Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poradnik 500+

24

Komentarz

  • Czy ktoś składał w Poznaniu wniosek? Chodzi mi o to, że zarówno do zasiłku rodzinnego jak i 500+ w zestawie formularzy - publikowanych na stronie PCŚ - jest oświadczenie o wysokości składek ZUS. Natomiast na stronie ministerstwa piszą, że już od zeszłego roku to oświadczenie dotyczy tylko opłacających składki KRUS. Czy to rzeczywiście jest potrzebne?
  • ja też przez mBank- szybko i bezboleśnie :)
  • A mojej miejscowości nie ma w wykazie na stronie banku i muszę osobiście się pofatygować niestety.
  • Mam pytanie, a które dzieci wpisuje we wniosku,  jeżeli najstarsza już będzie pełnoletnia,  a drugie przejmuje rolę pierwszego? Wpisuje tylko drugie (teraz jakby pierwsze) i pozostałe, o które wnioskuję? A najstarszej już wogole nie, bo w październiku będzie pełnoletnia? 
    Podziękowali 1Berenika
  • We wniosku, który ja wypełniałam na stronie banku to najstarsze dziecko jest w kategorii: pozostałe osoby zamieszkujące z rodziną, czy jakoś tak. Dziecko pełnoletnie nie jest dzieckiem w rozumieniu ustawy, więc jako pierwsze wpisujesz to drugie.
    Podziękowali 1Laf2011
  • @Agnicha, a składałas na 1 dziecko? Dołączałas jakieś dokumenty o dochodach?
  • Mam jeszcze jedno pytanie,  jeżeli dziecko kończy 18 lat, powinnam to zgłosić. Czy wiecie może w jakim terminie i czy jest jakiś specjalny formularz? 
  • Właśnie. Urząd wie, ma pesel. I świadczenie przyznawane jest na określony czas, więc mogą sami to uwzględnić.
  • edytowano sierpień 2017
    @Malgorzata a czy zgłaszałas gdzieś to, że będzie pelnoletni, czy sami wyliczyli?  Dopytuje się, żeby potem problemów nie mieć :-(.  Gdzieś przeczytałam, że trzeba zgłosić, ale no nie pamiętam gdzie. Możliwe też, że coś mi się ubzduralo. 
  • Ja nie zgłaszałam. Po prostu od ukończenia 18 lat zaczęło przychodzić mniej $$.
    Podziękowali 1Laf2011
  • Z tego wynika, ze jak dorośleją jest obslugiwane tak jak sie rodzą w środku miesiaca - wnioskujesz i dostajesz proporcjonalnie.
    Podziękowali 2Laf2011 Dorotak
  • Przez nowe przepisy stracę 500 na drugie dziecko. Chyba, że pójdę do sądu po przyznanie alimentów, których i tak nikt nie zapłaci. Chore.
  • Z tego co sie orientuje, to na decyzji będzie informacja że w miesiącach takich i takich wypłata na to dziecko wynosi 500zl a w miesiącu x (tym, w którym osiąga pełnoletność) tyle i tyle. Z odpowiednim wyliczeniem pod decyzja. Tak tez wygląda decyzja na dzieci, które się dopiero urodziły. ;)
  • Agnicha powiedział(a):
    A co zmieniają te mowę przepisy? 
    Rodzic deklarujący swe samotne rodzicielstwo musi okazać wyrok alimentacyjny.  
    Tak z grubsza. O ile się nie mylę 
  • edytowano sierpień 2017
    Wiem, że to obok tematu, ale tu zaglądaja fachowcy, to doradzą: czy z racji pełnoletnosci najstarszego dziecka, które otrzymuje zas. rodzinny (bo sie uczy jeszce), tracę dodatek z tytułu wielodzietności na trzecie dziecko? Myśłałam, że dopóki jest rodzinne na pierwsze, to jest to nadal rodzina wielodzietna.... :/



  • Dzięki! Zrobiłam dzis korektę. 
  • edytowano sierpień 2017
    Wzięłam wysłałam wniosek tradycyjnie.
    Nie do końca wypelniony i jedynie z podstawowym dokumentem poleconym listem... 

    Mam to w nosie od trzech lat.
    Stawałam na rzęsach kiedys w kilometrowych kolejkach i tak mi kazali coś donosic przez kilka miesięcy... 
  • Czy dostaliście decyzje dla wniosków na nowy okres? Złożyłam 31.08 ale nic nie dostałam. 
  • Nie dostałam decyzji.
  • My też nie a złożyliśmy 8go sierpnia.
  • Ja dostałam decyzję, składałam na początku sierpnia
  • Dostałam decyzję już 2 tyg temu, jakoś niecałe trzy tygodnie po złożeniu wniosku przez stronę banku. 
    @ola_g a jak mogłaś przelew dostać, jak nowe decyzję są od października dopiero? ;) Wrzesień jeszcze podlega pod starą decyzję;)
    Podziękowali 1Nika76
  • ja dostałam 2 dni temu- wniosek składałam w sierpniu
  • My złożyliśmy we wrześniu i za wrzesień dostaniemy w październiku razem z październikowym.
  • nie patrzylam w decyzje stad pytanie: Czy na te dzieci urodzone w trakcie programu wnioskuje sie za jednym razem ze starszymi? czy musze odpilnowac kiedy zlozyc na najmlodszego?
  • dopisek. uff... na wszystkie dzieci za jednym razem. ktos pomyslal :)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Złożyłam wniosek przez mbank w sierpniu ale nie trafił do właściwego urzędu. Zadzwoń pan urzędnik i powiedział że zaszła pomyłka ale przekazuje do właściwego urzędu i od października będzie kontynuowana wypłata 
    Póki co za wrzesień nie przyszła  :|
  • Ja dostałam decyzję na kolejny rok - czyli od października do końca września 2018.
  • @Malgorzata czyzbysmy tak zamożne byly? ;)
  • Nie dostałam ani decyzji, ani kasy za wrzesień. składałam osobiście w urzędzie. Jestem z gminy Oława.. Dodzwonić się nie idzie, więc nie wiem co robić, czy jechać do nich czy nie..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.