Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co dobrego daje islam?

Bo co złego, to już wiemy.

CUW8YQtWIAAOXlX.jpg large
«1

Komentarz

 • edytowano listopad 2015
  pokój i miłość?  >:)

  edit: nie ten emot ;)

 • Przy islamie wszelkie prawosławia i luteranizmy to małe miki, choć też mają ogrom na sumieniu (krwi i nie tylko).

  Chętnie rozwinę jeśli trzeba:)
  @TecumSeh - rozwiń, proszę :)
  Ciekawie piszesz.

 • @TecumSeh
  ale dlaczego "prawosławia" zrównałeś z luteranizmami w jednym zdaniu???
  Podziękowali 1Aniuszka
 • A ja wiem, co dobrego dał Islam - bo na razie same pejoratywy, a nie takie było pytanie tytułowe.
 • To ja spokojnie czekam na uzasadnienie, w opozycji do Kościola Katolickiego - jak rozumiem. Nie ma pośpiechu - widzę, że wątek ma potencjał.
 • Nie pzreczę, że Prawosławie rosyjskie jest uwikłane w agenturę, ale jednak zbyt proste by to było - gdyby stwierdzić, że dzięki celibatowi księża katoliccy nie posiadali i nie mają konotacji politycznych - w końcu z polityki w dużej mierze wynika poziom życia narodu, społeczeństwa, czyli parafian.
  Inna sprawa, że tych Kościołów prawosławnych jest bardzo dużo.
  Luteranizm wydaje mi się przy Prawosławiu wiele gorszym scenariuszem.

 • Prawdziwy powód był inny - otóż wtedy,w XVI wieku, kiedy wojny nie było tylko wtedy, kiedy jedna się właśnie skończyła a druga jeszcze nie zaczęła, Kościół nasz Katolicki podjął na Soborze Trydenckim postanowienie (jedno z wielu genialnych, ale to, kto wie czy nie najgenialniejsze) - otóż (mimo, że Biblia ostro nie stawia tematu, a wręcz pozwala, choć św Paweł radzi inaczej, ale tylko radzi a nie nakazuje) ksiądz NIE MOŻE mieć żony i dzieci, bo jak wróg przystawi mu miecz do głowy, to pikuś, ale jak przystawi żonie i dzieciom - to jest problem.

  Bo wróg niekoniecznie każe się wyrzez Boga i Chrystusa, ale może np poprosić o współpracę z państwem tym czy owym. Wrogiem może być władca naszego własnego państwa. Ksiądz z żoną i dziećmi to ksiądz bardziej podatny na naciski - po prostu.

  I ta właśnie z pozoru korzystna dla prawosławia a niekorzystna dla katolicyzmu decyzja spowodowałą, że katolicyzm prawie że nigdy (z nielicznymi wyjątkami) nie był na usługach państwa, a prawosławie praktycznie zawsze.
  Dokładnie, TecumSeh.
  Celibat księży, ze wszystkimi wadami, jakie ma, jest jednak najlepszym rozwiązaniem dającym największe szanse Kościołowi na niezależność i przetrwanie.

  Ja już tu na forum linkowałam bodajże dwa razy wywiad z norweskim pastorem Ludvigiem Nessa, który był prześladowany przez państwo norweskie za swoją działalność antyaborcyjną. Niesamowite i straszne co on musiał przejść w państwie, gdzie wychwala się "demokrację", wolność słowa, itepe.

  Ten człowiek był prześladowany nie tylko przez aparat państwowy, ale również przez hierarchów własnego Kościoła, którzy właśnie ulegli żądaniom ze strony władz i wykluczyli Nessę z Kościoła Luterańskiego (wtedy był to jeszcze Kościół narodowy, niedawno rozdzielili tu Kościół od państwa).

  I zauważ co pastor Ludvig Nessa powiedział:


  "Na zakończenie pytanie trywialne. Dlaczego pastor nie jest żonaty?


  Nie kryje się za tym katolicka idea celibatu, ale poprzez procesy, które przeszedłem w
  swoim życiu widzę, że nie łatwo było by mieć żonę. Gdy ma się rodzinę, żonę i dzieci, nie
  jest takie pewne czy potrafiłoby się tak twardo stać przy swoich przekonaniach. Ma się
  wtedy odpowiedzialność nie tylko za parafię, ale też za najbliższych. Np. aresztowania nie były by tak łatwe gdybym miał rodzinę. Dlatego szanuję celibat, który jest dobry na czas prześladowań gdy można stać przy wierze bez doczesnych obciążeń."

  http://www.fronda.pl/blogi/mis-korbiniana/ludvig-nessa-pastor-na-wygnaniu,29354.html  Znając tutejsze warunki myślę, że po prostu zabraliby mu dzieci, gdyby je miał. Zniszczyliby mu rodzinę.

  Warto przeczytać cały wywiad, jest bardzo ciekawy.
 • Jest późno. Przynajmniej może zgadniesz, co ja mam na myśli dobrego, co wynika z Islamu?
 • Dobre!
  Ale nie to miałam na myśli, jako grafik z własnego poletka widzę pewien atut: rozwój sztuki ornamentalnej do granic możliwości :)
 • Oni się chyba najbardziej zachwycili Bizancjum - ale zamiłowanie do arabesek wynikało z religijnego zakazu pzredstawiania człowieka etc.
 • @Maciek spytaj tego co się zowie biskupem Rzymu. On twierdzi, iz to religia pokoju i miłości
 • Jest to religia w 90% spójna z naszą (tak mi się wydaje). I to w niej jest dobre. Z tym że zawiera te 10% które dodał Mahomet od siebie.

 • edytowano listopad 2015
  Bo wróg niekoniecznie każe się wyrzez Boga i Chrystusa, ale może np poprosić o współpracę z państwem tym czy owym. Wrogiem może być władca naszego własnego państwa. Ksiądz z żoną i dziećmi to ksiądz bardziej podatny na naciski - po prostu.

  zapewne tak jest, ale

  czy w innych, jednak dość powszechnych, wyznaniach, w których duchowni zakładają rodziny, też dochodzi do takiego uzależnienia religii od państwa ?
  (czy nie jest to np. specyficzny, rosyjski efekt rewolucji?)

  czy z kolei celibat nie prowadzi do negatywnej selekcji kandydatów na księży ?
  bo z jednej strony promuje kandydatów hm, niemęskich
  a z drugiej prowadzi do mafii lawendowej, co mocno ułatwia różnym służbom "wrogie przejęcia"...
 • edytowano listopad 2015
  otóż to; worek korek i rozporek. W miarę cywilizowanym społeczeństwie nie trzeba straszyć śmiercią.

  Argumentacja Twoja @TecumSeh jest dziurawa; nie bierze pod uwagę, że oddziaływanie na struktury prawosławia dotyczy też (a może przede wszystkim, z punktu widzenia faktycznego uzależnienia religii od władzy) biskupów i patriarchów. A, jak wiadomo, oni rodzin nie mają.
 • edytowano listopad 2015
  Uzależnienie Kościoła od władzy jest wg mnie związane z mentalnością społeczeństwa i efektywnością władzy. W Polsze ośrodki władzy były i są słabe; a mentalność społeczeństwa jest rodzaju "musi to na Rusi, w Polsce jak kto chce". To też widać we względnej niezależności polskiego Kościoła od Watykanu w przeszłości (stosunek do innowierców, stosunek do komunizmu).
 • edytowano listopad 2015
  Nie bo to nie wina celibatu tylko odpowiedniej selekcji księży na etapie seminariów, a takze - co ważne - tego co się robi (albo czego sie NIE robi!) w przypadkach mafii lawendowej.

  czemu się to od wieków nie dzieje?
  może to coś znaczy?
 • Praktyka wśród rodzin wielodzietnych. Księża się rumienią ale przychodzą. Pani Natasza, Bialorusinka twierdzi że cechą negatywną Rosjan i Białorusinów jest całkowita bierność. Dadzą się wyrżnąć a na ulicę nie wyjdą, nie zaprotestują. Rosja ma dużą praktykę w autokracji. Życie poszczególnych ludzi nie ma znaczenia. Prawosławie bardzo się w to wpisało. A teraz promowane dodatkowo przez Putina jest aparatem dla slawienia ojczyzny, Wielkiej Rosjii.
 • edytowano listopad 2015
  Ale co dokładnie się nie dzieje od wieków?

  to, co zacytowałem :)
  odpowiednia selekcja
 • Praktyka wśród rodzin wielodzietnych. Księża się rumienią ale przychodzą. Pani Natasza, Bialorusinka twierdzi że cechą negatywną Rosjan i Białorusinów jest całkowita bierność. Dadzą się wyrżnąć a na ulicę nie wyjdą, nie zaprotestują. Rosja ma dużą praktykę w autokracji. Życie poszczególnych ludzi nie ma znaczenia. Prawosławie bardzo się w to wpisało. A teraz promowane dodatkowo przez Putina jest aparatem dla slawienia ojczyzny, Wielkiej Rosjii.

  po prostu inny poziom tego "co cesarskie"
 • @Maciek, bez przesady! 8-}


  Nie idźcie za propagandą!

  Jest istna różnica między islamistą a muzułmanem z codzienności.
 • ależ odpowiednia selekcja działa się od wieków, i nie było z tym problemów. Problemy są od mniej więcej połowy XX wieku.

  nie było "kora i rozporka" na masową skalę ?
 • Jest istna różnica między islamistą a muzułmanem z codzienności.
  ---
  Tak. Islamista zna koran i wg niego żyje, a muzułmanin z codzienności to taki katolik-niepraktykujący, czyli dupa nie katolik.
 • Mam to samo wrazenie, ze islam otwarty, umiarkowany, zeuropeizowany, zintegrowany itd., jak zwal, tak zwal, opiera sie na wyliczaniu, czego dany czlowiek nie przestrzega.
  Chociaz i to wybiorczo ;) Przyklad: Libanczyk, zyje z Niemka, dzieci dwoje, mozna powiedziec, ateistycznych (bo skoro on nie wymaga, to ona ma nie ochrzcic, a jak ochrzci, to on zacznie wymagac i szukaj dzieci w Libanie - koniec cytatu), bardzo mily i w ogole, kielbache zje, w ramadanie nie posci, ale dlaczego przycisniety do muru przyznaje, ze oszukac niewiernego to jak nie oszukac wcale? ;) Facet komis samochodowy prowadzi, to tak dla smaczku, zeby zrozumiec, o co tak naprawde chodzi w poprzednim zdaniu :D
 • Przeczytałam, dla mnie temat generalnie z nowych-nienowych, ale orientuję się kiepsko.
  Dziękuję hurtem za wszystkie wpisy. :)
 • edytowano listopad 2015
  https://www.facebook.com/100009488250786/videos/1484833838509544/

  takie coś udostępnił mój brat na fb
  obejrzałam
  chciałam znaleźć bezpośrednio na stronie faktów ale materiał niedostępny (hmmm...)
  wklejam udostępnione przez jakiegoś gościa na fb (sama nie używam fb mam tylko "gołe" konto więc nie wiem co to za jeden) ale wywiad i to co ten imam powiedział - no szok że to tak jawnie i otwarcie - nawet trudno skomentować

  ed- chyba że to już było - bo to nie nowy wywiad...
 • Piszcie, piszcie. :)

 • @TecumSeh , czekam z niecierpliwością na analizę luteranizmu.
  Ponieważ patrzę szeroko otwartymi oczami na luteran i ja tych ludzi nie rozumiem po prostu...

 • Z islamem i katolicyzmem to tak jest, że katolicyzm dobry jest, a islam zły. Za to katolicy i muzułmanie - jak to ludzie - są dobrzy i źli. Różnica polega na tym, że źle postępujący katolik nie jest dobrym katolikiem w rozumieniu wiary, a dobrze (czyt: po europejsku) postępujący muzułmanin nie jest dobrym muzułmaninem. Jeśli więc ktoś ocenia islam po dobrych muzułmanach, a katolicyzm po złych katolikach - myli się co do oceny religii.
  Podziękowali 1Katia
 • edytowano listopad 2015
  @Wela Muzułmanie mogą kłamać niewiernych. To co mówią "jawnie i otwarcie" nie przystaje do tego co robią, bo na takie kłamstwa Allah udzielił dyspensy, na czas walki.

  Jak sobie radzą z "instynktem prokreacji"? Biorą niewolnice seksualne. Jest coraz więcej świadectw jak te kobiety są traktowane. Oczywiście Allah na to pozwala bo to są niewierne. Jak wygląda u nich post? Obżerają się w nocy, bo wtedy Allah nie widzi. itp.

  A jak wyglądają relacje między muzułmanami? Byle jak. Muzułmanin może zabić drugiego muzułmanina jeżeli zauważy że ten przyjaźni się z innowiercą np chrześcijaninem. A więc praktycznie zawsze może znaleźć powód. Jest to religia strachu.

  W tym filmiku na którego namiary przysłałem w tym wątku wydaje mi się że temu terroryście zebrało się na szczerość. Zobaczcie jakie oni muszą mieć wielkie poczucie winy. Allah obiecał im dominację nad całym światem. Allah się nie myli. Tej dominacji nie ma. A więc czyja to wina?

  Nas chrześcijan Jezus wykupił, a więc nie powinno być u nas poczucia winy. Jednak my katolicy czujemy się winni za wiele rzeczy np antykoncepcje (instynkt prokreacji). Nawet ten imam z filmiku Weli twierdzi że islam to jest antidotum na m.in. "pornografię". Tak daleko odeszliśmy od wiary Jezusa że również ten dżihadysta z mojego filmiku znalazł w tak pokrętnej religii jaką jest islam, przynajmniej chwilową ucieczkę przed poczuciem winy. A u nas tego nie znalazł.

  A nasz Bóg nie posługuję się przemocą (choć nawet wielu tzw chrześcijan zdaje się w to wątpić). On wielokrotnie tłumaczy jaka jest jego natura. Jest tak wiele publikacji uznanych przez Kościół, a jeszcze więcej tych przy których Kościół się waha, mówiących o Miłosierdziu Bożym.

  Jednak jest wielka konieczność aby zacząć toczyć walkę. Każdy święty toczył chrześcijańską walkę, a spisanych żywotów świętych jest bardzo dużo. Święci to nie tylko wygadani ewangelizujący męczennicy. Każdy człowiek może znaleźć sobie wzór wedle swojej natury. Naprawdę dziwne jest że chrześcijanie chyba nie wiedzą jak walczyć i często są bierni.

  Tutaj muzułmanie od początku swojej religii mają te same metody, z tą różnicą że obecnie są lepiej uzbrojeni. Cały XX wiek mordowali innowierców z tym że ostatnio przestali się z tym kryć. Oni walczą, a więc nie są letni. Islam nie pozwala być letnim, choć czyni ludzi zimnymi jak trupy. To takie chyba mniejsze zło.

  Wydaje mi się że dożyjemy do czasów w których wiele osób pomimo terroru zasianego przez islam będzie przechodziło na chrześcijanizm. Będą mieli dość obłudy. I trzeba będzie im ukazać Boga. Bo są to ludzie, nasi bliźni. Jednak szatan sprawił że racjonalizm zdominował nasz umysł, strach zakrólował w naszych sercach. A niestety my chrześcijanie pozwoliliśmy mu na to, a islam jest naszym wyrzutem sumienia.
 • Tak się czepnę ale chrześcijanizm mnie rozbawił. Z powyższym się zgadzam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.