Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przepis na sernik dla kogoś komu sernik nie wychodzi :)

2

Komentarz

  • edytowano grudzień 2016
    Jak sernik opadl, to go nalezy z wierzchu zkroic wyrownujac i albo polac czekolada, albo oblozyc owocami i galaretka zalac. Wyglada pieknie i nikt z gosci nie pomysli, ze mial byc inny.

    Edit:tezejaca galaretka oczywiscie.
  • Tylko absolutnie nie nalezy do sernika wsadzac rodzynek ;) hihihi...
    Podziękowali 1stephanos
  • Ja kupuję ser w takich woreczkach, tłusty dwukrotnie mielony. Wygląda jak gruba kiełbasa ;) Nigdy nie robiłam z wiaderkowego.
    Podziękowali 1WandaB
  • @MonikaN mam pytanie - czy spód wpierw pieczemy? Będę piekła Twój sernik i dam znać jak wyszedł :)
  • Wszystko razem :)
  • @MonikaN ... jeszcze jedno pytanie, na jaką blachę jest przepis (cm)?
  • edytowano grudzień 2016
    Na dużą, prostokątna. 
    Jak dasz połowę skladnikow, to na okrągła, małą. 23 cm chyba? 
  • a duża prostokątna to ile cm....przepraszam za dokładność ale kupiłam sobie naprawde dużą i nie wiem czy nie podwoje składników (?)
  • Nie wiem, standardowe mam te blaszki, typowe. 
  • Zrobiłam ten wg przepisu Odrobinki i jest dobrze. Nie opadł. Spróbowałam i jest bardzo wilgotny. Może dlatego, że wstawiłam do pieca naczynie z wodą? Mam nadzieję,  że z czasem nabierze konsystencji.
    Piekłam bez termoobiegu i stygł w piecu. Może dlatego nie opadł?
    W każdym razie tego przepisu będę się póki co trzymać.

    A ser wzięłam Twaróg Łowicki tłusty, bo tylko taki jest w sklepach u nas i zblendowałam. 
  • edytowano grudzień 2016
    Nie opadające serniki to mit;) Tak sobie wmawiam, mimo stosowania wszystkich rad , zawsze opada(krótko mieszałam, wsawiłam nazynie z wodą do piekarnika i oczywiscie nie otwierałam, stygł w piekarniku, do końca pieczenia był wysoki, ale po wyłaczeniu piekarnika opadł. Zresztą podobno  musi opaść. Poza tym wyszedł bardzo dobry, jak zwykle wiec pogodziłam się z tym, że nie jest za wysoki. Moje znajome, kucharki zresztą, dorabiajce sobie pieczeniem ciast robiły sernik który wygladał idealnie i był bardzo dobry. Tyle ze dla mnie za puszysty, ja lubie cięzkie, mokre serniki, cos podobnego do tych z cukierni.
    Robiłam sernik złota rosa z ww przepisu.
  • @apolonia chcesz obalić mit i przekonać samą siebie? :wink:
    Nagrzej piekarnik do 230 stopni,wstaw sernik i piecz 10-15 minut.Wyjmij sernik,
    odstaw na 10 minut na blat a w tym czasie piekarnik schłódz do 160 stopni.Po tych 10 minutach wstaw sernik i piecz w 160 stopniach przez godzinę.
    Od czasu gdy znalazłam tę metodę serniki mi nie opadają :smiley: 
  • edytowano grudzień 2016
    Ja tam Apolonie rozumiem. Moim sernikom po prostu wszystko opada na moj widok, niezaleznie od moich wysilkow. Drozdzowe mnie lubi i mi wychodzi, a sernik nie i juz. 
  • Marcelina moim tez kiedyś opadało :smiley: A  sernik który piekę jest ciężki żeby nie rzec -rubaszny :wink: Żadnego mielenia sera (ser w kostce najlepiej tłusty),dużo rodzynek skórka pomarańczowa,a czasem nawet i orzechy włoskie,wszystko zmiąchane tylko mikserem.Chyba bardziej keks niż sernik :smiley:  A odkąd robię tak jak napisałam-nie opada.
  • a w czym to przeszkadza ze sernik troszkę opada?
    Podziękowali 3uJa Felicyta Wela
  • Andora -uraża zmysł estetyczny piekącego :wink: 
  • On może lekko opadł, tak że widać że boki są troszkę wyżej, że się nie wybrzusza. Ale jednak to co innego niż zapadnięcie się sernika. 
    Tylko, że troszkę za słodki, ja dawałam tyle samo cukru co w przepisie, ale na 1kg sera.
  • Zosia wczoraj upiekła pierwszy raz ten z rosą, wyszedł piękny, wzory eleganckie na bezie pauchem namazała, ma dziewczę talent!
  • @apolonia trochę musi opasc :p tez robiłam ten rosa, w małej blaszce, więc nawet jak opadł to był dość wysoki 
  • ten z mojego przepisu również troszkę opada, ale ja nie jestem estetka wiec mi to tam nie przeszkadza kompletnie. Ważne oby był pyszny. W końcu to do jedzenia. Zdarza mi się nawet ze pęka ale ze ma polewe to również mi to nie przeszkadza.
    Podziękowali 1apolonia
  • @andora zrobiłam sernik trochę opadł i pękł ale jest wspaniały! Robię polewę i mam kłopoty. Napisz dokładnie jak zrobić

    Podziękowali 1andora
  • Robię z podwójnej porcji.
    Wycisnęłam sok z dwóch pomarańczy, rozpuściłam 2 białe czekolady i teraz mam dodać 400 ml kwaśnej śmietany 18%?  czy słodkiej? i czy dodać do schłodzonego soku z czekoladą czy to jeszcze zagotować?
  • Mój tylko troche opada, to może w normie, grunt że pyszny. Zaciekawił mnie sposób @kasha, mogłabyś podać przepis?
  • z 2 pomarańczy to może trochę ze dużo soku, pewnie z jednego by starczyło, ale ok, ja dodaje chwile po rozpuszczeniu, nie gotuje absolutnie. I polewam sernik i do lodówki i po godzinie jest dobra. Ja tez zaraz będę robić ten sernik, tz 2 ale w osobnych blaszkach.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • smietana koniecznie kwasna!
    Podziękowali 1AleksandraB
  • edytowano grudzień 2016
    @apolonia ; a proszę,chociaż jest bardzo klasyczny.A  no i już od dawna piekę bez ciasta (spód i góra)
    ale z ciastem też jest smaczne więc wrzucam przepis z ciastem:

    Ciasto:
    3 szklanki mąki (ok.600 gramów)
    3 żółtka
    1 margaryna (u mnie kasia)
    1 łyżka kakao
    1 szklanka cukru pudru
    pół łyżeczki proszku do pieczenia
    Całość zagnieść i wrzucić do lodówki na ok.godzinę.

    Ser:
    1 kg sera
    1 margaryna (też kasia) o temperaturze pokojowej
    2 szklanki cukru pudru
    7 żółtek
    piana z 10 białek (u mnie tylko z 7 bo bez 3 białek do ciasta)
    pół szklanki mleka
    2 budynie waniliowe
    łyżka cukru kryształu (zwykłego znaczy :smiley: )
    zapach waniliowy (a jak ktoś ma to ziarenka wanilii)
    ulubione bakalie (u mnie to jakieś 500 gramów na pewno),
    można je lekko obsypać mąką ale chyba to nie jest konieczne,
     bo jak zapomnę to tez nie opadają
    ewentualnie sok z 1 cytryny


    Pianę z białek ubić na sztywno,jak już będzie sztywna to dodać łyżkę cukru kryształu i jeszcze chwilę ubijać ,żeby zrobiła się szklista.
    Z żółtek i cukru pudru ukręcić kogel mogel (znaczy mikserem kręcić)
    do tego wrzucić margarynę,ukręcić,
    do tego wrzucić ser,ukręcić.
    Do mleka wrzucić budynie,wymieszać,wlać do masy,ukręcić.
    Sprawdzić smak czy jest odpowiednio kwaskowy,jeśli nie,dodać sok z cytryny.
    Delikatnie włożyć pianę i wymieszać łyżką.

    Wersja z ciastem:3/4 ciasta rozskubać na dno blaszki ,na to masa serowa,na górę zetrzeć na tarce resztę ciasta i piec.

    Wersja bez ciasta: wlać masę serową do blaszki i piec.

    Do pieczenia zawsze blaszkę wykładam papierem do pieczenia ,do sernika również.




  • @AleksandraB ;daj znać jak smakował.
  • zrobiłam dziś sernik Odrobinki, wygląda i pachnie pysznie :) opadł bardzo niewiele , ale też niewiele urósł....ale mi zwykle ciasta nie rosną :(
  • @kasha bardzo dziekuje!
  • @andora Jest WYŚMIENITY!!!!
    Polecam wszystkim. Ukroiliśmy z ciekawości zanim polewa stężała. Zrobiłam zdjęcie przekrojonego. Jak mi się uda to wstawię
     Nie mam doświadczenia w pieczeniu (to mój pierwszy sernik w życiu) i przetrzymałam go 2 godziny w piekarniku ok 120st, bo bałam się zakalca. Trochę spękał, ale wszystko pięknie zalałam polewą.
    Wilgotny, miękki, bardzo smaczny. Mąż który zna się na sernikach powiedział, że składniki, orzechy i polewa z nutą pomarańczy świetnie się komponuje.

    Ponieważ mam jeszcze dużo polewy to zaraz piekę następny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.