Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ŚDM - noclegi dla rodzin z dziećmi w okolicy Krakowa

2»

Komentarz

  • @Madika - a może podeślij mi kontakt do Twojego męża - może warto, żeby się chłopaki skonsultowali i skoordynowali działania?
  • @Madika to brzmi rzeczywiście strasznie. To może lepiej tam ze dwie noce wcześniej być, żeby się w ogóle dostać? Jak sobie przypomnę te zapchane autobusy, metro, pociągi... To rzeczywiście może być kłopot z dziećmi...
  • Z tym dojściem na pole gdzie jest Msza to rzeczywiście może być masakra dla rodzin z dziećmi:(

    Pamiętam jak byliśmy z rodzicami w Kolonii z rodzeństwem jako dzieci. Było chyba 7 km od najbliższego parkingu do miejsca spotkania, byliśmy niby tylko dwa dni, ale każdego trzeba było przejść 14 km, a nocleg w aucie. Wspominam to bardzo ciężko, do tego jeszcze pogoda była chyba deszczowa.
    Warunki, ciężkie chociaż, ale jestem i tak bardzo wdzięczna rodzicom za to, że zrobili wszystko, żebyśmy tam mogli być. Ułatwienie w postaci noclegu bardzo by się rodzinom przydało - słuszna uwaga.
    My z mężem się myślę na młodzież jeszcze łapiemy, ale z dzieckiem to nie wiem jak tam damy radę ... ale mam nadzieję, że damy :P
  • Nie wydaje się wam że cena za ŚDM cokolwiek wysoka. 590/ os bez dojazdu i noclegu. Taka nie bardzo młodzieżowa cena jak dla mnie. Zwlaszcza jak komuś kilkoro młodzieży się wybiera. Marudzę? :?
  • Czyli za co się to płaci?
  • Wolontariat też płaci:/ trochę mniej ale jednak.
  • Wysoka jest i smród już się wokół tego zrobił.
  • Cena zaporowa, przesadzona, rozumiem, że są jakieś koszta organizacji, rozumiem, że cena obejmuje np. ubezpieczenie oc, ale mimo to jest za wysoka... Zwłaszcza, że większość ludzi na ŚDM to nie będą osoby z Krakowa czy okolic, ale takie, które jeszcze będą musiały się do Krakowa dostać... to też kosztuje, często bardzo dużo.
    Z jednej strony dla wielu osób wielka okazja, że ŚDM w Polsce, a z drugiej takie ceny, że wielu nie uda się wykorzystać tej okazji.
  • Az weszłam na stronę z cenami
    http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma

    590 zł to cena za wyźywienie, transport ( na miejscu pewnie?), ubezpieczenie, plecak pielgrzyma ( cokolwiek to jest) przy tygodniowym pobycie.
  • Wolontariat kosztuje chyba 300zl. To juz w ogóle przegięcie, żeby tyle dopłacać do zainwestowanego czasu, trudu i niewygód. Płaci się ponoć za organizację i transport. A tu Was czytam że transport i tak kilometrami na nogach...
    To ceny obliczone chyba na dobrze sytuowanych uczestników z Europy zachodniej. Tyle, że to Światowe dni, nie zach-europejskie. Wygląda, że młodzież z uboższych części swiata nie jest mile widziana. To nie tylko o naszą młodzież przecież chodzi. Zastanawiam się czy organizatorów nie przerosło nieco zadanie i chcą może w ten sposób ograniczyć liczebność. Ale to takie niekatolickie podejście że hej. :(
  • Zawsze wydawało mi się, ze wolontariat jest płatny-ale to wolontariuszowi się płaci, a nie, ze wolontariusz płaci.
    Mam z tym wieloletnie doświadczenie, i jako wolontariusz i jako ktoś, kto zatrudniał wolontariuszy.
    Z ogólnie dostęponych informacji wnioskuję, ze ŚDM w w iększości finansuje państwo.
    Mam brzydkie podejrzenia, ale nie chcę rozpętywać awantury
  • Płacenie wolontariuszowi to np.zwrot kosztów podróży/opłata podróży do miejsca pracy i z powrotem, wyżywienie, ubezpieczenie - to miałam na myśli @Elunia, a nie żywą ;) gotówkę
  • Zawsze znajdzie się ktoś, kto wykorzysta okazję do wyrwania dodatkowych pieniędzy
  • @Elunia
    No nic. Po prostu Ola zapytala za co tyle kasy, to napisalam. Co nie zmienia faktu, że to duźo.
  • Z tego co ja wiem:
    -Koszt moim zdaniem jest zawsze wyższy niż zorganizowałavym to sobie sama
    - ceny dla uczestników są inne dla różnych krajów
    -placi się dodatkowo na fundusz solidarnościowy - czyli jak biednego człowieka z biednego kraju nie stać, to jedzie mimo to (nie znam szczegolow wyłaniania szczęśliwców;)
    - pakiet polski istotnie w Kolonii był badziewny
    - nie wiem po co dołącza się do pakietu tonę niepotrzebnych rzeczy, fajnie gdy jest np.latarka, peleryna, folia dogrzewająca, moim zdaniem niepotrzebna np.płyta CD z hymnami, jakieś albumy, papiery... Juz nie pamiętam co gdzie było.
  • A propos przyjmowania całych rodzin, to @Katarzyna priva ślę
  • Zamy już rodzaje pakietów pielgrzyma, które będą mieli do wyboru uczestnicy i wolontariusze XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Komitet Organizacyjny zaproponował siedem rodzajów pakietów dla pielgrzymów: A1, A2, A3, A4, B1, B2, C oraz trzy rodzaje dla wolontariuszy: W1, W2, W3. Każdy, kto zechce skorzystać z takich usług, jak zakwaterowanie, wyżywienie czy transport, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Sam jednak udział w spotkaniach religijnych jest bezpłatny.

    RODZAJE PAKIETÓW PIELGRZYMA

    Opcja TYGODNIOWA (A) od 25/07/2016 do 01/08/2016
    1-PAKIET A1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
    2-PAKIET A2: wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
    3-PAKIET A3: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
    4-PAKIET A4: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.



    Opcja WEEKENDOWA (B) od 29/07/2016 do 1/08/2016
    1-PAKIET B1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
    2-PAKIET B2: wyżywienie, transport ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.



    Opcja CZUWANIE I MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE (C) 30/07/2016 i 31/07/2016
    PAKIET C: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma



    Przy wyborze pakietów, zawierających zakwaterowanie możliwe jest poproszenie o wydłużenie świadczeń o dodatkowy dzień. Wówczas można wybrać pakiety: A1+, A3+ lub B1+.

    PAKIET A1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 25/07 do 02/08/2016.
    PAKIET A3+: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma od 25/07 do 02/08/2016.
    PAKIET B1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 29/07 do 02/08/2016.

    Każdy zarejestrowany pielgrzym proszony jest także o dobrowolną wpłatę na Fundusz Solidarnościowy (równowartość 10 euro).

    Pakiety dla wolontariuszy (W) od 18/07/2016 do 01/08/2016


  • Ja z tego wszystkiego wnoszę, że można być także niezarejestrowanym pielgrzymem, który nie wnosi opłat, tyle że nikt nie będzie się nim zajmował.
  • Czytając wątek, nie pomyślałam o tym że rzeczywiście do miejsca gdzie się msza odbedzie trzeba będzie pieszo dojść. Dla małych dzieci będzie trudno...
  • Zawsze te spotkania są za darmo. Koszty to właśnie ubezpieczenie, transport i wyżywienie.
    My od wielu lat jeździmy bez pakietów, bo się nam nie opłaca i radykalnie zwiększa koszty. W Kolonii na przykład wyżywienie w ogóle nie dotarło tam, gdzie powinno i mnóstwo ludzi było na placu głodnych. A jak potem wszystko na raz przywieźli, to widziałam seny, że ludzie w czasie Mszy jedli obiad z dnia poprzedniego, bo właśnie dotarł... A tony jedzenia, jakie zostały na placu po Mszy przeraziłyby każdego logicznie myślącego człowieka. Ale cóż wymagać od Niemców, którzy jak wiadomo, nie potrafią improwizować i nie przewidują planu "B" ;)

    Tak na ostatnią chwilę i z dziećmi to będzie ciężko coś załatwić - my już mamy grupy zgłoszone od roku, zaklepane i potwierdzone z planem dnia, wyżywienia i atrakcjami turystycznymi. Jak z ciekawości podzwoniłam ostatnio po gliwickich i zabrzańskich hotelach, to mnie wyśmiali... A to przecież ponad 100 km od Krakowa!
  • W podkrakowskich wsiach nie ma juz miejsc nawet w wiekszych magazynach i halach :)
  • My jeszcze nie zglosilismy w parafii, że mamy miejsce dla pielgrzymów - w centrum Krakowa. W tym momencie trudno nam podjąć decyzję, bo być może przyjedzie ktoś z rodziny. Jeśli nikt się nie zgłosi będą miejsca last minute
  • My 80 km od Krakowa , jeśli to kogoś urządza to zapraszamy; )
  • Myślę, że za miesiąc już powinniśmy mieć pewność, czy ktoś z rodziny chce nocować. Na razie nikt się nie zgłasza. Za miesiąc się przypomnę @Bereniko
  • ja to bym chętnie kogoś przenocowała - tylko, że nawet podłogą nie dysponuję wolną :(
    za ciasno mamy :(
    a moja młodzież mam nadzieję będzie uczestniczyć
    najmłodsza harcerka pewnie w wolontariacie
  • Gdyby jakaś krakowska dobra dusza chciała przyjąć 4-6 pielgrzymów na skrawek podłogi z dostępem do toalety ( jeszcze nie wiem czy nasza młodzież idzie pielgrzymką, załapuje się na miejsca rezerwowe, czy została na lodzie) to my chętnie. Może być na wymianę za wypoczynek nad morzem ;)
  • No to i ja się podłącze... mój mąż chętnie z czwórką naszych starszych dzieci choć na dwa noclegi byłby chętny... ja niestety nie będę mogła ):
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.