Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Walczmy z przemocą wobec dzieci w izbach dziecka

13»

Komentarz

  • Kurczę, ale furię wywołałem.

    I czym? Stwierdzeniem, że w Izbach DZIECKA powinno się przestrzegać tych samych standardów, jakie obowiązują na pozostałym terytorium RP? Kosmos.
  • Systemy prawne ( nie tylko polski , jest to powszechne ) przewidują jednakowoż szereg odstępstw od pewnych norm ,aby chronić dobro wyższe od niższego , to tzw. kontratypy : obrona konieczna , stan wyższej konieczności itp. Nie mam nic przeciwko temu , żeby doprecyzować pewne określenia ustawowe - które i tak są sprecyzowane w wielu aktach niższego rzędu - jednak w sposobie ujęcia tematu i kierunku rozwoju dyskusji widzę sporą naiwność.
    Za zniszczenie ławki nie umieszcza się nieletniego w ID - to nie jest środek wychowawczy - umieścić można po rozpoznaniu sprawy w MOW lub poprawczaku -ale ten środek stosuje się tylko w przypadku popełnienia najcięższych czynów karalnych (wymienionych w ustawie) przy jednoczesnym wysokim stopniu demoralizacji. Naprawienie szkody też znajduje się w katalogu środków wychowawczych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jeśli chodzi o sprzeczności -to ja widzę inną. Nieletni to osoba ,która nie ukończyła 17 lat (w chwili czynu) a małoletni - osoba ,która nie ukończyła18 lat. Czyli 17-latek , który jest małoletni i pozostaje pod władzą  rodzicielską odpowiada za przestępstwa jak sprawca dorosły . Nigdy nie rozumiałam ,dlaczego tak jest .
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Może Rzecznik tym się zajmie :).
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dawanie klapsów też było przez dziesięciolecia kontratypem, aż przestało. Dlatego powinniśmy działać na rzecz pełnej ochrony dzieci.
  • No cóż, tak już świat działa że trudno o jednakowe standardy wobec ludzi którzy przestrzegają norm społecznych i przestępców czy agresorów.

    A, i by uprzedzić następne miłe sugestie, nie mam na myśli żadnego katowania, ani dorosłego ani małoletniego przestępcy.
  • Czy bicie innych dzieci w piaskownicy jest dla Ciebie wystarczającym łamaniem norm społecznych, aby dać swojemu dziecku klapsa?
  • Nie.Natomiast jest to według mnie wystarczającym powodem do zastosowania przymusu w postaci przymusowego wyprowadzenia z placu zabaw. 
  • tylkoMaciek powiedział(a):
    Czy bicie innych dzieci w piaskownicy jest dla Ciebie wystarczającym łamaniem norm społecznych, aby dać swojemu dziecku klapsa?
    Małe dziecko nie jest chyba na tyle agresywne by nie móc go spacyfikować w inny sposób niż uderzenie.
  • Czyli mamy postęp, bo przyznajecie, że nie trzeba bić kogoś, kto łamie normy społeczne i można się do niego odnosić bez poniżania. Dokładnie o tym piszę od początku tego wątku.
  • Nika76 powiedział(a):
    I niby z jakich funduszy miałby szkodę uregulować? 

    Od mamusi i tatusia. Może im się uda zapłacić szkodę zanim synuś im pieniążki odbierze
    Problem jest w tym, że tego rodzaju młodzież, co najmniej w 90 proc. pochodzi z rodzin patologicznych, a tam nie ma z czego ściągać jakichkolwiek zobowiązań.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.