Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co w Warszawie z 5- latkiem ?

Jak w tytule, podpowiedzcie cos proszę Warszawianki i nie tylko. Będziemy 3 dni w Warsxawie, mąż będzie się szkolił :) a ja z synkiem na miasto :)myślelismy o Zoo, ale prognozy  pogody na najbliższe dni niestety deszczowe. Centrum Nauki Kopernik w zeszłym roku byliśmy. Co jeszcze? 
«1

Komentarz

  • Muzeum Wojska Polskiego! Jest swietne. Albo sami spacerkiem, albo sa lekcje/warsztaty dla przedszkolakow-patrz na ich strone. 

    Stadion Narodowy, jesli piłką sie interesujecie.
    Zoo jest super, moze akurat nie bedzie rzewnie padac.
    Jakis maly spacer po Starowce i lody.
    Podobno też w stolicy maja jakies ekstra place zabaw. :)
    K.
    Podziękowali 1Milamama
  • Starówka to mus, wiadomo :) o Muzeum Wojska Polskiego nie pomyslalam, dzięki! Tez o tych wypasnych placach zabaw slyszalam, ale gdzie ich szukać? Nocujemy w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, ja do 17 jestem zdana na komunikacje miejską. Czy w Pałacu też coś ciekawego dla przedszkolaków?  Wiem o teatrze na 6 Piętrze :) wybieramy się z córką 
  • My byliśmy z dziewczynami w Łazienkach, pawie i wiewiórki super.
    Podziękowali 1Milamama
  • Plac zabaw w parku Żeromskiego przy pl. Wilsona dojazd metrem obok kalimba można się schować jak pada. Jest też plac zabaw dinozaurów niedaleko metra Ursynów.  Przy Starówce nad Wisłą obok fontanna jest fajny plac zabaw trzeba zejść Mostowa w dół i w lewo w uliczkę przed SCEKiem jest za bramą na terenie ośrodka kultury, ale można korzystać ( ma dla dziećmi rzeczki i tamy do zabawy)
    Podziękowali 1Milamama
  • Łazienki piękne, w zeszłym roku byliśmy, na pewno do powtórzenia, może nie tym razem, bo czasu malo:) plac zabaw obok CNK też, bardzo nam się podobało. Ten z dinozaurami brzmi super, poszukam, dzięki.
  • W pałacu PKIN nie dawno była wystawa domków dla lalek.
    Podziękowali 1Milamama
  • Jak nie będzie padalo to ja tez polecam zoo. Obok jest zrobiona fajna plaża nad Wisłą. 

    Bardzo polecam Muzeum Techniki w PKiN, potem macie blisko na spacer na starówkę. Jest mega mega fajne to Muzeum. 

    Podziękowali 1Milamama
  • To jak masz blisko do PKiN to zobacz sobie to Muzeum, dla chłopaka super. Pojazdy, samochody stare, motory, makiety, sprzęty itd.. 

    W Pałacu jest tez Muzeum Ewolucji ale tam nie byłam tylko zdjęcia widziałam- jakiś wielki szkielet dinozaura stoi. Ale wydaje mi się ze techniki lepsze ;) 

    jak pójdziecie na Starówkę to KONIECZNIE trzeba zejść na dół do Fontann. Genialny płac zabaw tam jest obok.
    Podziękowali 1Milamama
  • Już zamknęli?? Byłam w maju, myślałam ze jeszcze jest :(
  • w miarę wypaśny plac zabaw jest w Forcie Bema, ale to mało turystyczna okolica
    w parku Szczęśliwickim jest normalny i kąpielisko na świeżym powietrzu (płatne)
    w parku wokół Pałacu Wilanowskiego regularnie coś się dzieje, ale trzeba sprawdzić kiedy i czy się nada dla 5-latka (zwykle wydarzenia okołokulturalne)
    Podziękowali 1Milamama
  • W Ursusie jest mega wypasiony plac zabaw.
    MWP duza cześć zbiorow jest pod golym niebem.

    Moi chlopcy lubią jeszcze poza wymienionymi wyzej Rzeczami.

    Ogrody na Bibilotece UW. 
    Rejs po Wiśle Im się podobał tez.
    Podziękowali 1Milamama
  • @MonikaN gdzie w Ursusie jest ten plac zabaw (podasz ulicę?)
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano lipiec 2017
    Jest sala zabaw hula kula. Ponoć w wakacje mają 50% off. We wszelkich parkach są imprezy. Wyguglaj sobie najbliższy park i poszukaj. Papugarnia chyba gdzieś na Mokotowie,  ale nie jestem pewna miejscjesW muzeum Polin jest taka sala króla maciusia. Tez warta odwiedzania tylko sprawdz sobie godziny
    Podziękowali 1Milamama
  • Dziękuję za inspiracje :) trochę się obawiam, bo nie znam W-wy, metro tez nie wszędzie dojedzie. Czy podał by mi ktoś na priv nr tel, w razie gdybym się zgubiła, czy jakiejś wskazówki potrzebowała ? :wink 
    @PaniWiosna ja chętnie, tylko nie wiem dokładnie kiedy, może wymienimy się nr tel?
  • Ja nie podejmuję się robienia za gps, ale bardzo pomocna jest aplikacja jakdojade jeśli chcesz korzystać z kom miejskiej. Z tego co wiem to mozna też kupić bilet właśnie 3dniowy i masz całą komunikację w cenie tzn autobusy tramwaje i metro
    Podziękowali 1Milamama
  • O, super, dziękuję! Trzydniowy bilet też ułatwi sprawę :)
    A, w życiu za GPS, nie śmiała bym! Tak się trochę asekuracyjne, w razie wielkiego W chciałam zabezpieczyc. Zawsze przecież przechodniów można zapytać :wink: 
    Podziękowali 1blaekie
  • A Muzeum Ewolucji w PKiN bylo slabe, nie ma czego zalowac. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • No co Ty, Muzeum Ewolucji jest super :smiley:  Tylko trzeba pamietać, że w poniedziałki zamknięte - pamiętam, że jakaś pani z dziećmi b.chciała tam wejść, gdy mieliśmy zajęcia ;)
  • @Katia, dla Ciebie tak, a dla mnie siak.


    Podziękowali 1Katia
  • I jeszcze z pod Warszawy polecam park Bajka w Bloniu.

    I podobno wodny plac zabaw jest gdzies na Starówce/Podzamczu??? Ktoś byl?

    Iii przy Placu Krasińskich w Wawie jest duzy park i tez super plac zabaw. Łatwo dojść od metra Plac Bankowy.
    Podziękowali 1Milamama
  • A i jeszcze Ursynów ma fajne place zabaw: Kabaty mają ciekawe place. 
    A w Powsinie jest Ogród Botaniczny, ladny, ale to duza wyprawa. 
    Podziękowali 1Milamama
  • MonikaN powiedział(a):
    @Katia, dla Ciebie tak, a dla mnie siak.


    Jasne :)
    Aczkolwiek żadna z nas nie jest pięciolatką ;)
  • @MonikaN Muzeum ewolucji jest -zamknęli Techniki. 

    Jak pójdziecie na starówkę i zejdziecie sobie na dół- jak zapytasz którędy do fontann to każdy Ci pokaże. Są fontanny do oglądania i takie mniejsze wychodzące z chodnika do zabawy dla dzieci-w razie upału świetna zabawa. Obok fontann na takim ogrodzonym terenie jest świetny plac zabaw, taki raczej niespotykany ;) 


    Podziękowali 2Milamama MonikaN
  • edytowano lipiec 2017
    Zoo nie polecam-teraz remonty,bardzo utrudniony dojazd.
    Papugolandia jedna już zamknięta, a druga dość daleko od centrum.

    W centrum handlowym Arkadia jest fajna sala zabaw (na ostatnim piętrze koło kina),
    bilety: poniedziałek piątek 1godzina 12 pln,2 godziny 27 pln,3godziny 32pln.
    Wejścia do labiryntów i od dołu i od góry,na samej górze są stoliki i sklepik i można spokojnie patrzeć na szalejącego malucha.
    http://arkadia.fikolki.pl/galeria/?category=55

    W miarę blisko centrum też jest muzeum kolejnictwa (Stacja muzeum) i w poniedziałki są bezpłatne wejścia http://www.stacjamuzeum.pl/pl

    Dla chłopca fajne jest na pewno Muzeum Wojska Polskiego.Co prawda w poniedziałki i wtorki samo muzeum nie czynne ale ekspozycja plenerowa tj.czołgi,samoloty itp. jest dostępna każdego dnia.

    http://www.muzeumwp.pl/informacje.php

    Gdyby Wam się chciało jechać metrem (jakieś 10 min.jazdy z centrum),to jak się wysiądzie na stacji metro Ursynów ,to po wyjściu ze stacji (schody ruchome lub winda w kierunku na wprost jak się wysiądzie z kolejki) ,jak się pójdzie w prawo ,to jest bardzo fajny plac zabaw z dinozaurami.
    http://www.zdzieckiemwwarszawie.pl/w_stolicy/plac-zabaw-z-dinozaurami-na-ursynowie/

    Drugi fajny plac zabaw i też prościutki  i szybki dojazd metrem to stacja ,Plac Wilsona (już ktoś tu o nim pisał)
    http://www.sunnycompany.com/pl/nasze-atrakcje/item/plac-zabaw-na-placu-wilsona

    Podziękowali 1Milamama
  • W Pałacu Kultury między Salą Kongresową a Informacją Turystyczną jest Muzeum Domków dla Lalek. Bardzo sympatyczne miejsce, chłopców i dziewczynki widziałam, jednakowo zachwyceni. Poza tym w Informacji też mogą coś podpowiedzieć - warto do nich zajrzeć. Chyba nawet takie przewodniki typu Warszawa z dzieckiem maja, oczywiście bezpłatne. I zdjęcie z Chopinem można sobie w tej informacji zrobić. Polecam
    Podziękowali 1Milamama
  • Trzeba będzie więc jeszcze na dłużej przyjechać, tyle ciekawych rzeczy polecacie! Bardzo dziękuję! Teraz tylko dwa i pół dnia, z czego te pół to na IKEA przeznaczam, bo w Szczecinie ni ma. Tak więc przez dwa dni za bardzo nie poszalejemy, ale zawsze coś. Atmosferą się nasycimy :) Muzeum Wojska Polskiego bardzo neci, Powstania Warszawskiego chyba z biegu się nie uda, rok temu probowalismy wczesniej bilety rezerwowac, jakiś problem był.
  • edytowano lipiec 2017
    @Katia, ja mialam w tamtym czasie i podobało się, ale zdecydowanie obiekt malutki do pooglądania. Jeszcze chcial, a tu koniec zwiedzania. 

    Na takie dinozaurowe atrakcje fajny jest Park Dinozaurów w Lebie, nad morzem.


    Podziękowali 1Katia
  • Oj tak! A na mnie to zrobił takie wrażenie, że całą wizytę pod nim przesiedziałam ;)
  • Jeszcze jest muzeum pieniądza przy NBP. Jak dla mnie bardzo fajne. Wstep za free.
    Podziękowali 1E.milia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.