Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

RÓŻANIEC DO GRANIC

24

Komentarz

• @Marcelina U Was był Kościół stacyjny? Bo od nas specjalnie do Waszej (chyba) parafii jechali.
    Podziękowali 1Marcelina
  • Byliśmy przed południem w drodze i mijaliśmi bardzo dużo autokarow. Na stacjach benzynowych mnostwo ludzi-grup z księżmi i siostrami zakonnymi.
  • My łączyliśmy się modlitwą z domu. Niestety nie udało nam się dojechać bliżej granicy. 
  • Ola, tak. U nas, w Korbielowie, w Koszarawie - tlumy ludzi.
    Podziękowali 3AgaMaria olgal OlaOdPawla
  • do Słubic przyjechała jedna pani  aż z Hamburga      
  • Ja dzisaj odmawiałam różaniec do granic mojej cierpliwości,  ostatnio moje dzieciaki są nieznośne a z nimi usiłowałam. 
    Poruszająca akcja. 

Miałam plan stanąć przy którymś konsulacie w Krk,  wszak teren ekterytorilany.  Ale była konieczność wsparcia kogoś, więc różaniec dopiero wieczorem. 
  • Wróciliśmy ze Sławatycz :-)

• I jak było? 
  • Ja jestem pozytywnie zbudowana.
    Bardzo!
  • Ja również. Nie mogliśmy nigdzie być ale modliliśmy się rodzinnie w domu.
  • maliwiju powiedział(a):
    Ja dzisaj odmawiałam różaniec do granic mojej cierpliwości,  ostatnio moje dzieciaki są nieznośne a z nimi usiłowałam. 
    O taaak. Ja cierpienia z powodu adhd córek oddawałam za ten pokój na świecie....

Ale ta najbardziej nieznośna poszła sama do mikrofonu na dziesiątek wiec mi ulżyło trochę
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano październik 2017
    ja w pracy małe "zdrowaśki" łapałam 
    I podglądałam ten wątek, gdzie Wy się modlicie...
  • My w samochodzie odmawialiśmy różaniec razem z Radiem Maryja, bo tam transmisja leciała.
    Fajna akcja
  • Widzę że zostałem pozytywnie zweryfikowany :smile:  i mogę już pisać na forum. Dziękuję.
    My nie pojechaliśmy nad granicę, ale o 14 usiedliśmy razem do stołu i zmówiliśmy różaniec. Osobiście byłem wzruszony, pierwszy raz coś takiego zrobiliśmy wspólnie i o dziwo nawet dzieci wysiedziały z nami do końca (nie przymuszaliśmy ich, same chciały być z nami). I jeszcze jedno - jak zacząłem się modlić miałem nieodparte wrażenie, że wczorajsze pospolite ruszenie odbijało się wielkim łomotem w niebie, jakby echo wibrowało.
    Pozdrawiam.
  • Byłam z córką i grupą z naszej parafii nad zachodnią granicą. :-)
  • Czytałam wczoraj :-)
  • Wiecie że różaniec jest islamofobiczny (wg lewackich mediów oczywiście). Ale wiecie że jest rusofobiczny?
    Nie? No to już wiecie:)
    https://www.welt.de/debatte/kommentare/article169426979/Warum-Polen-fuer-die-christliche-Zivilisation-beten.html?wtrid=socialmedia.socialflow....socialflow_twitter

Sam lid wystarczy:
    Zehntausende Katholiken zogen mit dem Rosenkranz an die Grenzen. Kritiker befürchteten, hier würden anti-russische oder anti-muslimische Ressentiments befeuert.
    :D
    Podziękowali 1Thiassi
  • No koniecznie na odtrutkę niech nam więcej tęczowych wyślą ;)
    nie wiem czy dobrze pamietam ale juz greccy filozofowie pojmowali wyznaczanie granic (koncepcja "apeiron") jaka pewna proba uporzadkowania swiata i wydarcia go chaosowi.

To ze rozaniec byl odmawiany akurat na granicy tez odczytuje jako symbol walki ze swiatem "nieuporzadkowanym" bez Boga. Dobrze jest to wypunktowane w pierwszych 10 minutach filmu "Proroctwo". Akcja z rozancem na granicach lączy mi sie symbolicznie z przeslaniem filmu, to tez taka mala "iskierka" ktora moze zmienic swiat. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Predikata: "No koniecznie na odtrutkę niech nam więcej tęczowych wyślą "

Nie tęczowi są problemem ale ich lewaccy promotorzy za ciężkie zagraniczne pieniądze.
    Tęczowych jest mało, jeszcze by u nich zabrakło ;-)
    Podziękowali 1Predikata
  • TecumSeh
    https://www.welt.de/debatte/kommentare/article169426979/Warum-Polen-fuer-die-christliche-Zivilisation-beten.html?wtrid=socialmedia.socialflow....socialflow_twitter

Poczytałem sobie komentarze pod tym artykułem - myślałem że nas wyśmieją, tymczasem dominuje pozytywne zdziwienie, akceptacja a wręcz pochwały. Jeden nawet napisał że Polska będzie jego krajem nr 1 do emigracji :smile: 
    Podziękowali 1Rejczel
  • http://www.deutschlandfunk.de/polen-rosenkranz-beten-an-den-landesgrenzen.1773.de.html?dram:article_id=397736

a na zdjeciach pokazani sa przede wszystkim normalni, mlodzi ludzie..... a nie jak to bywa z naszym rodzimym lewactwem, ze tendencyjnie pokazywane sa starsze osoby z zacieklym wyrazem twarzy i najlepiej w gescie podniesionej reki z zacisnieta dlonia  z rozancem
    Podziękowali 1Nika76
  • @Thiassi: "Poczytałem sobie komentarze pod tym artykułem - myślałem że nas wyśmieją, tymczasem dominuje pozytywne zdziwienie, akceptacja a wręcz pochwały. Jeden nawet napisał że Polska będzie jego krajem nr 1 do emigracji smile "

Spodziewałeś się że nas wyśmieją? Oj, to mało czytasz zagranicznych internetów.
    Otoż Polska ma w internecie passę dobrą jak nigdy - właśnie przez politykę wobec uchodźców, ciągłe przywiązanie do wiary i - nie ukrywajmy - to że od czasu do czasu jakiś krewki Polak da w ryj co bezczelniejszemu nachodźcy.

Jedna laska z USA wprost napisała, że w młodości opowiadała "polish jokes" i teraz się tego wstydzi - bo wygląda, że Polacy to jeden z najmądrzejszych krajów na świecie. Jeśli chcesz , wrzucę co lepsze smaczki:)

A co do kraju do emigracji - nie trzeba wpisów na fejsie, bo niektórzy z GB czy Skandynawii JUŻ tu przyjechali. Oczywiście to jednostki, ale jednak.

Żyjemy w ciekawych czasach.

• Fakt, nie czytam zagranicznych serwisów internetowych. Jedynie od czasu do czasu wchodzę na bild.de sprawdzić Bundesligę :smile:  W tym linku który zapodałeś powyżej poukładałem komentarze wg polubień - od największego do najmniejszego - i nadal się dziwię. Posłuchajcie (luźne tłumaczenie):
    -"dlaczego chrześcijanie nie mają mieć prawa, aby demonstrować swoją wiarę? czy jest to tylko zastrzeżone do jednej religii?"
    -"Polacy ciągle pamiętają 12.września.1683 kiedy ich król zakończył oblężenie wiedeńskiego Kahlenbergu" i dalej dywagacje na temat tego jakby wyglądała teraz Europa gdyby odsiecz wiedeńska się nie powiodła, że gdyby w Niemczech podobne wydarzenie świętowali to zostaliby zaraz oskarżeni o islamofobię, a Turcy z kolei co chwila świętują bez znieczulenia
    -"w Polsce nikt by nie wpadł na pomysł żeby usuwać krzyże z opakowań spożywczych albo zamiast Bożego Narodzenia świętować Zimowe Święto. Oni mogą jeszcze świętować razem bez betonowych zapór na ciężarówki, tego zazdroszczę sąsiadom"
    -"widzimy po Polsce, że pewne rzeczy w Niemczech nie idą w dobrym kierunku. Niemcy muszą coś zmienić aby obronić swoją historię, kulturę i przede wszystkich korzenie"
    -"jestem niewierzący, ale dziękuję Polsce!"
    -"dlaczego Polacy modlą się za chrześcijańską cywilizację? Po prostu - bo mają rację!"
    i takie tam... :smile: 

• TecumSeh powiedział(a):
    i - nie ukrywajmy - to że od czasu do czasu jakiś krewki Polak da w ryj co bezczelniejszemu nachodźcy.

Jak to przeczytałem zaraz mi się przypomniała ta scena :smiley:

Podziękowali 2Kasik Milagro
  • akcji tego typu było więcej - teraz nie bardzo mogę szukać filmików, ale pamiętam dwa przypadki: koczujący nachodźcy na granicy zablokowali samochód. Kierowca nie certolił się, tylko rozjechał delikwentów i się oddalił. Kierowcą była kobieta a samochód był na polskich blachach:)
    Lewactwo oczywiście wyło, ale gniew skupił się na pogranicznikach, którzy naszego samochodu nie zatrzymali, tylko pozwolili mu odjechać. A że nie było rannych (bo przetoczyli się po masce, samochód ruszył stojąc, więc co najwyżej się potłukli), to nie było aktu oskarżenia, itp, słowem historia się rozeszła po kościach.
    Drugi filmik ostrzejszy, ale podobny schemat - tym razem w mieście jakiś nachodźca o hebanowym kolorze skóry po prostu na bezczela zablokował przejazd i się wygłupiał. Wysiadł rosły kark, i po prostu grzmotnął go w szczękę aż się tamten nakrył nogami, wycedził staropolskie "skurwysynu", wsiadł i odjechał.
    Komentarze: jeśli coś nas obroni przed zalewem islamu, to tylko Polska:)

A jeszcze co do komentarzy - pamiętajcie, że w Niemczech jest kara 1200 Euro za mowę nienawiści. Kara wymierzana - jeden Niemiec dostał taką za wpis na fejsbuku że nie życzy sobie uchodźców (cóż za nienawiść!). Więc zważcie że komentarzy jest zapewne dużo mniej niż mogłoby być, i są dużo bardziej wyważone, niż faktyczne nastroje.

Ostatnio Niemcy wprowadzili karę dla serwisów internetowych - do  50 mln (!) euro - za nie reagowanie na mowę nienawiści. Nie wiem jak to ma niby zadziałać,(np co z twitterem i innymi międzynarodowymi serwisami), ale prawo wprowadzono. A już w ogóle niedawno Niemcy z profilu "voice of Europe" (widczony na całą Europę) wyrzucili słowa polskiego rządu o nieprzyjmowaniu uchodźców (że niby to "fejk news"). Tak więc słowa te zobaczyli internauci subskrybujący ten kanał w całej Europie za wyjątkiem Niemiec:)

Takie tam przywiązanie do wolności "made in Germany" ;-)
    Podziękowali 1mamababcia
    TecumSeh powiedział(a):
    A jeszcze co do komentarzy - pamiętajcie, że w Niemczech jest kara 1200 Euro za mowę nienawiści. Kara wymierzana - jeden Niemiec dostał taką za wpis na fejsbuku że nie życzy sobie uchodźców (cóż za nienawiść!). Więc zważcie że komentarzy jest zapewne dużo mniej niż mogłoby być, i są dużo bardziej wyważone, niż faktyczne nastroje.

Ostatnio Niemcy wprowadzili karę dla serwisów internetowych - do  50 mln (!) euro - za nie reagowanie na mowę nienawiści. Nie wiem jak to ma niby zadziałać,(np co z twitterem i innymi międzynarodowymi serwisami), ale prawo wprowadzono. A już w ogóle niedawno Niemcy z profilu "voice of Europe" (widczony na całą Europę) wyrzucili słowa polskiego rządu o nieprzyjmowaniu uchodźców (że niby to "fejk news"). Tak więc słowa te zobaczyli internauci subskrybujący ten kanał w całej Europie za wyjątkiem Niemiec:)

Takie tam przywiązanie do wolności "made in Germany" ;-)
    .... nie wiesz?
    Będzie jeszcze bogatszy "kraj" 
    Nie to co u nas. Bida z nędzą  :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.