Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy Pan Jezus nosił długie włosy?

2»

Komentarz

  • Po tym tekście o długich włosach u mężczyzn rozumiem już uwielbienie Brawaria do pana Bartoszewskiego :)
  • Brawario, czy aby słusznie zalecenia odnośnie wyglądu z tamtych czasów i kultury próbujesz przekształcić w jakieś normy moralne?
    Farbowanie, depilacja, długie włosy złe...? No serio?
  • @Paptotka
    To zależy gdzie te długie włosy :P
    Uwazam, za na nogach, pachach to zlo w czystej postaci
    Ale okazuje sie ze depilacja tez jest złem, jak i długie włosy, czy tam maz fryzjer ;)
    Jak żyć! Skoro wszystko jes zuem!
  • @hipolit ale wydepilowany PAN to zuuooo w czystej postaci :-& to już bym wolała męża fryzjera :))

    @Paprotka brawarystyczna lista rzeczy niemoralnych jest baaardzo długa. i nie wymawiaj nawet słowa "bikini"!
  • edytowano maja 2016
    "Ludzka natura zaś, w odróżnieniu od tej czy innej wytworzonej przez ludzi kultury, charakteryzuje się właśnie tym, iż ma charakter niezmienny, ponadczasowy i uniwersalny. Poszczególne ludzkie zwyczaje i tradycje mogą się zmieniać, ale nie zmienia się to, co leży w naszej naturze, a więc np. że kobiety rodzą dzieci, starzejemy się, jesteśmy podatni na różne choroby, mamy po dwa płuca i jednym sercu, zaś nasza krew jest czerwona. Podobnie też, w ludzkiej naturze, a nie tej czy innej kulturze, leży to, iż długie włosy pasują znacznie bardziej niewiastom niż mężczyznom, gdyż te są u nich zwykle silniejsze, obfitsze i piękniejsze."

    E tam, to zależy od genów i pielęgnacji. Wiele kobiet ma cienkie i słabe włosy i lepiej im w krótkich fryzurach, i niejeden facet ma gęste i grube włosy.

    "Zapuszczanie przez mężczyzn długich włosów jest więc nienaturalne i sprzyja ich zniewieścieniu."

    Nie wiem w jaki sposób?
    Poza tym styl rockowców i metalowców może się nie podobać, ale zniewieściałym bym go nie nazwała...

    "Ponadto, łatwo zauważyć, iż częstym powodem noszenia dłuższych włosów przez płeć brzydką jest próżność."

    A przez piękną to niby nie?

    "Jeśli jednak młodzi mężczyźni zapuszczają długie włosy, po to by jeszcze bardziej podobać się kobietom, to jest to pewnego rodzaju oznaka ich zniewieścienia. gdyż podkreślanie swego fizycznego piękna bardziej przystoi niewiastom. Nie znaczy to oczywiście, że mężczyźni nie powinni w żaden sposób dbać o swą fizyczną urodę, jednak granice zabiegów z tym związanych winny być wyraźnie węższe niż w przypadku kobiet i najwyraźniej jedną z takich barier jest posiadania znacznie krótszych od niewiast włosów."

    Jak to zmierzyć? Może jakaś lista dozwolonych zabiegów? ;) Żeby już w ogóle talmudycznie było.
    No i nie wiem, może dla autora najwyraźniej istnieje taka bariera, ale mnie nie przekonał.

  • edytowano maja 2016
    Mamy być amiszami?
  • Dobrze jednak, że Brawario żyje w naszym kraju i jego krucjata ogranicza się do prowadzenia stron. Z tą mentalnością w takim Pakistanie czy Iranie miałby większe pole do popisu :/ i nie chodzi już nawet o te szczegółowe wytyczne dotyczące włosów, strojów i biżuterii ale te ciągotki do wprowadzenia chłost i kar za cudzołóstwo (niestety coś mnie podkusiło i przeczytałam więcej jego tekstów)
  • Co za pomysł żeby w nocy w telefonie sprawdzać orga. Poczytałam dyskusję i teraz to na pewno nie zasnę. Uśmiałam się setnie.
    Mam nadzieję, ze jedyną intencją Brawaria jest milosc bliźniego.
  • A żona fryzjerka to też zuo?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.