Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaka pensja potrzebna przy 3 dzieci

13»

Komentarz

  • od pól roku przeglądam oferty lokalne nic nie widząc. Najsensowniejsze są za Odrą.
  • @Bea wiem, ze kiedys sposobem “na rodzine“ pol Chin sie sprowadzilo ;) Pewnie jakies punkty sie tam dostaje, ale do konca nie wiem jak to funkcjonuje. Oni tez bardzo czesto zmieniaja te przepisy, to co w jednym roku bylo wazne, w drugim juz nie jest i na odwrot.
    A do zarabiania NZ jakos specjalnie sie nie nadaje. Blizej i wiecej zarobisz w DE.
  • Taw ... rozważam dwa kierunki USA i GB. Niemcy to dla mnie czarna dziura.
    .............................................
    Cos w tym jest. Zawsze lubili kopac a tu gdzie jestesmy to jeden wielki plac budowy. Malo to ma wspolnegobz tym co robilem do tej pory ale pamietasz office ten film? Bardzo teraz przypominam glownego bohatera.

    Marzena jak jestes marzena to zdaje sie nh i sie zgadza.
  • Gregorius by nie bylo ja aplikowalem w Polsce... nie szukalem nic za granica to zagranica mnie znalazla jak sie okazuje w splocie okolicznosci i psipadkow
  • Taka anegdotka.
    Bylismy przed wyborami w Polsce. Zaszlismy do znajomego ksiedza i na korytarzu doszlo jeszcze kilku i tak po tym jak sobie radzimy na emigracji rozmowa zeszla na wybory.
    - Wiecie na kogo glosowac. Jest realna szansa by Duda wygral i by nareszcie cos sie zmienilo.
    - Czyli co? Mamy wracac?
    - Yyyyyy.... no nie.....
  • W USA mam trzech braci i trzy siostry
    w GB siostrę

    w Niemczech - siostrę (inne pokolenie, emigracja lat 80-tych, nie utrzymuje kontaktów)

    NZ odpada - za daleko do domu

    @Taw - Office space? Teraz jestem na etapie filmu "Ostre cięcia"
  • Ten jak to sie firma spalila.

    Hehe to jak ty sie uchowales w Polsce?
    Coagneliscie slomki;)
  • @Taw tak Marzena i nh - zgadza się:) Ty chyba byłeś na etapie, gdy mieliśmy dwójkę w podwójnym wózku. Teraz jest ich troje:) Mieszkamy prawie 200km od Krakowa teraz w stronach męża. Jak się żyje na emigracji?
  • Praca napisana
  • jaki temat obstawiacie?
  • edytowano czerwiec 2015
    jaki temat obstawiacie?
    -------------------
    jak rzyć ??? ...
  • Jeszcze wątek nprowy trzeba dołączyć do tego.
    Moze" Wielodzietna biedota i powstrzymywanie sie od seksu"
  • Jak ja nazwę trzecie dziecię
    gdy już miesiąc jest na świecie,
    I jak użyć enpeeru
    by nie było ich zbyt wielu
    Kto zarobi na ten tłum
    lekarz, muzyk może zdun?

  • @Taw - chodzi o ten francuski jak to pewien pan znalazł sposób na załatwienie sobie etatu w branzy papierniczej
  • Skoro kaja2 się pożegnała - to zakończenie tematu?
  • przynajmniej nie odeszla po angielsku :))
  • @Bea umrzeć, ciekawa opcja. Wtedy muszą sie już martwić inni jak ten wózek uciągnąć. Kuszaca alternatywa.
  • @Bea no rozumiem. Jak gdzies jechac, to tylko w kupie ;) Ciekawa jestem jak by to u Was w przypadku NZ wygladalo. Moze rodzina cos wie? Problem jest tylko taki, ze oni chce w miare mlodych i sprawnych ludzi. Nawet jakas przewlekla choroby dziecka moze Cie dyskwalifikowac. No nie jest letko, ale z drugiej strony to normalne, ze nie biora ludzi do ktorych musieliby doplacac.
  • @Bea ulica, państwo...
  • @Bea przypominam, że troskliwe panstwo zabiera rodzicom dziei, gdy Ci rodzice wedle państwa za mało zarabiają.
  • @Spion ;)


    Marzena nie mam pojecia na jakim etapie ja bylem ale Ty bylas z trzecim przy nadziei.
    Spokojnie i pewnie ale juz mnie zaczyna nosic.
  • Agnicha 300 to nam starcza na miesiac.
  • edytowano czerwiec 2015
    Pieniędzy i tak nigdy nie wystarczy: Jako bezdzietni wtedy i jako rodzina 5-osobowa, mamy dokładnie te same problemy co wcześniej: trza oszczędzać :D
    I to, mimo żony przyzwyczajona do rozrzutności... 3:-O

    ed: lit
  • @Taw _" office space" na topie od kilku lat. Tak jak i "ostre cięcia"

    Polecam oba korposzczurom
    I nie tylko ...
  • edytowano czerwiec 2015
    300 na miesiąc?
    Ja nie wiem, jak...
    U nad tyle idzie tygodniowo o ile nie kupuje chemii, albo lekarstw,
    Zwykle 300 to mało na tydzień.
  • Te 300 to przyjęłam jako żart ;)

    Bo nawet w dolarach to malo
  • Uffff,bo już pomyslałam, ze nienormalni jestesmy
  • Na zlotowki czasami.
  • Ja mam akurat skromna i oszczedna malzonke wy rozrzutne raszple.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.