Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wzrost czy coś robić?

124»

Komentarz

  • Rtg nadgarstka ocenia wiek kostny .Jeśli jest niższy niż metrykalny a dziewczynka jest przed dojrzeeaniem to ma potencjał żeby rosnąć . 
    Podziękowali 2Monira Hanq
  • U dziewczynki wzrost mocno wyhamowuje z pierwszą miesiączką, u chłopca jest szansa na skoki rozwojowe trochę dłużej . 
  • Przez całą podstawowke, byłam jedna z niższych dziewczynek w klasie.  Pod koniec 8 klasy osiągnęłam wzrost 159 cm. Co przy wzroście moich rodziców, wydawało się całkiem dobrym wynikiem  :D W liceum urosłam jeszcze 10 cm :) Także i dla dziewczyn jest nadzieja!
  • Moja corka na koniec 6 klasy byla najmniejsza z dziewczat z 2 rownoleglych klas, od kolejnej pod wzgledem wzrostu byla o glowe nizsza. Urosla w gimnazjum i na poczatku liceum do sredniego wzrostu 168 cm.
  • apowojek powiedział(a):
    Rtg nadgarstka ocenia wiek kostny .Jeśli jest niższy niż metrykalny a dziewczynka jest przed dojrzeeaniem to ma potencjał żeby rosnąć . 

    apowojek powiedział(a):
    3cm przez rok u dziecka poniżej 3centyla to jeszcze większy wypad z siatki. 
    6cm to jest utrzymanie się nadal poniżej siatki centylowej. 

  • A jak ma się wiek kostny do wypadania zębów? Jeśli dziecku wypadają późno to znaczy że ma niższy wiek kostny?
    Podziękowali 1Prayboy
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A jak ma się wiek kostny do wypadania zębów? Jeśli dziecku wypadają późno to znaczy że ma niższy wiek kostny?
    u mojego syna tak było, mleczaki mu wypadały znacznie później, po konsultacji endokrynologicznej wyszedł opóźniony wiek kostny. Zakończył już kurację, ma 17 lat i jest wyższy ode mnie.  Późniejsze wypadanie mleczaków było dla nas ważnym sygnałem.
    Podziękowali 2Monira OlaOdPawla
  • Mojej pierworodnej mleczaki nie chciały długo wypadać. Z siekaczy 6/8 musiała mieć usuwane przez dentystę, bo już stałe rosły za nimi. Dalsze zęby podobnie.
    Od urodzenia na 97 centylu, obecnie 15 lat, 175 cm wzrostu, noga 41 i to chyba jeszcze nie koniec obawiam się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.