Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Po protestach uczniów w warszawskim liceum odwołano... REKOLEKCJE Z TERLIKOWSKIM!"

2»

Komentarz

  • No, tutaj sie zgadzamy. Tez uwazam, ze rekolekcje powinny byc domena ksiezy, nie zas swieckich publicystow.
    Podziękowali 1Malena
  • A tak tez moze być, ze protestowalo niewielu, za to bardzo głośno
    Podziękowali 2draconessa Malena
  • Ja bym nie chciala zeby ktos taki nauczal mojch dzieci,,,
  • Nie dziwie sie tym uczniom ze nie mieli ochote na pogadanke Terlikowskiego, ale dziwie sie ze na serio uwazaja go za taliba  :D on sie wydaje bardziej niepowazny niz grozny. Są gorsi od niego. A po przeczytaniu wywiadow z jego zona juz w ogole nie potrafie traktowac go serio.
    Czy ktos zwrocil uwage na fragment "rekolekcje trwajace w szkole od poniedzialku". Swieckiej szkole. Pewnie nie zwrociliscie, bo dla was to rzecz normalna. Ciekawe na czym polegaja te rekolekcje trwajace od wczoraj? Nie ma planowych zajec?
  • A to tutaj w ogoole wchodzimy na temat 'czy nauczanie religii powinno odbywac sie w szkole' - i sie zacznie :dizzy: 

  • Ale to chyba w każdej szkole są dni wolne na rekolekcje, za moich czasów;-) też tak było
    Podziękowali 2Odrobinka Milagro
  • cóż "talib" Terlikowski  jest be ale prawdziwa talib/ka są ok i GW tutaj problemu nie widzi

     http://www.polishexpress.co.uk/obciecie-glowy-wlasnemu-synowi-to-nie-problem-szokujacy-wyklad-muzulmanki-w-polskiej-szkole


    Podziękowali 2apolonia Katia
  • Z tego co wiem to Terlikowski z tym co mowi i swoim stylem to w ogole srednio trafia do ludzi, a co dopiero do mlodziezy. Wiec nie wiem skad wybor by to wlasnie z nim organizowac spotkania, pomijajac juz czy szkola w czasie lekcji to miejsce na takie rzeczy. Terlikowski linkuje u siebie na fb petycje http://www.citizengo.org/pl/lf/46684-nie-dla-cenzurowania-rekolekcji-i-religii-w-szkolach
    Tak, to swietny pomysl - nie chcieli posluchac dobrowolnie, to ich zmusimy :D

    W ogole nie czarujmy sie ze chodzi tu o tych uczniow. Gdyby zaprotestowali na obecnosc w szkole Hartmana czy M. Srody to bylyby zachwyty jak to mlodziez nie daje sie zlewaczyc i mysli samodzielnie, a tak to jest mowa o zmanipulowanych, niedojrzalych dzieciach...
    Podziękowali 1beatak
  • Mnie państwo Terlikowscy drażnią. Wypowiadają się na każdy temat, jak celebryci. Stworzyli odpychający wizerunek, choć może w rzeczywistości są wartościowymi, dobrymi ludźmi. Ale media powinni sobie dawno odpuścić. Już nieraz myślałam, że przez takich jak oni ludzie nie traktują Kościoła z szacunkiem... Też uważam, że rekolekcje powinien prowadzić ksiądz. Niekoniecznie znany. I u mnie w szkołach w okolicy co roku są rekolekcje przez 2 dni w czasie godzin lekcyjnych. Kto niewierzący ten ma wolne albo inne zajęcia.
  • U mnie tak samo,  godzina rekolekcji w szkole w czwartek i piątek.  Poza tym normalne lekcje. W sobotę dzieci idą z rodzicami do kościoła na mszę. 
    Myślę, że Terlikowski nie nadaje się na rekolekcjoniste i wolę, gdy nauki prowadzą księża przy wsparciu młodych ludzi,  którzy dają świadectwo swojej drogi. To bardziej do uczniów trafia, tego chętnie słuchają. 
     
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano kwietnia 2017
    Ale to mial byc jedyny element rekolekcji, TT i GG? Chyba nie. Jakas liturgia, sakramenty chyba tez byly? Jesli nie, to faktycznie slabo.

    Podziękowali 1Malena
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.