Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Tomasz Kijowski - ksiądz???

13»

Komentarz

  • Kresowianka nie nie mozna. Bo w przykladzie 10:2*2 nie jest to samo. Dlatego jezeli nie ma nawiasow to juz w kolejnosci zapisu.
  • To ze ktos nie zna praw matematyki to nie oznacza ze matematyka nie jest jednoznaczna.
  • To jeszcze taki kwiatek nauczycielka matematyki pyta dzieci ile osi symetrii ma okrag. Dzieci mowia, że nieskończenie wiele, a pani twierdzi, że nie bo nieskończenie wiele nie zmieści sie w okregu. Nie wie ile na pewno bardzo dużo.

  • Albo jak kuleczko malutkie a olowek slabo zatemperowany to malutko.
  • Ola N - fakt! No proszę, człowiek uczy się całe życie! :)
  • edytowano październik 2015
    No i się zamotałam lekko
    Pamiętam kolejność wykonywania działań tak:
    -nawiasy
    -potęgowanie
    -mnożenie lub dzielenie
    -dodawanie lub odejmowanie

    6:2(2+1)=
    6:2x3=3x3=9 czy 6:6=1

    ???
  • @anawim popraw się: Tobie się wydaje, że cokolwiek wykazałeś. no przepraszam, wykazałeś się totalna nieznajomością tematu. czyli inaczej głupotą. Ani najwyraźniej nie znasz matematyki ani nie wiesz co to "język"
  • Zapomniałeś dopisać swojego nadętego "kolega"...
  • Jeżeli ktoś nie zna jezyka matematyki to może uważać, że jest niejednoznaczny.
    ---
    @OlaN. a ktoś tutaj pisał o języku matematyki, że jest niejednoznaczny?

    Ja pisałem o matematyce, mając na myśli teorie matematyki tworzone w oparciu o zdefiniowane języki. Problemy niezupełności/nierozstrzygalności dotyczą już systemów formalnych z aksjomatami arytmetyki Peano. Jeśli z arytmetyki usuniesz mnożenie, to będziesz miała system zupełny i niesprzeczny (arytmetyka Presburgera).

    Zresztą co by miało znaczyć (SIC!) w odniesieniu do języka formalnego, że jest jednoznaczny? Przecież to symbole i reguły syntaktyczne. One, że tak powiem, są tym, czym są. Znaczenie pojawia się dopiero, gdy w oparciu o zdefiniowany język tworzysz model, w którym następuje interpretacja symboli języka; syntaktyka zyskuje semantykę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.