Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Jacek

2

Komentarz

  • Ksiądz ma być Bogu posłuszny, jak wielu we władzach kościelnych nawet najwyższych anychrystowi służy to lepiej żeby nie byli im posłuszni...
  • Uwielbiam tą retorykę lemingów, że przeciwnicy migrantów to nie znają świata, nie mieszkali za granicą, nie mają znajomych z róznych stron świata. Często właśnie dlatego są przeciw bo zobaczyli jak to się kończy we Francji, Szwecji itd i zastanawiają się kto wędrówkę ludów wspiera i czemu ma to służyć. Tu nie chodzi o nienawiść ale właśnie miłość do tych za których jestesmy odpowiedzialni, dostrzeganie zagrożeń.
  • ooo, taaaak
    ONRowcy to tacy wspaniali, cudowni chłopcy-tylko życzyć takich zięciów i tego, by synowie wkraczali tłumnie w ich szeregi
  • @kociara, jak w każdej organizacji, tak i w ONRze są różni ludzie. Idea jest dobra. Dlatego wolę mieć syna w ONR niż w KOD czy - nie daj Boże - w jakiejś Lambdzie czy innym syfie.
    @Elunia, chyba mnie nie zrozumiałaś albo po prostu o czymś innym piszesz - równie ważnym, ale nie w temacie. Mogę popłakać ze staruszkiem Niemcem, mogę się z nim cieszyć, ale jestem Polakiem, więc jeśli nasze interesy będą sprzeczne - stanę po stronie Polski. oby jednak nie było takich tematów.
  • A ja marzę że mój syn kiedyś wstąpi do ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej.
  • Z tą liczebnością przedwijenną @apolonia, to mi się jednak wierzyć nie chce, biorąc pod uwagę, że trzeba było być minimum studentem, żeby zostać przyjętym
  • cóż, socjalizm, komunizm w czystych załozeniach też jest dobry
  • Ojczyzna wolna, bogata, w której obce korporacje dokonują przekretów finansowych -nie jest dana raz na zawsze, wszystko trzeba sobie wywalczyć. Też wolałabym iść z dziećmi na piknik niż protestować przeciw imigrantom czy oszustwom banksterów, tylko za mnie tego nikt nie zrobi. I dobrze że nikt nie strzela do protestujących i nie robi prowokacji policyjnych jak za poprzedniej władzy.
  • @kociara poczytaj o ruchu narodowym przed pierwszą wojną i w latach dwudziestych . Tak naprawdę to były typowe organizacje zajmujące się pracą u podstaw-edukacją, tworzeniem miejsc pracy, stypendiami dla młodzieży wiejskiej. Za zaborów bycie Polakiem było równoznaczne że stawianiem się w jednym rzędzie z przegranymi.
    Wtedy nikt nie śnił nawet o koszmarze nazizmu, my zaś patrzymy na wszystko już z tej perspektywy.
  • To nazywanie ruchów patriotycznych nazistycznymi to sukces gazety wyborczej. Lata propagandy wydają owoce.
  • @Martyna, przed woją było bardzo dużo organizacji patriotycznych, faktycznie moze sam ONR czy MW miały mniej członków, ale np sama Narodowa Organizacja Kobiet liczyła ok 100 tys.
  • edytowano kwiecień 2016
    @MartynaN - no własnie z grubsza to miałam na myśli
    Idee się dezaktualizują, jeśli ktoś wstępuje do organizacji, której działania są niejako usprawiedliwieniem jego ciągot do destrukcyjnych zachowań
    Znam wielu, którzy w naturze mają problemy z agresją i emocjami a takie organizacje wg nich dają usprawiedliwienie dla tych ciągot
    edit: sama nie wiem, czy bardziej mnie bawi czy złosci, że ci z "Bóg, Honor, Ojczyzna" na manifestacjach zaraz potem żłopią alkohol i oddają się cielesnym uciechom. Że o łacinie nie wspomnę oraz o używkach
  • Były tez nacjonalistyczne (!) organizacje żydowskie, np. Betar
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bejtar
    nawet mundury mieli podobne do faszystowskich...
    Walczyli tez w powstaniu w getcie, tylko potem byli niewygodni, wiec sie ich "zapomniało".
  • Wojnę można wygrać tylko gdy ludzie będą świadomi źródel zła i będą się temu przeciwstawiać-kreacji pięniądza, rozbrojeniu ludzi, socjalizmowi-rozdawnictwu socjalnemu przy jednoczesnych wysokich podatkach i kosztach pracy króre uniemozliwają rozwoj gospodarczy, podważaniu wszystkiego co buduje tożsamość człowieka i jest żródłem jego siły czyli wiary, rodziny, przynależności narodowej i płciowej, relatywizmowi moralnemu.
  • Z deklaracji ideowej na stronie ONR:
    Tym samym opowiadamy się przeciwko wszelkim formom totalitaryzmów(komunizm, narodowy socjalizm, faszyzm), jako systemom obcym Polskiej tradycji.
    Ułożenie stosunków z innymi nacjami wyłącznie poprzez prymat interesów Narodu i Państwa Polskiego, a nie państw obcych, międzynarodowych zrzeszeń i organizacji.

    żadnego nazizmu, żadnej ksenofobii

    Wiadomo, że każda organizacja to nie tylko teoretyczne hasła, ale i praktyka, żywi ludzie, ale ocena powinna zacząć się od teorii, bo na tym się wszystko opiera. Chrześcijaństwa jako takiego też nie powinno się oceniać wg wyznawców, bo ci są słabi i grzeszni.
  • W tym momencie trudno oczekiwać od prawicy (tej wokółpisowskiej) jakiegoś większego poparcia dla nacjonalistów. Tym bardziej, że Kaczyńskiemu zawsze było bliżej do Piłsudskiego niż Dmowskiego. Ale przede wszystkim - jakiekolwiek gesty w tą stronę byłyby natychmiast wykorzystane przez "Międzynarodówkę Antykaczyńską".

    Wręcz - trudno nie dopatrywać się w całej aferze drugiego dna i prowokacji. Że też akurat teraz, gdy rząd polski jest pod ostrzałem, wychodzą na światło dzienne nacjonaliści i radykałowie...
  • @Reakcjonista

    są dwa ale:

    - ale wtedy należałoby zaproponować alternatywnego duszpasterza dla tych środowisk
    - ale zakaz odprawienia Mszy Św w intencji x. Jacka w Krakowie nie ma ŻADNYCH podstaw kanonicznych
  • Oczywiście.
    W pełni się do współczucie x. Jackowi przyłączam i nie znajduję w jego kazaniu niczego co byłoby antychrześcijańskie czy oburzające. Są tam po prostu kwestie nie poprawne politycznie i spójne z logiką myśli narodowej.

    Tyle tylko, że w obecnej sytuacji politycznej x. Jacek na nic więcej jak ciche współczucie liczyć nie może. Nikt z PiSu nie będzie za ONR umierał.
  • W ogóle czym więcej czytam o okresie dwudziestolecia , tym bardziej się dziwię. A Żydzi mieli a i owszem swoje organizacje nacjonalistyczne i to bardzo sprawne. Zaś procentowo najbardziej wyżynali się komuniści. I to w znacznym procencie między sobą.

    Ogólni ludzie mieli wtedy całkiem inną optykę, mocno trudno mi się w nią wczuć. Jednak każdy jest produktem swoich czasów. kobieca Organizacja Narodowa - tam bym mogła nawet dziś należeć.
  • a propos Mszy za ks Jacka, znajomy ksiądz mi dziś napisał (ale nie znam źródła) że ponoć nie chodziło o intencję a o to, że Msze miał odprawiać ktoś z Bractwa FSSPX i dlatego był problem... Wiecie coś więcej o tym?
  • @Aneczka08 nieprawda, to łatwo akurat zweryfikować
  • @Reakcjonista tu nie chodzi o POPiS tylko o hierarchów KK którzy ulegają naciskom z czerskiej . To nie są biskupi, to są oszuści przebrani w fatałaszki.
  • ks Łukasz Szydłowski z bractwa miał ponoć tę Mszę odprawiać
  • @Aneczka08 Mszę św w Krk miał odprawić x. z FSSP. A nawet jeśli miałby to być kapłan z FSSPX to nadal nie ma podstawy kanonicznej aby odmówić celebracji.
  • FSSP biedaki
    nawet swojej piwnicy nie mają...
  • i dalej cyrk się rozwija.

    Info z neta:

    "Przewidziana na jutro (27.04.2016) Msza Święta w intencji księdza Jacka w kościele parafialnym pw. MB Anielskiej w Konstancinie Jeziornej została odwołana.
    Ks. Proboszcz Leszek Jackowski dostał kategoryczny, odgórny zakaz odprawiania Mszy Świętej za księdza Jacka. Co więcej, za dobre serce mają go spotkać nieprzyjemności.
    Chyba nikt nie ma wątpliwości kto za tym stoi? Czego można było się spodziewać po metropolicie warszawskim?

    Ponadto docierają do nas informacje, że wielu kapłanów otrzymuje odgórne zakazy kontaktowania się z księdzem Jackiem, nawet drogą telefoniczną, a sam kapłan jest niemile widziany w domach swojego Zgromadzenia.
    No cóż... pewnie gdyby ksiądz Jacek był homosiem, a z ambony głosił banialuki, z pewnością znalazłaby się dla niego ciepła posadka w kościelnej hierarchii lub bogatej parafii i chętnie byłby zapraszany na regularne kurialne popijawy."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.