Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mole

13

Komentarz

  • To widocznie mam szczęście bo mam ze 3 otwarte opak mąki które dluuuuuuugo już stoją i moli spożywczych zero  :)
    Podziękowali 1Katia
  • Ja dopiero tutaj miałam, a zawsze zapasy mak i makaronów ze sklepów on line miałam. 
  • Mi się raz zdarzyła taka mąka, otworzyłam i na kleju juz był kokon. Myślałam, że mi się zalęgły, ale wywaliłam tę mąkę i koniec tematu. Niewątpliwie ze sklepu przyszło.
  • U nas po wakacjach mole w kilku otwartych kaszach i sloneczniku. A wydawało mi się, że nic takiego nie zostawiłam. Codziennie minimum jeden lata, mimo że starałam się wszystko wyrzucić .
  • Hym a ja nie widzialam zadnych kokonow... 
  • @Dorota, dzieki wielkie!!! Polecalas w tym watku odkurzacz na owocowki. Genialne i proste! A ja wczesniej staralam sie wytłuc po jednej sztuce. Tylko co z odkurzaczem zrobic, zeby nie wylazly... Na razie zalozylam na rure serwetke papierowa z recepturką. Licze na to, ze przed kolejnym odkurzaniem zdechną.
  • @Aniuszka a jak je wciaga to podcisnienie je nie zabija? 
  • Zabija, nigdy nie wylazły .
  • No wlasnie jednak nie wyłażą z powrotem.
  • Wyłażą? Ja mam odkurzacz bezworkowy cyklonowy może to je zabija.
  • Ja mam wodny wiec od razu sie topią. Ale nie udaje mj sie wszystkich wciagnac. Na noc robilam kilka razy miksture i rzeczywiscie dziala tylko trzeba okna poxamykac żeby nowe sie nie zlecialy do mikstury.
  • Aaaaaaa!!!!! 

    Larwy moli! W szafie w korytarzu gdzie są właściwie tylko buty, jakies torebki i pojedyncze kurtki. Szafa to taka zabudowana płytą drewnianą wnęka. 

    Przeszukujemy kartony, buty- nigdzie nie widać gniazda... czy myślicie ze między ścianą a ta płytą w takiej szparce mogły się zagnieździć?! 

    Co zrobić?
  • Joannna powiedział(a):
    My mieszkaliśmy 3 lata nad sklepem spożywczym... odkąd wszystko trzymam w słoikach to moli nie mam.
    O, to dlatego nigdy moli nie miałam :smiley:  W ogóle nie wyobrażam sobie życia bez słoików i puszek :open_mouth:

    Za to w wakacje mieszkały u mnie koszatniczki, przyjechały z pełnym wyposażeniem. W otwartej paczuszce z ziołami przyjechała zaraza >:)  Większość wybiłam, na szczęście u mnie nie mają się gdzie zalęgnąć :)

    Podziękowali 1AgaMaria
  • MonikaN powiedział(a):
    @kiwi,  czytalam, jako, ze mole mielismy pierwszy raz w życiu, ze po kupieniu zywnosci, zanim przesypie się do sloikow, to warto kilka dni przemrozic w zamrazarce.


    My, gryzoniarze, tak robimy z karmami :)
    MonikaN powiedział(a):

    Ps sloiki są fajne w Ikea. Duże i z taką pokrywą jak weki.


    Skąpa jestem (no i @ZeroWaste ;) ), wykorzystuję pojemniki po produktach spożywczych.
  • Katia powiedział(a):
    MonikaN powiedział(a):
    @kiwi,  czytalam, jako, ze mole mielismy pierwszy raz w życiu, ze po kupieniu zywnosci, zanim przesypie się do sloikow, to warto kilka dni przemrozic w zamrazarce.


    My, gryzoniarze, tak robimy z karmami :)
    MonikaN powiedział(a):

    Ps sloiki są fajne w Ikea. Duże i z taką pokrywą jak weki.


    Skąpa jestem (no i @ZeroWaste ;) ), wykorzystuję pojemniki po produktach spożywczych.
    @Katia, wyobraź sobie, że ja też wykorzystuje słoiki, ale potrzebuję większej pojemności niż 1 litr, bo też moje gospodarstwo domowe trochę większe niż Twoje. 
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano październik 2018
    @annabe, współczuję

    to chyba mole odzieżowe a nie spożywcze?

    może jakiś lep załatwiłby sprawę?
  • Odzieżowe bo w kuchni w ogóle nie mam. Najpierw w szafie jakiś czas temu widziałam pojedyncze dorosłe. 
    A od kilku dni skądś wylaza larwy- na suficie je widzimy w przedpokoju i tej szafie wnękowe na suficie i ścianach.. 

    jak wyglada gniazdo?? Przeszukujemy pudła z butami ale one raczej musza być właśnie między taką deską a ścianą...jak tam dotrzeć?! 
    Czy ocet zdezynfekuje? Cześć desek można rozkręcić ale jedna jest przyklejona...
  • Nie macie tam jakichś butów z wełnianym ociepleniem @annabe? Czasem z zewnątrz nie widać ale jak wnętrze takiego buta potraktować odkurzaczem to okazuje się, że np. większość futerka się już buta nie trzyma a polowa ociepliny zjedzona.
    Podziękowali 3Joannna annabe AgaMaria
  • Znaleźliśmy dziady! Jak to dobrze ze ja po porodzie i mąż w domu  ;) nie muszę tego sprzątać  :D 

    Wyrzuciliśmy wszystko z szafy, przy okazji selekcja butów i okazało się ze uwily gniazdka pod podeszwami rzadko używanych butów  :s  Tylko właściwie nie wiadomo czy to ubraniowe czy spożywcze ...bo wsadziłam kiedyś na Polkę zawinięta folie z ziarnami dla ptaków na zimę i tam było och sporo.. wiec chyba to raczej spożywcze ?! Tylko gnieździły się pod butami. Ubrania w szafie ani buty żadne nie pogryzione. 

    Ale mam jedne buty z wełna w środku- włożę tam odkurzacz. Jak nic nie odleci to znaczy ze ok??
  • Kilkanaście lat temu walczyłam z tym g.., gniazdo okazało się być w kartonie z bakaliami. Po tych doświadczeniach zaczęłam uważniej oglądać torebki z produktami sypkimi w sklepach - wiele z nich miało mikro dziurki, a niektóre nawet jakiegoś osobnika w środku (najczęściej larwa w zgięciu torebki).
    Podziękowali 1Joannna
  • @annabe spożywcze mają ciemny kolor i tylko przy głowie taki słomkowy pasek, odzieżowe są jasne całe

    Niedawno znalazłam mole w herbacie w Piotrze i Pawle w Józefowie, zaniosłam do kasy, ale reakcja była w zasadzie żadna.
    Podziękowali 2Katia AgaMaria
  • One są białe z brązowym łepkiem
  • edytowano październik 2018
    u nas mole zalęgły się kiedyś w ozdobach choinkowych, bo były tam suszone pomarańcze
    oraz w podstawie do wieńca adwentowego - takiej ze słomy - chciałam przyoszczędzić i zostawiłam sobie na kolejny rok...

    Warto trzymać wszystko w przezroczystych pojemnikach (słoiki są najlepsze) - wtedy łatwo przyuważyć czy siedzą w środku czy nie. One robią takie małe nitki, jeśli przechyli się pojemnik z mąką/herbatą/itp. i cząsteczki produktu zwisają ze ścianki na mikroniteczce, wiedz że coś się dzieje ;)


    Podziękowali 3aghi AgaMaria In Spe
  • Joannna powiedział(a):
    @annabe spożywcze mają ciemny kolor i tylko przy głowie taki słomkowy pasek, odzieżowe są jasne całe

    Niedawno znalazłam mole w herbacie w Piotrze i Pawle w Józefowie, zaniosłam do kasy, ale reakcja była w zasadzie żadna.
    Taaak właśnie wczoraj odkryłam,że sobie w herbacie ze sklepu przyniosłam.
    Jedna paczka była czysta a w drugiej siedziały.
    Zaczęły mi latać po kuchni, a że też mam wszystko w pojemnikach,
    byłam pewna, że jakoś z dworu wlazły.
    Herbata się skończyła ,ja po kolejną (zafoliowaną) a tu te niteczki z chyba jajami :dizzy: 

  • @PaniWiosna tak,to jedno trzeba im przyznać-nie wybrzydzają ,żrą wszystko :mrgreen: 
    Podziękowali 2Joannna madzikg
  • @MonikaN - nie da się ukryć :) Ale nigdy nie widziałam w Ikei dużych słojów.  Pewnie chowają na mój widok :(

    @Elunia - no nie wiem, czy ZW, bo my nie kupujemy wody ;)

    PS.Chyba mole szaleją mi w kablach - internet pojawia się i znika :(
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Ja ostatnio miałam w JAGLANCE  >:) nieotwartej paczce :)
    :open_mouth: :o :o
  • Katia powiedział(a):
    @MonikaN - nie da się ukryć :) Ale nigdy nie widziałam w Ikei dużych słojów.  Pewnie chowają na mój widok :(

    @Elunia - no nie wiem, czy ZW, bo my nie kupujemy wody ;)

    PS.Chyba mole szaleją mi w kablach - internet pojawia się i znika :(
    Moze mają inny asortyment, bo nie kupowałam w Polsce. 
    Podziękowali 1Katia
  • Czy na larwy jest jakaś chemia?? 
    Maz wysprzątał na błysk szafę wnękowa. Buty z larwami leżały na dworze żeby trochę zmarzły a potem podeszwy czyścił i na koniec octem przetarł. 
    Rozkręcił  polki, na ścianach trochę było za Polkami. 


    A dziś znowu dwie znalazł na suficie  :s

    mozna coś powiesić/psiknąc chemia żeby na larwy zadziałało??
  • Mam od 3 lat mole spożywcze z różnym nasileniem. Pojawiają się kilka- ubijam i mam na jakiś czas spokój za jakieś 2- 3 miesiące kilka - ubijam i sytuacja  powtarza się. jak mieszkałam w bloku miałam kilkukrotnie w suszonych grzybach... teraz trzymam suszone w słoiku i w zamrażarce. W domu miałam w czosnku- zaczęłam go macać i w tych zewnętrznych ząbkach czosnku były kokony- czosnek trzymam w lodówce...   oby tak dalej to dokopie jeszcze jedną lodówkę i zrezygnuję z szafek kuchennych. mam te przyklejane "kartki" i niestety przyklejają się
    Podziękowali 2MAFJa AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.