Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wart pacan pacana a pacan pacana czyli niedobra w kulturze zmiana

2

Komentarz

  • Teksty o muzułmanach do przewidzenia...
    Boisz się - to z nich nie żartuj.
  • edytowano marzec 2016
    no mnie dotyczyła bezpośrednio, bo zginął prezydent mojego kraju i nie tylko; i mi się to nie podobało. Jak lubie młodego Stuhra i jego mainstreamowe poczucie humoru, tu mam niesmak

    e: to było do @Paprotka
  • ja tam nie ośmieliłabym się porównywać z osobami które straciły w tej katastrofie BLISKICH. wiesz, nie prezydenta kraju tylko np męża.
  • ależ ja się nie porównuję. Tylko mówię, że mnie to (też) bezpośrednio dotyczy
  • ok. chociaż dla mnie tego "bezpośrednio" w znaczeniu Ty - obywatel i np żona którejś z ofiar, nie można zrównywać.

    a w temacie żartów.

    http://slwstr.net/pk3/2016/zazdro

    Może Pawłowicz też zażartować chciała...
  • i jeszcze w temacie TVP Kultura

    kieruje nią Matyszkowicz, uczeń prof. Hartmana i jego zagorzały wielbiciel
    nie da zrobić krzywdy lewakom
    Matyszkowicz znany jest ze słów że "naród Polski powinien mieć dużo dzieci i robić powstania"

    parę dni temu zobił lewakom laskę puszczając bluźniercze w Kulturze "Ostatnie kuszenie Chrystusa"

    to mam być dobra zmiana w TV?
    w dupie mam taką zmianę

    Howgh
  • Powinna być kara za bluźnierstwo i obrazę prawdziwej religii, czyli rzymskiego katolicyzmu, bo uczucia religijne to nieco mgliste.
  • Nie powinno być żadnych kar za obrażanie żadnej religii czy uczuć religijnych, chyba że chodzi o nawoływanie do nienawiści czy przemocy względem ich wyznawców. Wystarczy że ludzie i tak marnują czas na obrzucanie się błotem żeby sobie udowodnić który bóg jest jedyny słuszny i prawdziwy, a żeby jeszcze z takiego powodu po sądach latać i się procesować...

    Co do "Ostatniego kuszenia Chrystusa" to chyba film nie jest tak jednoznaczny, nawet na wpolityce pojawił się niedawno taki tekst:
    http://wpolityce.pl/kultura/296157-dobrze-ze-tvp-kultura-emituje-takie-filmy-jak-ostatnie-kuszenie-chrystusa-to-dzielo-drazniace-ale-duchowo-inspirujace
  • Oczywiście, że powinny być kary. Należy też przywrócić cenzurę kościelną, pilnującą również kwestii obyczajowych.
  • Na szczęście twoje pomysły się nie ziszczą, bo żyjesz nie w Iranie czy Afganistanie a w Polsce. Miłego frustrowania się :)
  • Zajmujesz się przepowiadaniem przyszłości? Pamiętaj, że jest to grzechem.
  • Mam nadzieję, że za postulatem o karę idzie modlitwa o nawrócenie. Myślę, że warto modlić się za tych, którzy źle czynią. O miłosierdzie dla nich i dla wszystkich grzeszników.
    Kiedy Izraelici zrobili złotego cielca, Mojżesz się bardzo zdenerwował. Pan Bóg proponował mu, że może wyniszczyć ten naród. To była próba dla Mojżesza, ale -zawsze przypominam jego postawę - poprosił, żeby jednak ich zostawić i dać im szansę.
  • i jak widać Izraelici z szansy niespecjalnie skorzystali, a trzeba było ich porządnie piorunem rąbnąć na opamiętanie ;)
  • "Mam nadzieję, że za postulatem o karę idzie modlitwa o nawrócenie. Myślę, że warto modlić się za tych, którzy źle czynią. O miłosierdzie dla nich i dla wszystkich grzeszników.
    Kiedy Izraelici zrobili złotego cielca, Mojżesz się bardzo zdenerwował. Pan Bóg proponował mu, że może wyniszczyć ten naród. To była próba dla Mojżesza"

    Bardzo słusznie. Przed wykonaniem kary śmierci każdy skazaniec powinien mieć możliwość rozmów z kapłanem i spowiedzi.

    Jeśli chodzi o stosowny fragment Wj, to w rzeczywistości wyglądało to inaczej, co każdy może sprawdzić osobiście:

    http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=83

    Nie wiem też, skąd pomysł, że była to próba dla Mojżesza. Są jakieś wskazówki w tekście Pisma Świętego?
  • Czy to trzeba dosłownie nazwać próbą? W sytuacji, kiedy rozpala się gniew Boży, nie każdy staje w obronie grzeszników. Łatwiej ich pogrzebać i zniszczyć.
    Ja tam boję się sprawiedliwości Bożej i nie mam odwagi potępiać innych. Wolę prosić o zbawienie dla nich.
    Pan Bóg mówił, że dla sprawiedliwych jest sprawiedliwy. Ja bym się nie ostała przy Jego sprawiedliwości.
  • Napisałaś:

    "To była próba dla Mojżesza"

    Byłem ciekawy, skąd ten pomysł, bo w odnośnym fragmencie tego nie znalazłem, i o to zapytałem. Otrzymałem odpowiedź:

    "Czy to trzeba dosłownie nazwać próbą?"

    To chyba jednak nie jest odpowiedź na moje pytanie.

    Nie należy mylić potępiania z karaniem.
  • @Prayboy
    Powtarzasz kłamstwa, które wyssał sobie z palca redaktor z wPolityce.

    Matyszkowicz nie jest uczniem Hartmana ani jego wielbicielem. Nie każdy, kto studiował filozofię w Krakowie musi być od razu wielbicielem Hartmana.
    A cytat, który podajesz, też nie był skierowany do narodu polskiego, tylko do czytelników Fronda Lux, na dodatek z przymrużeniem oka.

    Nie znaczy to, że rozumiem wszystkie decyzje naczelnego TVP Kultura. Znaczy tylko tyle, że protestuję przeciwko wymysłom jakiegoś redaktora, które zaczynają żyć jak każda plotka.
  • A to było tak. Bociana dziobał szpak. A potem była zmiana - szpak dziobał bociana.
  • A ja mysle, ze nie jest dobrze, zeby kazda telewizje robil Terlikowski, z calym szacunkiem. Matyszkowicz nie jest antykatolicki, ma pomysl nieco odmienny i ok. Nie musze kazdej jego decyzji pochwalac, ale jego przedsiewziecia sa ciekawe.
  • Matyszkowicz chce zapraszać lewicę.
  • @Małgorzata, że tak się wyrażę, całkowicie zgadzam się z Twoim stanowiskiem. :-)
  • Cóż, szczęśliwie nie mamy telewizora. Mówią, że teraz trzeba będzie płacić za oglądanie nawet jak się nie ma telewizora. Tego nie było nawet za komuny.
  • A radio masz? Nie wazne, czy sluchasz. Jak masz, placisz abonament. Powinnas w kazdym razie. Czy sluchasz, czy nie..
  • O ile pamiętam, to musi być w stanie gotowym do użytku. Za zepusty nie trzeba płacić.
  • A komputer z internetem się liczy jako odbiornik radiowy? Tak z ciekawości pytam.
  • UlaUla
    edytowano czerwiec 2016
    Ogólnieuwazam, ze Kultura jest ok, ale czasem trafiaja sie naprawde takie kwiatki, ze sama nei wiem, czy w niezakodowanym programie powinno byc. Puszczali serię Pasoliniego - już Opowieści Katerberyjskie itp. mozna by uznać, ze sa dla pełnoletnich - ale to chyba sie zaczeło jeszcze za poprzedniej ekipy. Natomiast ostatnio puscili Salo - natknęłam sie niechcący, zanim dotarło do mnie co ogladam i przełączyłam .... - po prostu rzyg. To jest JAKAŚ kultura, ale akurat ten film po prostu jest w wielu krajach zakazany.
  • Potem nie ma co się dziwić.
  • TVP Kultura - Budzyński i Ostatnie Kuszenie...

    czyli pan dyrektor hołduje zasadzie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.