Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Garść cytatów o tym, w jaki sposób karcić dzieci

2»

Komentarz

  • Z tyłu liceum z przodu muzeum :-)
  • Mojemu Bratu musiałam tłumaczyć ;))
  • Ale on w ogóle jakiś nieuk: pytał, co to tradsi :P
  • To teraz wytlumacz mu, co to Wojna Tradso-Neonska. 8-}
  • A, o neonach też mu mówiłam, bo ktoś w rodzinie chrził dziecia na Wielkanoc :D
  • Brawario nie wymyślił tych cytatów z Pisma św. Może podyskutujecie o zasadności Biblii, a nie o Brawario i jego sukcesie?
  • Aniela, uważasz że rodzic powinien bić dzieci rózgą? Przynajmniej dzieci płci męskiej, o biciu córek chyba w Biblii nie ma (?)
  • @TecumSeh, do Ciebie nie mam żadnych pretensji. Ty zawsze piszesz po mojej myśli :)

    @Paprotka, uważam, że Biblia to słowo Boże i zawsze ma rację.
  • "Słowa są tylko marna namiastką rzeczywistości, której się nie da ubrać w słowa"
  • @TecumSeh
    A wystarczy dobra wola. I podobnie z "biciem dzieci".

    Podaj, proszę, jakieś ALE do cytatów przytoczonych przez Brawaria.
  • OT: Serio? Jesteś za karą śmierci?
  • Ja jestem za karą śmierci dla mordercow
  • @Tola z dobrym skutkiem póki co stosuję "gwiazdki" w postaci wychowawczej niby gry komputerowej, taki program on-line, gdzie samemu formujesz tabelę obowiązków, a w nagrodę za wykonanie zaklikujesz i dostajesz "punkty doświadczenia", "złoto" i rzeczy potrzebne do "wyhodowania" wirtualnych zwierzątek. Za złoto kupuję się wyposażenie postaci, które pomaga w misjach z drużyną (misje same się wygrywają po trochu gdy wypełniasz codzienne obowiązki i komputer podlicza osiągnięcia). Działa to na dzieci w wieku wczesnoszkolnym i na mnie ;). Wizualnie bardzo proste, nie ma ryzyka, że dziecko będzie się w to wpatrywać, ale jest wygodne jako planer i tabela motywacyjna.
  • To jest kwestia efektywności. Inaczej wygląda wychowanie, gdy oboje rodzice idą na cały dzień w pole, inaczej, jak matka i ojciec pracują poza domem 8 godzin, inaczej jak jedno z nich pracuje w domu a drugie cały dzień poza, inaczej, jak oboje mają czas się angażować codziennie w opiekę nad dzieckiem.

    Bicie pozwala kontrolować zewnętrzne przejawy zachowania; mam wątpliwości na ile kształtuje serce. Ja nie chcę, by moje dziecko się tylko dobrze zachowywało; chcę by miało dobre serce, które jest przyczyną dobrego zachowania.
    Jeśli nie miałbym czasu na wychowywanie, to pewnie bym wymuszał stosowne zachowania.

    Ostatnio w temacie odkryłem książkę "Rodzicielstwo przez zabawę" Cohena, trochę mi namieszała, może założę stosowny wątek.
  • Koniecznie załóż stosowny wątek. Chętnie poczytam, co ludzie mają tu do powiedzenia o rodzicielstwie przez zabawę. Dla mnie - interesujące, jako techniki radzenia sobie z różnymi dziecięcymi problemami, ale niebezpieczne, jako ogólna koncepcja wychowawcza. Życie nie jest zabawą. I nie powinno nią być.
  • @Joanna36 możesz podać nazwę tego programu ?
  • habitica, zaraz wrzucę print screen
  • edytowano lipca 2016
    Coś takiego:
  • edytowano lipca 2016
    .ototo
  • Katarzyna powiedział(a):
    Koniecznie załóż stosowny wątek. Chętnie poczytam, co ludzie mają tu do powiedzenia o rodzicielstwie przez zabawę. Dla mnie - interesujące, jako techniki radzenia sobie z różnymi dziecięcymi problemami, ale niebezpieczne, jako ogólna koncepcja wychowawcza. Życie nie jest zabawą. I nie powinno nią być.
    I niech każdy wypowiadający się w takim wątku poda swój wiek i ilość dzieci :smiley: 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.