Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Babcia wielodzietna wymiata na parkiecie

1468910

Komentarz

  • Ad Elunia:

    To fajnie, że idziesz stąd, rozmowa z Tobą jest pozbawiona sensu.
    Okopałaś się na swojej pozycji i nie widzisz niestosowności tego co z całą mocą bronisz.


    Sukieneczka , nawiasem mówiąc, kupiona w "wyzwolonej Norwegii", jest to sukienka właśnie na plażę, Norweżki często kąpią się w takim ciuszku w tutejszych jeziorach.

  • Norweżki często kąpią się w takim ciuszku w tutejszych jeziorach.

    -------------------

    paczaj pani bo tam jeziora bardzo czyste i może taką kąpiącą się w sukieneczce z głębin podglądać jakiś chłop w aparacie tlenowy i marzyć o seksie...bo każdy chłop marzy o seksie non stop, a z babką w sukieneczce i kąpiącej się w czystym norweskim jeziorku, to już nawet nie ma o czym mówić...
  • edytowano października 2014
    Jestem przekonana, że gdyby się Brawario ożenił
    ----------------
    @jukaa
    kobieto bez serca co on Ci zrobił, że tak mu źle życzysz???

    MSPANC
  • edytowano października 2014

    a co do kąpieli w sukience - nawet moja licha wyobraźnia podsuwa mocno seksowne skojarzenia...

    ---------------------------------

    Bo teraz wszystko stanęło na głowie

    dookoła golizna, małolaty jak panienki spod latarni, na plażach panny w kawałkach sznurka tu i ówdzie (bo kostiumem tego nie można nazwać) i nikomu się jakoś nie kojarzy

    dopiero jak trochę ciała się zasłoni to nagle wyobraźnia zaczyna pracować.

    Trochę chore

  • ja bym wolała żeby Brawario nie  miał racji ale z tego co pamiętam to ojciec Pio był bardzo zasadniczy, pamiętam nawet taki fragment o seksie w małżeństwie, że można się upić winem z własnej winnicy.. Nie mam jak znaleźć ale może Brawario  by poszukał ?
  • Argento No!
    A idź Ty
    Pierwsze co skojarzyłam z tym nurkującym panem to ta stojąca rurka oddychająca :))

    Dobra idem gorszyć wszystkich w sukience przed kolano. Suchej sukience ;)
  • Nie, nie porównuję, tylko chodzi o to, że Ojciec Pio przedstawiał zdanie na temat ubrań a np. ks. Popiełuszko  nie poświęcał dużej uwagi temu tematowi, są święte, które się modliły by nie musieć zatańczyć na balu, nie wiem, do nich mi daleko bo pomykam w dżinsach, nie mówiąc o duchowych sprawach bo to śmiech i żenada by była się porównywać. A jednak to one są święte a ja raczej nie będę kanonizowana..
  • Wrzuciłam w googla "sukienka kąpielowa" - sa , oczywiscie, tylko szczerze mówiac, kostum jednoczesciowy + pareo wydaje mi sie znacznie skromniejszy... Chyba, ze Ido mialaś cos innego na mysli?? Bo te, moze i co nieco tuszuja, ale siegaja niewiele poza górna czesc uda
  • image
    Pająk Wałęsak brazylijski, to dopiero drań.
    Chciałabym żeby można było tańczyć salsę, tango czy co tam, w spódniczce z trzcin i girlandzie z orchidei  i żeby nikomu "brudne " myśli nie przychodziły. Żeby można było karmić pełną piersią dziecko bez zwierzeń pijanych kolegów męża, że coś im tam się roi, żeby człowiek nie musiał się zastanawiać jak kucnąć przy wózku żeby nie pokazały się niechcący gacie, żeby na plaży nie było się pod obstrzałem komentatorów i komentatorek niesportowych.. Ale cóż jest jak jest i to też jest jakaś tajemnica czemu tak..
  • IdaIda
    edytowano października 2014
    @LacertaViridis pisze :


    Oczywiście, że widzę podobieństwo!

    Brawario również stara się dążyć do świętości, tak samo moralność nie jest mu obojętną, tak samo stanowczo upomina bliźnich.
    I tratuje religię poważnie. Tak jak ojciec Pio.



    Ida Ty tak na serio?

    -----------------





    Tak, na serio. Ale napisałam też:

    "Nie, nie ma w tym nic niestosownego. Mamy się wzorować na świętych. Brawario to robi."


    co całkiem pominęłaś.



    Nigdzie nie piszę, że Brawario jest jak ojciec Pio, tylko, że się na nim wzoruje w pewnych sprawach.
    I dobrze robi.

    My, kobiety katolickie, powinnyśmy się wzorować np. na Najświętszej Pannie, szczególnie jeśli chodzi o sferę skromności i wstydliwości - ale czy to robimy? Czy raczej zewsząd słychać drwiny ...?


  • Oficjalnie nikt Świętego Ojca Pio nie przeganiał, ale zostało uznane, że żył w innych realiach, w czasach pełnych grzechu i musiał być taki surowy.

    Teraz nosząc przykrókie kiecki i chodzac w samych rajtach dziewczyny nie mają złych intencji, robią tylko to samo co wszyscy dookoła. A jak biedni chłopcy mają jakieś myśli a potem czyny z których muszą się spowiadać to do lekarza zboczeńcy! 
    Podziękowali 1Katia
  • IdaIda
    edytowano października 2014
    @argento pisze:

    @Ida
    alez jak najbardziej należy wzorować się na świętych...ale poziom
    absurdu w wypowiedziach Brawario dawno sięgnął kosmosu...bo czy zdrowy
    facet wszędzie widzi gołe baby i możliwość zdrady???


    Jeżeli tak, to jestem Debilem i wysiadam na tej stacji...

    JA TAK NIE MAM, WIĘC JESTEM CHORY !!!


    ---------------------


    Zapytaj raczej, dlaczego ojciec Pio nie spowiadał kobiet, które nie przestrzegały ODPOWIEDNIEJ długości sukienki czy spódnicy? I to nie tylko w kościele ale i poza nim, w prywatnym życiu. I dlaczego nakrzyczał na spowiadającego się mężczyznę, który chodził na zabawy taneczne, dlaczego zabronił mu tam chodzić?


    Pan Jezus, objawiwszy się św. siostrze Faustynie po raz pierwszy - akurat na zabawie tanecznej - kazał jej odejść z tego miejsca, mówiąc, że takie zabawy są okazją do wielu grzechów nieczystości.
    Też powiesz, że wszędzie widział gołe baby? Czy raczej troszczył się o duszę człowieka, bo, jak nikt inny, widział konsekwencje.






    A co jeśli to Brawario ma rację. Zastanowiłeś się choć raz nad tym?


  • Rozumiem, że pojęcia takie jak munus docendi oraz obowiązki stanu nic Ci nie mówią.
    ---------------------

    Jeśli kapłani milczą na te tematy, to wierni powinni się nawzajem pouczać, upominać.
    Takie czasy mamy, niestety.
    Efekty pobłażliwej polityki kapłanów widać. W całym chrześcijańskim świecie.

    Podziękowali 1Katia
  • @mama_asia , bo podnieca to co niedostępne. W XIX wieku suknie balowe w niektórych epokach był ostro wydekoltowane i nikogo nie ruszało. A powstawały całe fantazje nt. zakrytych kobiecych łydek.
  • @Ida angielki to są skromnie ubrane .., Polki można poznać od razu i to właśnie po tym, że są skromnie i dobrze ubrane.
  • To jest ciekawe, że dla zbawienia najlepiej jest być brzydkim, dziobatym i garbatym, bo piękna należy się wstydzić, ale jak już ktoś (zakładam, że brzydki) zostanie świętym, to go wtedy malują na obrazach "jak tę lalę", szczególnie mam na myśli kobiety święte. Coś mi tu nie gra!
  • Nie, kto powiedział, że piękna należy się wstydzić? Grzech próżności to jest trochę co innego niż bycie ładnym/ładną...
    Podziękowali 1Katia
  • Właśnie się zastanawiam co to ta próżność jest.
    Czy:
    Jak jest ładny ale zamartwia się, że jest brzydki.
    Jak jest brzydki i martwi się tym.
    Jak poświęca czas i pieniądze żeby się upiększyć a jest ładny.
    Jak poświęca czas i pieniądze żeby się upięknić bo jest brzydki.
    Jak szuka komplementów i potwierdzenia, że jest ładny... ?

  • edytowano października 2014
    Coś się fatalnie wkleja, spróbuję poniżej, po przelogowaniu się.
  • edytowano października 2014
    > Jestem przekonana, że gdyby się Brawario ożenił wszelkie Brewerie wyparowałyby mu z głowy<

    A jego fotkę widziałaś? Z takim wyglądem - o poglądach już nie mówiąc - to tylko z importu można sobie żonę sprowadzić.
    Co prawda jest powiedzenie, że każda potwora... Brawario jest już jednak w podeszłym (jak na staranie się o żonę) wieku i sądzę, że wątpię, żeby jakąś pannę wśród polek znalazł.
    Wiem coś o tym, bo mam koleżanki "tradski", latka im zleciały i chętnie by poznały teraz odpowiedniego kawalera, ale Brawario nie są skłonne się zainteresować w sensie matrymonialnym.

    Na str. 2 dobrze się wkleiło, może ten wątek już jest za długi?
  • Weź, jak Klarcia ma męża, to każdy Brawario może miec pięć zon, nie o to tu chodzi.


    Idźcie pobiegać, jak spotkacie biegające babcie, wróćcie i wpiszcie miasto, tymczasem ziewam, u nas na wsi, ani pół nie było.
  • edytowano grudnia 2014
    ech
  • edytowano października 2014
    Winda
    rozwaliłaś mnie!
    Po coś Ty poszła do Świątyni?
  • Ja tam myślę, że Bawario ma bardzo dużo racji, choć nieco... wzmacnia.
    Św. Franciszek też wzmocnił - chcąc pokazać jak należy być wolnym od spraw materialnych - rozebrał się do naga.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano października 2014

    ...

  • Wspaniała ta babcia z pierwszego filmiku. Bardzo się wzruszyłam. Dzięki.
  • edytowano października 2014
    mama_asia
    prawda...
    nie doczytałam tego ostatniego zdania

    :-S
  • Każdy tu uważa, że ubiera się skromnie, ale jedne czy drugie awanse ze strony "myślących inaczej" potrafią człowieka zaskoczyć..  I jednak można zmienić zdanie, bo nie tylko jest przykre, że jakiś człowiek się "napala" na moje wdzięki, ale że myśli że one specjalnie wystawione jako wabik na niego, to dopiero jest krępujące ..  :-L  Generalnie może nie chodzę ubrana brawarystycznie bo i ramiona nieraz odsłonięte i kolana czasem, a spodnie to częściej niż spódnica, ale staram się by mój ubiór nie sugerował "otwartości na propozycje". 
  • edytowano grudnia 2014
    Edytowałam post, skoro kogoś to zabolało, przepraszam.
  • Ech, chyba przechodzę kryzys wieku średniego... trochę nie odpowiadam za siebie, powinnam się zamknąć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.