Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

1141517192022

Komentarz

  • Dziś tak sobie rozmawiamy z córkami przy rybach, których surowych Tonia nie dotknie.
    I jak Ty Tosiu, będziesz w swoim domu wigilię szykować? Nie będę! będę Was odwiedzać! 
  • @Dorotak wyklikaj kojec horn, mój ma prawie dwa lata, nie ma siły i sposobu , żeby z tego wyjść, ma 92 cm, tzn syn
    Podziękowali 1Dorotak
  • Bea powiedział(a):
    @ola_g wwyglada apetycznie. Moze po swietach zrobię.
    Wszak swiateczny czas i obzarstwo aż do Trzech Króli



    Tak, tak, zwlaszcza jak po drodze są imieniny i urodziny domowników, jak u nas. Oddychamy z ulgą 7 stycznia.

    a w tym roku się przyciągnie dodatkowo, bo 7 w niedzielę :)
  • No i człowiek planuje a życie weryfikuje...ze tak pojadę rymem ;) 

    Moj 2 latek wstał z ospą. A uciekałam ostatnio z przychodni żeby na Święta nie złapał... goście nie przyjeżdzają, zostajemy tylko z Rodzicami. Ech. 

    Wesolych Świat! 
  • Ooo współczucia i wytrwalosci, duzo was w kolecje do przechorowania?
  • Jeszcze dwoje złapie.
  • Całą kolację wigiijną przygotował mąż.
    Wróciłam z pracy o 18tej.Pyszne wszystko zrobił❤❤❤
    Podziękowali 4nowa madzikg asiao sylwia1974
  • Bridget powiedział(a):
    Całą kolację wigiijną przygotował mąż.
    Wróciłam z pracy o 18tej.Pyszne wszystko zrobił❤❤❤
    Ty masz męża... nieprzyzwoitego na swój sposób!
    Podziękowali 3madzikg Bridget jan_u
  • Moja refleksja po wigilii jest taka: połowa tego jedzenia i trudu poświęconego na przygotowanie do niczego nie potrzebne.
  • Berenika powiedział(a):
    Moja refleksja po wigilii jest taka: połowa tego jedzenia i trudu poświęconego na przygotowanie do niczego nie potrzebne.
    Też mam takie przemyślenia
  • A u nas dobrze, w sam raz, choć i tak zrobiłam więcej niż planowałam, to znika wszystko metodycznie. :)
    Cóż, że na papierowych talerzykach i przy stole jak 1/6 naszego. ;)
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • A u mnie prawie wszystko zjedzone nawet było za mało niektórych potraw, śledzie zostały ale one mogą stać i dlatego więcej było zrobione
  • Ale ja robię co rok mniej, ciasta wcale nie pieke , żadnych deserów nie robię, żadnych ryb w galarecie itp ,potraw było 10 i tak kapusty i barszczu po ok 1.5 litra , grzybów ok 1 litr 
  • U nas tez bylo fantastycznie, choc bez gości bo goście sie pochorowali. Dzieci byly zawiedzione ale dzis Dziadek przyjechał czyli mój Tata, wiec usatysfakcjonowane :) to nic ze kolacja wigilijna byla troche zmasakrowana bo Franu oczywiście zalał obrus barszczem i sokami a Hiacka wpadla w histerie nie wiedzieć czemu - ale później bylo juz tylko lepiej. Potem mąż z dziewczynami na Pasterkę poszedl a ja z maluchami w domu. Jest dobrze :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas było pięknie i głośno :)- 18 osób . Dzieciaki były tak zajęte zabawą, że nawet nie zauważyły, że prezenty się pojawiły pod choinką  o:)
    I...pierwszy raz od kąt wyszłam za mąż miałam możliwość pójść na pasterkę :smiley: 
    Niedaleko jest pasterka na polanie pod gołym niebem- było pięknie. Dzieciaki wlazły do szopki i siedziały w sianie całą pasterkę, ale chyba nikomu nie przeszkadzały, raczej robiły dodatkową atrakcję. 
    Podziękowali 3Skatarzyna kluska AgaMaria
  • Ta pasterka koło Was @mamasara też jest na mojej liście życzeń świątecznych!
  • To może się spotkamy za rok na pasterce @Skatarzyna ; ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Miej nas na uwadze, gdybyś wiedziała, że ktoś w okolicy ma dom do wynajęcia na okres świąt!
  • W wakacje pomożecie nam wyremontować piętro i się na święta zmieścicie  :p
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • My dostaliśmy zaproszenie na Wigilię, a po znajomi wyposażyli nas w makowiec, kawalek sernika, piernika, lososia i pasztetu

    Mimo, ze zrobiliśmy tylko 2 salatki, jaja i galaretki, to mamy duzo jedzenia. 

    Ale swietowania czas jeszcze jest!!!

    To są moje najlepsze Święta! 
  • My zaraz w stronę @Bridget do Rodziców jedziemy (jak nie my... he he). Na kazdej Mszy sw. dziękuję za zdrowie.
    Sama wigilia kameralna, Dziadki. Jedzenia w sam raz / mala górka na tydz.?
    Aaa kochani Sasiedzi ciast blaszke podrzucili :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Wigilię mieliśmy u rodziców.Moja mama przygotowała.Przyszedl Mikołaj rozdał prezenty.Dzieci zadowolone. Odśpiewały kolendy które znają.Nasza babcia 92letnia bardzo się wzruszyła..

  • A my wczoraj do nocy koledowalismy z Rejczel i Tatinkiem i ich czerwona gitara. Aż mnie dziś gardło boli. 
  • Skończyliśmy dziś ostatnie wigilijne niedobitki, teraz dzieci odgrzewają resztki świątecznego obiadu - nic się nie zmarnowało, jak lubię! :)
  • U mnie też się nie zmarnowało. W zamrażarce czeka na dzień, kiedy nie będzie mi się chciało obiadu robić. Wtedy wyjadą łazanki z kapustą albo kapusta z grochem i sobie mile powspominamy wigilię ;)
    Podziękowali 3Skatarzyna AgaMaria madzikg
  • Kapustę z grochem też zamroziłam, ale to programowo, zaraz po zrobieniu, bo u nas tylko Z. i ja jemy, a głupio zrobić jedną małą miseczkę tylko.
    Podziękowali 1szczurzysko
  • Mam podobny problem, tylko u nas tylko ja jem. Ani mąż, ani żadne z dzieci nie gustują. A dla mnie to jest smak dzieciństwa. Moja babcia kochana gotowała kapustę z grochem. Na Wigilię była z postem, a normalnie ze skraweczkami z boczku. I kartofelki tłuczone do tego. Mniam...
  • U nas wszyscy jedzą groch z kapustą,dzisiaj na obiad zjedliśmy resztki z Wigilii.
    Z wszystkich świątecznych przysmaków został tylko kawałek orzechowca.
    Na zakupy musiałam jechać,bo tort urodzinowy na sobotę muszę upiec córce i dziwnie się czułam w prawie pustym markecie z pełnym wielkim koszykiem żarcia...
    Na mięsie i kiełbasach nikogo-normalnie tam jest kolejka na pół godziny stania co najmniej.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Zosia od wczoraj jęczy, kiedy robimy sylwesterki... Tylko jak jej wyjaśnić że nie zostały prawie zadne ciasta i bajaderek na sylwestra nie będzie? Pierwszy rok od...pięciu conajmniej...
  • Dorotak powiedział(a):
    Zosia od wczoraj jęczy, kiedy robimy sylwesterki... Tylko jak jej wyjaśnić że nie zostały prawie zadne ciasta i bajaderek na sylwestra nie będzie? Pierwszy rok od...pięciu conajmniej...
    A co to te sylwesterki bajaderki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.