Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie oglądam debaty

2»

Komentarz

  • Problem w tym że jeden z kandydatów ma realne przestępstwa na sumieniu i wypadałoby je kiedyś osądzić.
  • @Turturek i ma to zrobić jego były kolega z partii?
  • Swoją drogą to ciekawe jak Duda poleruje swój życiorys i wycina kawałek działalności w Unii Wolności (i to podczas fazy schyłkowej tej partii).
  • @Gregorius o wiele dłużej zejdzie jak będzie reelekcja. Pamiętajmy, że istnieje też instytucja kozła ofiarnego.
  • Większość piszących "tyle wie co zje". Sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana niż tylko konflikt PIS-PO czy katolicy-ateiści. Straszenie że po wyborach ktoś coś zepsuje jest kompletnym nie zauważeniem tego co już zostało zepsute i ciężko to zepsuć bardziej.
  • @Turturek no właśnie próbuję uświadomić, ze demokracja to motłoch, a ten jest zawsze głupi i do racjonalności mu daleko.
  • No dlatego wybierałem Brauna :) Dlatego też sympatyzuję z poglądami JKM.
  • Gregu, ja myślę, że przesadzasz.
  • edytowano maj 2015
    W pierwszej turze wybrałam Brauna, choć wiedziałam, że nie wygra ale głosowałam w zgodzie z sumieniem. Nie zrobiło na mnie absolutnie wrażenia nawiedzenie - nie wiem czy prawdziwe czy udawane....Nawet rozśmieszyły mnie jego świątobliwe gesty, bo zachowywał się jak ksiądz a nie polityk. Nie sądzę aby Braun był idealną głową państwa. Ale jeden jego argument był nie do zbicia- kiedyś obiecał, że zamierza i dokona ogłosić Chrystusa królem Polski. Jeżeli by to zrobił, to mielibyśmy już z górki. Bo kilkadziesiąt lat temu nie posłuchano siostry Faustyny i Polska została prawie zrównana z ziemią.
    Mam nadzieję jednak, że Duda choć jest człowiekiem bardziej stąpającym po ziemii i konkretnym to nie będzie się wstydził wiary oraz zawierzenia kraju Panu Jezusowi.
  • @prowincjuszka daj choć jeden przykład z historii gdzie demokracja wybrała rozsądnie.
  • Nie oglądałam, ale słuchałam znacznej części. Słuchanie jest lepsze: ważniejsze stają si ę słowa.
  • @Gregorius

    Naprawdę mi Cię żal.

    Że też Ty z taką percepcją rzeczywistości żyć potrafisz.
  • edytowano maj 2015
    daj choć jeden przykład z historii gdzie demokracja wybrała rozsądnie.

    Nie ma idealnego systemu. Monarchą z urodzenia też może być tyran i idiota, w dodatku wróg kościoła. Podobnie jak w demokracji większość może się pomylić, skoro 2 kadencje wybierano byłego komunistę, który wbrew oczekiwaniom nie poskładał tego co rozwalono po zmianie ustroju i nie zależało mu na tym aby w Polsce gospodarka się rozwinęła bo stał się przecież kapitalistą tak jak większość Z SLD, którzy siebie nazywają socjalistami...hahaha. W czasach demokracji szlachceckiej też parę razy wybrano źle i nie uratowała tego Konstytucja 3 maja. Wybrano wcześniej Sasów wbrew interesowi Polski ( bo ktoś na tym zarobił) a potem król rusofil, euroentuzjasta i libertyn załatwił państwo do reszty. Ach jakże to znajomo brzmi.
    Po za Królestwem Niebieskim nie ma ideału, niestety i musimy po prostu brać co jest i robić wszystko jak umiemy najlepiej na tym łez padole.
  • Problem w tym, że większość z reguły się myli, bo wybiera rozwiązania dobre dla siebie, nie dla państwa. Natomiast monarchia ma 50% szans na dobrobyt.
  • Ale państwo to naród a nie tylko prezydent, sejm, senat i państwowi urzędnicy.
  • Przepraszam Gregu, nie odpowiedziałam na pytanie. raz większość wybrała dobrze np. głosując na śp. Lecha Kaczyńskiego. Kiedyś też wybrano Wałęsę ( który teraz nieco błądzi a może boi się haków?) to był lepszy wybór niż były komuch aktualnie robiący szmal....Przed rozbiorami też parę razy trafnie wybrano króla. Jan III Sobieski nie był złym władcą i wiedział kiedy siedzieć spokojnie a kiedy chwycić za oręż.
  • @prowincjuszka, a które gesty Brauna były "księżowskie" i śmieszne? To że mówi Szczęść Boże? Ja nie rozumiem czemu katolicy tak się nie pozdrawiają.
    Nie rozumiem dlaczego człowiek głęboko wierzący ma nie przejawiać tego w całym zyciu nie tylko prywatnym ale i zawodowym. To trochę dla mnie takie postrzeganie jak lemingów, ze "modlić to się trzeba w kościele, a nie na ulicy (a w Biblii jest módlcie się nieustannie) i że lekarz swoje sumienie musi zostawić za drzwiami i wykonać aborcje skoro prawo tak nakazuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.