Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przyjmę z wdzięcznością - 2

245

Komentarz

  • To stadne zwierzątka  
    Podziękowali 2MAFJa Katia
  • Myśmy mieli samotnego samca w niewielkim akwarium. Był mega oswojony, piszczał z radości jak wracaliśmy do domu i bardzo często był poza akwarium. Reagował na imię, przychodził. Całkiem spoko zwierzątko. Myślę że w stadzie by się tak nie oswoil. 
    Podziękowali 2nowa MAFJa
  • @MAFja, fajnie mieć dwie, im większa klatka tym lepiej, my chyba mieliśmy 80 cm dla dwóch swiniakow. Fajnie im uszyć, bo łatwo hamaczki lub norki. Świnie lubią się chować.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Sąsiadka miała dwie , bardzo oswojone.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dobra to na razie jestem za 2 samiczkami w 100x50.. chociaż chętnie bym z jedną spróbowała najpierw ale klatkę wtedy od razu chyba taka co by się zamieściła druga w razie czego... 
  • edytowano kwiecień 2020
    My mamy jednego świniora od 3 lat. Towarzyski i pieścioch. Nie wygląda na nieszczęśliwego i osamotnionego. Dobrze się ma. Tylko najmlodsza nie może go brać na ręce,bo dostaje wysypki na buzi jak go przytula. Długo nie wiedzieliśmy z czego.
    Podziękowali 1MAFJa
  • A klatkę macie 100? Może liczny mały ludek by jej wystarczył rzeczywiście 
  • MAFJa powiedział(a):
    A klatkę macie 100? Może liczny mały ludek by jej wystarczył rzeczywiście 
    Możliwe że 100 ;)  @MAFJa jutro zmierzę jak wrócę z dyżuru. 
  • Nie wiem jak z rozpoznawaniem płci u takiego zwierzaka, żeby się nie okazało że zamiast 2 samiczek parka i przychowek
  • To sprzedam ;-) .. na razie mnie przekinaliscie że jedną... tylko klatka..  kurczę 100 trochę duża... Ale nie chce 80tki brać i zaraz zmieniać... dość drogie one są... 
  • Niech się młodzież wykaże że się zajmuje, ściółkę zmieniać, karmić... Może jak się wykaza umiejętnościa opieki to wtedy drugie? 
  • Dla świnek samotność to tortury, czują się pewniej i łatwiej oswajaja właśnie we dwie, ludzie nie zastąpią towarzysza do klatki, dla nich nawet samotne spanie to koszmar, poczytajcie o swinkach.
  • @Zuzapola a o tym nie wiedziałam
  • Izka powiedział(a):
    @Zuzapola a o tym nie wiedziałam
    Też nie. Mimo wszystko na drugą zgody nie dam ;)

    @MAFJa mamy klatkę 75/45cm.
    Wiosną/latem dużo jest na dworze. Dziewczyny go pasą na trawie. Nie zwiewa :)
  • edytowano kwiecień 2020
    Jeszcze z doświadczeń świnkowych. Kiedyś przyjechała do nas na tydzień zaprzyjaźniona rodzina ze swoim samotnie chowanym świniorkiem,też samcem,ale nie polubiły sìę,gryzły,fuczały na siebie. Trzeba było rozdzielać.
    Albo za długo żyły w samotności albo akurat te dwie osobowości sobie nie spasowały.
    Nie wiem czy wszystkie bez wyjątku są takie potrzebujące świńskiego towarzystwa,czy też trzeba jakoś je dobierać charakterami,czy po prostu wystarczy jak są razem dwie sztuki od maleńkości.
    Trzeba by poczytać,ja nie szukałam.
  • Ja też nie wiem... to dla mnie nowości... szczura też kuzyn miał kilka dobrych lat ..przekaźniki się A był sam... no ale podobno strasznie chorują na dwór nie weźmiesz itp 
  • Świnki są bardzo wdzięczne. Pieszczochy. I nie trudne w hodowli. Nie żałujemy wyboru. Moje akurat zastanawiała się nad wyborem między świnką a chomikiem. Świnka dłużej żyje i jest bardziej kontaktową,nie taki dzikus jednak jak chomiki. Nie ucieka. Lubi być głaskana. 
    Potrafi leżeć na kolanach u córki godzinami,być głaskana,jak ta czyta czy się uczy.
    Podziękowali 1mamaw
  • Chętnie odkupię "Anioła Stróża" - czasopismo z 2019 i 2020 roku. Koniecznie z płytami.
  • @Basja tu można kupić archiwalne numery

    https://sklep.loretanki.pl/639-aniol-stroz-2019
    Podziękowali 1Basja
  • Też z innych lat
  • wiem, wiem, ale nie ma wszystkich numerów, a moja Marcelina szaleje za Aniołem Stróżem :)

  • Przyjmę informację :)
    Nie mogę znaleźć wątku o grach dla dzieci (komputerowych) był taki w którym ktoś podawał całkiem pokaźną listę polecanych gier, wtedy mnie nie interesowało jeszcze, ale teraz chętnie bym skorzystała/zapoznała się
  • edytowano listopad 2020
    Podziękowali 1Wela
  • Przyjmę/pożyczę spodnie ciążowe rozm. 40 lub 42. Wszystkie wydałam dawno temu i nie mam w co wskoczyć teraz. ;)
    Podziękowali 1nowa
  • @stonka GRATULACJE!
    Podziękowali 1Izka
  • Mam jeansy 40 (raczej pomiędzy 38 a 40) i M z H&M. Mogę rano zmierzyć szerokość w biodrach.
  • @moni_k ; w biodrach mam 104cm.
  • Ja chyba też coś koło tego :) Rano napiszę.
  • @stonka zobacz w Lidlu. Rzucili jakiś miesiąc lub więcej temu i słabo schodziło, więc w niektórych cały czas leżą jako ostatnie sztuki lub 50% taniej itp. A wybór był spory. 
    Podziękowali 1stonka
  • @stonka sprawdziłam spodnie, ale za małe będą. Ok. 98 w biodrach mają.
    Podziękowali 1stonka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.