Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rodzinne umywanie nóg

2»

Komentarz

  • Chleb niekwaszony czyli jaki? Nie na zakwasie?
  • powinnam napisać "niekwaszony"

    długo kombinowałam w tej materii i kiedyś przyszedł taki pomysł, by zrobić chlebki wielkości talerza deserowego z ciasta na pizzę ;)
    bez pizzowych dodatków, tylko smarujemy jajkiem i sypiemy ziołami, nasionami ( słonecznik, sezam)
    Ładnie daje się łamać w rękach i wszyscy bardzo te chlebki polubili ;)
    Podziękowali 1Kasik
  • P.S niestety chlebek ten jest dobry na świeżo( drugiego dnia już tak nie smakuje)...trzeba go upiec tyle, by zjeść na kolację...
    Zarabiamy ciasto przed wyjściem na Eucharystię, a potem na ok 20- 25 min do pieca...w tym roku 6 chlebków spożyto :)
  • i jeszcze z obserwacji dodam

    ten gest mógłby być pusty, gdyby był tylko gestem/tradycją  
    to tak jak z łamaniem się opłatkiem dla jednych to ważny gest/znak, za którym idą dalsze czyny, dla innych to tylko tradycja i nawet nie bardzo potrafią wytłumaczyć jej znaczenie

    ale jak przypomina o służbie i miłości to może przemieniać życie i relacje w rodzinie

    rodzice podcierają dzieciom pupy, niektóre czynności są w rodzinie oczywiste, a ten gest stawia nas w innej perspektywie... i dla mnie ma znaczenie
    Podziękowali 4Wela Joannna Tusia kasha
  • @sylwia1974 było u nas! :)

    Dziś pierwszy raz. Mąż mył nam wszystkim po kolacji- a składniki chyba podobne co u Was.

    Mąż uznał, że mycie przez kolejnych członków rodziny nie ma sensu, więc uznaliśmy, że za rok myję ja, za dwa lata najstarszy syn itd.

    Zobaczymy, czy będą nadal chcieli. Byłam w szoku jak oni się cieszyli, że "tatuś będzie mi mył nogi!" 
  • I u nas było. Po kolacji. Spontanicznie ta myśl nam przyszła!
    Mąż odczytał Ewangelię z dnia. Potem wytłumaczył dzieciom, że ten gest jest gestem miłości i - w naszym przypadku - tez przeproszenia. Wszyscy wszystkim obmywali stopy ze słowami przeproszenia za wszelkie wyrządzone zło i prośbą o przebaczenie.
    Nie chodziło o czyste JUŻ czyjeś stopy. My przeżywaliśmy to w kluczu miłości, służby i przeproszenia  a to dotyczy każdej relacji między członkami naszej rodziny.

    Cieszę się. Chciałabym, by dzieciom zostało to w pamięci i sercu... 
    Podziękowali 1Amica
  • Ja dzisiaj obmyłem pod wpływem zachęty bpa Rysia podanej podczas Liturgii. Zachęcał też do wzajemności i dzieci chciały nam umyć,  ale musiałem jeszcze wyjść,  trochę żałuję.
  • Patrzcie, jak pięknie rodzą się, albo odradzają celebrację rodzinne :)
    Niech Bóg będzie błogosławiony za to dobro!
    Podziękowali 4jan_u Milamama Yucami Amica
  • Tak, @Agnicha
    Te słowa „nie rzucaj pereł przed wieprze” bardzo dobrze to obrazują.
    Podziękowali 1Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.