Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czym smarować chleb?

2»

Komentarz

  • Też dobre jest pesto z pietruszki, jak już Skatarzyna wywołała zastępniki :) Albo pół na pół bazylia i pietruszka. Można też dać z orzechów migdały - ciekawy smak wychodzi. Polecam eksperymenty :)
  • kiedys robiłam chyba ze słonecznikiem...
  • Pasta ze słonecznika jest pyszna z suszonymi pomidorami :)
  • @MartynaN - możesz zalinkować taki spray? albo jakąś fotkę wstawić?
  • caly pierwszy trymestr moglam codziennie jesc makaron z pesto.
    i nie bylo mi po nim niedobrze!

    w sumie po nim jedynym… ;)
  • To chyba była Mollini. Z Piotra i Pawła.
  • Nie ma to jak chleb ze smalcem własnej roboty :D
  • Oliwę można przelać do naczynia płaskiego i na chwile do zamrażalki dać i potem można smarować jak masłem, i w lodówce trzymać. Tylko w temp. pokojowej szybko przechodzi w stan ciekły. Ja pesto robię zawsze z pietruszki i bez sera i jest ok. Jako zamiennik twarożku polecam serki orzechowe, migdałowe. Najlepszy wychodzi z nerkowców (tylko muszą być dobrej jakości -niezjełczałe). Namaczamy orzechy na noc. Rano wylewamy wodę i nalewamy odrobinę świeżej, trochę soli i sok z cytryny. Miksujemy. Jak trzeba to jeszcze dodajemy wodę lub sok, aby uzyskać pożądana konsystencję i smak. Taki serek potem można mieszać z czosnkiem, szczypiorkiem. Pyszny jest też do nadzienia do pierogów ze szpinakiem
  • Ja lubię chleb z olejem rzepakowym świeżo tłoczonym z Targu Pietruszkowego na Podgórzu w Krakowie. Jest pyszny i polecam tym, którzy mogą się tam zaopatrzyć. Ale to raczej do maczania niż smarowania.
  • Cześć, @Anulek :). A gdzie ów targ? "8" mam spod domu, to na Podgórze dojadę.
    k.
  • Jest olej lniany z odmiany lnu złocistego który nie ma rybiego posmaku ( a raczej sezamowo-orzechowy) jak olej z odmiany Szafir. Oba oleje są wysokooleinowe.
  • Bardzo dobre masełko z przepisu Ani D. :)

    Masełko z orzechów włoskich

    1 szklanka orzechów włoskich
    2 łyżki oleju
    zimna woda

    Orzechy zalać gorącą wodą, odstawić na 30 min. Odcedzić, dodać olej, dodawać stopniowo zimną wodę i miksować do uzyskania odpowiedniej do smarowania konsystencji. Masa nie musi być zupełnie gładka, kawałeczki orzechów dobrze smakują na kanapce.
    Doskonałe źródło omega 3, można przechowywać przez 5 dni w lodówce.
  • Jak już nabędziesz spryskiwacz, można tam wlewać rzepakowy, lniany, na co kto tylko ma ochotę.

    Znajomy robi własną oliwę czosnkowo-chilli. Muszą być tylko dobrze ususzone dodatki na tyle duże, żeby nie zatkaly dyszy.
  • zrobiłam pesto- bazylia, natka pietruszki, orzechy, oliwa ,sól- sama zjadłam większość
    i pastę z suszonych pomidorów w oliwie (sama zrobiłam), czosnek, pestki dyni , pestki słonecznika prazone na patelni - dobra , ostra i bardzo smakuje mężowi
  • i jeszcze upiekłam pasztet mięsny
  • No,no, no, że też nie mam kiedy wpaść przypadkiem;-)
  • @Martyna - my zjadamy tak szybko...:)

  • Daj się ponieść Woli Bożej ;)
  • a poza tym gdzieś czytałam ,że wielodzietni nie .... ;)
  • A ja nie jestem, to jeszcze mogę:-P
  • a , przepraszam ,zapomniałam
    nie przyjechałaś to te wszystkie pasty i torty sami jemy
    upiekłaś chleb ?
    tort pychotkowy był ?
  • Tort rewela!!!
    A chleb szkoda mówić. Ale to moja wina, bo rabnęłam się w przepisie.
    Twój żytni z orkiszem rządzi. Muszę się jeszcze raz spytać, gdzie żytnią mąkę kupujecie.
  • @kowalka - w podziemiach Korony w środy po południu i w soboty do południa, w soboty jest więcej dostawców, można tam kupić różne dobre rzeczy i warzywa ekologiczne
  • @Anulek, a jak tam się wchodzi?
    Na Koronie byłam z ćwierć wieku temu, i to na zawodach pływackich, a nie na targu - więc plizz, napisz jak cudzoziemcowi :), po kolei gdzie mam się udać.
    k.
  • Pewnie dostanę lanie, ale lepsze już jest masło a nawet smalec ( oczywiście domowy a nie prasowany !) w małych ilościach niż margaryna nawet najdroższa i najbardziej rozreklamowana :P
  • @kowalka - wejście jest zaraz obok przystanku tramwaju, oznaczone, zwykle otwarte, bo wchodzą i wychodzą tłumy. Za drzwiami od razu są schody do podziemia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.