Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Meblowy biznes matki 6-rga dzieci

Ma 6-oro dzieci i założyła firmę z meblami i dodatkami dla dzieci. Z wykształcenia Anna Bochniarz jest architektem, ale przez wiele lat nie miała okazji wykonywać zawodu, pracowała w korporacjach, często po 12 godzin dziennie. „W pewnym momencie poczułam, że coś mi umyka” – tłumaczy. Tym czymś było dzieciństwo jej potomstwa. Bochniarz bowiem jest matką sześciorga dzieci. „Pieniądze można zarobić zawsze. Ale nie będzie drugiej szansy, by odprowadzić syna czy córkę na ich pierwszy dzień szkoły lub zobaczyć ich występy na szkolnej akademii. Pewne rzeczy zdarzają się tylko raz w życiu”. Dlatego zdecydowała się odejść z pracy i pójść na własne. We wrześniu (2016) ruszyła jej firma. Przytulne Mebelki to firma, która oferuje wyroby dla najmłodszych – od łóżeczek dla niemowląt, po akcesoria, pokroju śpioszków czy puf.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/29688903/meblowy-biznes-matki-6rga-dzieci
«13

Komentarz

  • Piękne ale kosmiczne ceny...
  • Skad ona te ceny urwala?? To nawet zagraniczne fajne firmy mają nizsze ceny... żenujące.
  • Dlaczego żenujące? Sprzedaje się za tyle, za ile klienci chcą kupić.
    Podziękowali 3E.milia Joannna Polina
  • Brawo! Pięknie!


    ====================

    A co myślą inni?

    Zwolennicy PiS: To wszystko dzięki 500+.
    Zwolennicy PO: To wszystko mimo reżymu kaczystów.
    KODziarze: To wszystko dzięki Andrzejowi Rzeplińskiemu.
    Malkontenci: I tak jej się nie uda.
    Ekoterroryści: To przez nią giną dżewa.
    Eurokomisarze: To wszystko dzięki dotacjom UE.
    Frankowicze: To wszystko za nasze kredyty.
    Wiewiórki: Daj orzeszka.
  • @katarzynamarta  i @annabe ;
    widocznie nie jesteście targetem tej firmy
    (ja zresztą też nie), ale są ludzie, którzy są w stanie wydać o wiele więcej byleby tylko mieć coś oryginalnego

    Podziękowali 2Predikata Polina
  • Na chwile obecna stac mnie na zawieszke serduszko :D 
    w porywach do ramki na zdjecia :D 

    Bardzo ładne rzeczy ! 
    Bardzo podziwiam ludzi którzy mają odwage zacząć sprzedawac własne pomysły 
    Super ! 

    Podziękowali 3Joannna E.milia Polina
  • Jeśli w przeciwieństwie do dużych firm szyje w Polsce to nic dziwnego ze ma takie ceny.
  • Gdzieś czytalam ze dopiero zaczyna,  pożyjemy zobaczymy;)
  • @Joanna powtorze za katarzynamarta, to nie jest super oryginalne. Takie ceny pasują do czegos co jest naprawde odjechanym dyzajnem. 
    Moze cena mebli jeszcze jest ok, ale mam na mysli dodatki. 
    np. mata worek, ktory jest pomyslem zgapionym, no cena mnie rozsmieszyla po prostu. 


    Podziękowali 1Kalinosia
  • Ok, Ciebie rozśmieszyła, a wręcz zażenowała, ale są tacy, którzy to kupią. Najtaniej oczywiście zrobić samemu lub kupić w Chinach. Wg mnie rękodzieło powinno dużo kosztować, tak jest na zachodzie i tylko u nas jest to niedoceniane, bo jak komuś praca daje przyjemność to najlepiej niech robi za darmo. 

    Myślę, że nawet nam się nie śni, ile niektórzy ludzie mają kasy i na co ją wydają.

    Buty? można przez całe życie nie wydać na parę butów więcej niż 180zł, a są przecież ludzie, którzy kupują za 300zł albo za 500zł - czemu nie?

    Samochody? przecież są ludzie, którzy jeżdżą samochodami za 300tys. i tak samo dojadą takim samochodem, jak ci którzy mają auto za 30 tys., no ale jednak wolą wydać więcej. 

    Okulary? ja mam jedną parę, nie przyszło mi nigdy do głowy by mieć więcej - przecież to jest drogie! - ale ostatnio mi koleżanka powiedziała, że ona uważa, że okularów to podobnie jak butów, czy torebek kobieta powinna mieć kilka - pod kolor i styl do danej kreacji.
  • edytowano marzec 2017
    Moja przyjaciółka szyje spódniczki dla dzieci i sprzedaje po 150zł za sztukę. To są normalne spódniczki na gumce, tylko materiały są śliczne, dobrej jakości, no i ogólnie sama spódniczka jest dobrze, porządnie odszyta. Nadal jest to jednak TYLKO spódniczka dla dziecka, które za rok/dwa z niej wyrośnie.
    Dlaczego więc ludzie u niej kupują skoro spódniczkę można kupić za 5 zł w ciucholandzie? nie wiem, ale jednak ona wycenia na tyle by móc z tego żyć, a ludzie kupują
  • Pozytywne jest to, że kobieta chciała coś zmienić w swoim życiu, nie siedziała z założonymi rękami i nie narzekała na pracę w korpo, tylko zaczęła realizować swój pomysł i działać :) 
    Podziękowali 2Predikata beabea
  • Ale co wy się tak goraczkujecie,  pół roku to każda firma jest jeszcze na fali wznoszacej. Za dwa lata jak pani wystarczy entuzjazmu,  ludziom pieniędzy na zakupy to pogadamy.
    Ale i tak pani musi mieć nieźle wejścia w tv ze ja do pytania na śniadanie wpuścili.



  • @uJa nie badz zawistna.umartwiaj sie.znaczy ciesz sie sukcesem tej Pani  :p
  • Ale w tym rzecz ze sukcesu jeszcze nie ma. 
  • Jest szczupła, zadbana, ma własną firmę i sześcioro dzieci. Jest kogo pokazać. Tylko znowu redaktory się zbłaźniły nie mogąc doliczyć do sześciu i robią halo z ilości dzieci.
  • edytowano marzec 2017
    @Tola ;
    a gdzie są ceny tego meblika? bo na stronie znalazłam tylko, że wyprzedaże są na allegro, a tam:
    http://allegro.pl/meblik-lozeczko-140-70-minnie-wyprzedaz-30-i6704270731.html

    rzeczywiście... ale mi atrakcja i to po -30% zniżce

    na milifili https://mifili.pl/46-lozeczka-140x70 ;
    cena najtańszych łóżeczek podobna do PrzytulnychMebelków http://www.przytulnemebelki.pl/kolekcja/frontpage/lozeczko-dzieciece-biale-kwiatki-czarno-bezowe, ale nie mają kółek

    na bellamy nie podają cen, więc trudno powiedzieć
    Podziękowali 1Nika76
  • edytowano marzec 2017
    i jeszcze @Tola porównajmy ochraniacze z jedyną stroną, z tych co podałaś, która ma ceny:
    przytulne mebelki - 245zł (ochraniacz dookoła łóżeczka - widać na zdjęciu) http://www.przytulnemebelki.pl/kolekcja/frontpage/ochraniacz-na-lozeczko-kwiatki-rozowe-futerko-bezowe
    milifili - jest ochraniacz za 54zł, ale nie jest taki ładny oraz jest też bardzo ładny za 199zł, ale tylko na pół łóżeczka. https://mifili.pl/22-ochraniacze

    kurcze, sorry, też nie mam żadnego interesu, ani nie znam nawet tej Ani Bochniarz - tyle co z widzenia - ale jak już coś piszemy to z odpowiedzialnością i jak piszesz, że taka drożyzna po czym proponujesz sklepy z taką samą drożyzną, to nie wiem doprawdy jak to traktować 
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano marzec 2017
    Większość Pań, które sprzedają na FB prawdopodobnie nie ma założonych firm, w związku z tym nie muszą płacić ZUSu ani podatków.
    Przykro mi bardzo, współczuję, ale prędzej czy później czeka je niestety frustracja, że się narobią a potem sprzedają przepiękne rzeczy za grosze, bo co innego robić sobie coś wieczorkiem w ramach hobby, sprawić tym przyjemność swemu dziecku, przyjaciółce czy siostrze, a co innego zarabiać tym na życie (że nie wspomnę nawet o zatrudnianiu ludzi, bo przecież to też nabija cenę)
  • Ja uwarzam ze sa ta piekne zeczy i warte tej ceny....
  • Pani na pewno robi dobry pr wielodzietności, ładna,  zadbana i przedsiębiorcza:)
    Rzeczy są ładne, ale nie ma efektu zaskoczenia, czegoś nowego. Kto się interesuje tematem, na pewno widział sporo podobnych rzeczy.
     Kwestia czy uda się przekonac odbiorcow, że to właśnie rzeczy tej firmy sa prestiżowe. Nie jest nowościa, że płaci się za marke, czego przykładem np. Jest lamilou 
  • "Większość Pań, które sprzedają na FB prawdopodobnie nie ma założonych firm, w związku z tym nie muszą płacić ZUSu ani podatków."

    True. Mieliśmy taką sytuację z mantylkami, kiedy pojawiła się konkurencja "garażowa". Ale jak się chce robić sklep na serio, to trzeba być legalnym.
    Podziękowali 1Joannna
  • Ech, meble sa wtorne, drogie i pani pewnie w tv z polecenia. Chcialabym tak napisac. Ale gdzies mnie gryzie, ze sama mam milion pomyslow na biznes, tylko 2 dzieci i czasem nawet obiadu nie ma
    Podziękowali 1manatta
  • Tola powiedział(a):
    Nie oglądałam programy zaznaczam, natomiast bogata Pani z przedmieść nawet i z 6 dzieci, no coz, nie urzekla mnie jej historia ☺ może niech ona się wypowie w wątku o science fiction, ile miała nian za korpo, a ile za czasów dg, przy nadal zapewne nieźle zarabiajacym mezu
    oj, stereotypy Cię zaślepiają @Tola
    przykro się to czyta :(
  • Zdecydowanie historie osob ktore maja odwage sprzedawac swoje pomysly sa urzekajace.
    Nie rozumiem hejtu 
  • I bardzo dobrze ze sa
    Sa tez tysiace ktore nie.maja odwagi
  • Tola powiedział(a):
    Ale jakie stereotypy? Joanna polecasz znajomą, fajnie, ale patrząc na to z boku widać jasno ze oferta jest wtorna i droga, a zachęcać ma "wyjatkowosc" bo ma wiele dzieci.
    To NIE JEST moja znajoma. Ani sąsiadka. Widziałam parę razy w kościele, bo mieszkamy w jednej miejscowości.
  • edytowano marzec 2017
    Tola powiedział(a):
    Nie oglądałam programy zaznaczam, natomiast bogata Pani z przedmieść nawet i z 6 dzieci, no coz, nie urzekla mnie jej historia ☺ może niech ona się wypowie w wątku o science fiction, ile miała nian za korpo, a ile za czasów dg, przy nadal zapewne nieźle zarabiajacym mezu
    Ta wypowiedź to przecież jest jeden wielki stereotyp!

    i w ogóle nie przeszkadzało Ci w komentowaniu to, że nie widziałaś materiału, który komentowałaś.
  • Byłam parę razy w telewizji :wink: 
    Mój mąż też 
    I przyjaciółki . W śniadaniowej do tego
    Bez znajomości żadnych 
    Nie rozumiem tego hejtu
    W mojej ocenie te materiałowe rzeczy nie są jakoś kosmicznie drogie.
    To rękodzieło w koncu. A dobre jakościowo rzeczy tez kosztują. 
    Normalnie skandal. Metr materialu w hurcie kosztuje X zł a pani sobie życzy x zl +10%x. No jak śmie 

    Przypomina mi się historia -jedna z najbogatszych Polek zrobiła awanturę, ponieważ producent cegieł nie chciał sprzedać towaru w cenie produkcji. Koszt produkcji jednej cegły 2.50 to dlaczego on chce sprzedać za 3.50???? Toż to szok
  • Warto by wrócić do tematu za jakis dłuższy czas, 
    coz pierwsze dwa lata to zusik mały.
    jak przetrwa- a życzę bardzo, to mozna mowić o sukcesie.
    otworzyc działalność to ani wielki koszt ani czasu wiele nie zawiera. Utrzymać sie na rynku kilka lat, to juz insza inszosc 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.