowka czosnku



    Katarzyno jesli wg Ciebie przepis ok,to dajznac. Wykonanie :-) napisze
  • @Olesia, dawaj proporcje do salatki ogorki, cebula, marchewka? chyba Katarzynowe dzieci jadly u Ciebie, czy cos mieszkam?
  • Pro dqj wykonanie. Swietny prz3pis na ogorki curry ma @Lila
  • E, to proste:

    4 kg ogórków,
    1 kg marchwi
    1 kg cebuli

    Ogórki i marchew zetrzeć, cebulę pokroić w piórka. Ogórków mniejszych nie obieram ze skórki. Wymieszać, zasolić (ja solę "na oko" ;) ), zostawić na noc
    Zlać sok. Zalać zagotowaną zalewą:
    1 szkl. octu
    1 szkl. cukru
    1/2 l oleju

    Napełnić słoiczki, pasteryzować.
  • Chili już zrobiłam. Teraz czas na curry. :D
  • Polecam takie po prostu pokrojone w plastry, przesypane solą i zapasteryzowane. Bez cukru i bez octu. Na zimową mizerię, jak to wyżej ktoś już pisał. Moja mama takie robiła.
  • Już piszę
    Zalewa:
    4 szklanki wody
    1 szklanka octu
    1 szklanka cukru
    1,5 łyżki soli
    3 łyżki carry
    Zagotować
    Ogórki obrać, pokroić w plasterki (dość grube, nawet 0,5 cm) i luźno włożyć do słoika
    Dodać gorczycę, listek selera, kilka krążków marchewki, plasterek cebuli. Pasteryzować ok. 7 minut od zagotowania wody. Ja dodaję jeszcze czosnek, bo wszyscy lubią taki. Zalewam gorącą zalewą i zamykam i od razu do gara z gorącą wodą. Wtedy ogórki pozostają twarde i jędrne.
    Ostatnio miałam mniejsze, ale zmęczyłam się korniszonami. przekroiłam takie nieobrane na pół, poukładałam w słoikach i zalałam zalewą. Też wyszły fajne.
    Najważniejsze dla mnie to, że nie ma dużo pracy i szybko się robi :)

  • Wykonanie obiecane [dopiero wróciliśmy do domu].


    Ogórki umyc, poszatkowac lub pokroic w plasterki. Zasypac sola, zostawiac na 4 godziny, aby puściły wodę. Odlać wodę, dodać pokrojony w kosteczkę czosnek, wsypać chilli, wlać olej, dokładnie wymieszac. Przełożyć do słoików.
    Zalewa: ocet zagotować z cukrem i wodą. Gorącym zalać ogórki. Nie trzeba pasteryzować [pasteryzuję ;) ]
  • a ocet jaki ?
  • ocet klasyczny ;)
  • @Katarzyna
    twarda skóra nic nie przeszkadza
    po ukwaszeniu lub na pikle
    po dłuzszym odstaniu 
    będą miękke
    ocet czy solanka da sobie z nimi radę
    i lepiej wyglądają takie cwiartki duzych ogórków w słojakch

    albo plastry ze skórką w kanapkowych z chili
  • Dziewczyny, a te zasolone ogórki na mizerię to ze skórką czy bez?
    Nie robiły się ciapowate?
    (konsystencji mrożonych nie znoszę :P)
  • Moje bez skórki nie zrobiły się ciapowate. Jedyny problem mam z pasteryzacją - nie chcą się zasysać :-(
  • Spróbuję. Tylko... ile tej soli :-?
  • @IrenaB ile czasu pasteryzować duży słój mizerii by ogórek nie zmiękł? Zalewać gorącą solanką?
  • Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. To moja mama robiła, a ona nie żyje od ponad 10 lat.

    Poszukaj w sieci. Ale te ogórki nie zalewa się solanką, ale przesypuje warstwy solą, zamyka i pasteryzuje. Po otwarciu się płucze.

    A przy okazji napiszę Wam, jak moja ciocia konserwuje grzyby. Leciutko je obgotowuje, tylko żeby straciły surowość. Odcedza. I suche (tzn. bez płynu, nie muszą być dosłownie suche) pakuje do słoików. Pasteryzuje dwukrotnie, dwa dni z rzędu. Wytrzymują nawet 10 lat. Smakują jak świeże, tzn. z patelni podsmażone na masełku smakują jakby świeże się smażyło.
  • edytowano sierpień 2014
    .
  • a da się ukisic w plasterkach? Wczoraj sąsiad Serb przyniósł mi reklamówkę ogórków wlasnego chowu w rozmiarze XXL. A tarte ogórki ukiszone by mi się przydały bo moje zupę ogórkówą lubią. Tylko czy się da takie wielkie ukisic w plasterkach albo tatre.
  • @Katarzyna zassaly mi sie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.