Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mój kler

13468919

Komentarz

  • "Czego nie zrozumiałaś? O tym, które Ty i pare innych osób wystawiacie swojemu Kościołowi i księżom, pisząc ze ten film opluwa, oczernia, szkaluje, sieje nienawiść, zniechęci do ksirzy itp. Mimo ze zadna z was filmu nie widziała, ba, wprost piszecie ze nie zamierzacie  "
    ---------------
    @Paprotka, gdzie tu logika? Wystawiam świadectwo Kościołowi pisząc, że film opluwa i oczernia Kościół? Raczej wystawiam świadectwo autorom filmu, czyż nie?

    @Paprotka, Ty oglądałaś już ten film?

  • PaniWiosna powiedział(a):
    J2017 powiedział(a):
     Kościòł to słuzba ludziom 
    Nieprawda. 
    Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa. Porównanie do straży pożarnej czy czegokolwiek w tym stylu świadczy o całkowitym przekręceniu znaczeń.
    Ludzie spoza Koścoła często traktują Kociół jak instytucję usługowo-handlową, dlatego nie ma się co dziwić J2017.

  • Jak się robi film o Policji , wojsku, władzy, to też pokazane są nadużycia , korupcja, przemoc a nie tylko dobre strony tychże, chociaż służby przecież też  wiele dobrego robią dla społeczeństwa. I nikt się jakiś tymi filmami nie bulwersuje. Kościòł to słuzba ludziom i tak samo jak inni  swoje za uszami ma a nie tylko dobre strony. Z imion i nazwisk znam księży, ktòrzy dobrego przykładu wiernym wcale nie dają. Film jak każdy inny a czemu to o Kościele filmu nie można zrobić? Tak jak w Policji są dobrzy i źli, tak samo w Kościele są dobrzy i źli. Piszecie, że za księży trzeba się modlić - no jak za każdego człowieka. A czy modlicie się tak ochoczo też za Policjantòw, żołnierzy, polski rząd? Czemu tylko za księży? Przecież to ludzie tacy sami jak reszta.
    Podaj tytuły takich filmów o policji, wojsku czy władzy, które zostały nakręcone po to, aby szkalować i oczerniać,plizzz.
    Podziękowali 1draconessa
  • @Aniela są takie filmy, bo część ludzi widzi rozrywkę w tym jak obnaża się słabości innych, a z drugiej strony część filmów jest na faktach a pomiędzy obnażaniem prawdziwych słabości a fałszywym oczernianiem jest łatwo przekraczalna granica. Ja dużo takich filmów nie oglądam, więc nie jestem ekspertem, ale w większości filmów o pracy policji jest jakiś policjant zdrajca, przekupny itp. W wojennych zawsze jest postać sadysty, łamiącego prawa człowieka. Jeśli chodzi o politykę to podobnie, zawsze jest przekupny polityk, spisek tuszujący przestępstwa. Ogólnie albo oglądam fantastykę, albo historyczne, mieszkam w małym mieście i tu mam prawdziwe historie, z różną puentą. W pewnym wieku zmęczyło mnie oglądanie zmyślonych historii gdzie dowolna rzecz może mieć dowolne konsekwencje, które jednak wg mojego doświadczenia, są nierealne.  
  • edytowano wrzesień 2018
    @J2017,

    Ty nie możesz istnieć naprawdę. To nie jest możliwe. Zastanawiam się tylko, czy jesteś grupą nastolatek, która się świetnie bawi, pisząc te wszystkie (tu i w innych wątkach) trollingowe 'rzeczy', czy tylko jedną dziewczyną.

    Pomijając powyższe - Tak. Codziennie modlimy się i za księży, i za policjantów, i za rządzących. Osobiście żołnierzy rzadko wymieniam wprost, ale myślę, że modlitwa za Ojczyznę ich ujmuje. I za Ciebie?Was też się modlę.

    I uważam, że to ogromna i niezwykła łaska wejść do bagna i się nie ubrudzić. Z tego powodu nie oglądam Z ZAŁOŻENIA filmów, które zasadniczo mówią o złu. Wystarczy zło z codzienności.  

    I kocham Kościół i Jego kapłanów. Niezależnie od tego, jacy są. 
  • J2017 powiedział(a):
    Aniela powiedział(a
    Ludzie spoza Koścoła często traktują Kociół jak instytucję usługowo-handlową, dlatego nie ma się co dziwić J2017.
    @Aniela Oczywiście, że Kościòł jest częściowo instytutucją usługowo -handlową i wie o tym każdy kto w tym Kościele się wychował i jest. Płaci sié za niektòre Sakramenty, za pogrzeby (usługa +opłata) , przy I Komunii mnòstwo składek i tzw. dar Ołtarza. Po co? Nikt nam ślubu za darmo nie udzielił jak ròwnież za darmo nie ochrzcił dziecka ani za darmo nie pochował matki czy ojca. Jezus jakoś za darmo wszystko robił a księża wielu rzeczy wcale nie robią za darmo. Nie wniesiesz opłaty-nie będzie usługi. Kościół to wielka machina finansowa i też to każdy wie. Powinny być oficjalne cenniki, bo każdy proboszcz inną opłatę wymaga i są nieporozumienia.
    A nie mówiłam, że @J2017  myśli o Kosciele jak o instytucji handlowej. I nawet uważa, że sobie kupiła ślub kościelny i chrzest swoim dzieciom. No biedni ludzie. A film szkalujący Kościół uważają za rozrywkę, biedni ludzie...
    Podziękowali 1draconessa
  • @J2017, Kościół to instytucja żebracza, a nie usługowo handlowa, jeżeli chodzi o stronę finansową. U nas ksiądz biedakom udziela sakramentów bez złożenia jakiejkolwiek ofiary, a ludziom, którzy składają dobrowolną ofiarę, bardzo serdecznie dziękuje.
  • Trzeba sobie odpowiedz na pytanie czy chodzę do kościoła dla księdza czy do Boga? Kiedy wiem, że proboszcz ma kochankę i dziecko to trzeba dużo siły w sobie znaleźć by do takiego kościoła chodzić. Myśle czasem, że księża mogliby prowadzić swoje rodzinne życie na równi z posługą w kościele wtedy byliby bardziej wiarygodni. Albo kościół powinien sam w sobie bardziej potępiać takich księży którzy źle się prowadzą. Niestety jest tak, że przychodzi potem taki kapłan na zesłanie do innej parafii a po kilku tygodniach pojawia się „kucharka”. Zbyt wiele sytuacji o których wiem mogłoby przyczynić się do tego by zerwać z kościołem. Obłudy w samej instytucji nie brakuje. Film pewnie nie blefuje może tylko trochę podkoloryzuje. Jednak jest Bóg!!! Tego musimy się trzymać! Kościół to ludzie i to grzeszni. Za kapłanów musimy się modlić i tyle...
  • Jak ktoś nie ma przeszkód, a żyje bez ślubu, to księża sami proszą takie pary, np. podczas kolędy, że za darmo im ślubu udzielą i to jak najszybciej!
    Podziękowali 1draconessa
  • O popatrz a u nas ksiądz sie prawie obraził jak chcieliśmy parafii zapłacic za udzielenie nam slubu. Powiedział że będziemy mieć sporo innych wydatków. I to żaden znajomy ksiądz. Nikt też nie wymagał od nas opłaty za chrzty czy I komunię. Natomiast ja podchodzę do tego w taki sposób, że jako wierna kościoła mam obowiązek finansowo wspierać Kościół na tyle na ile mogę. 
  • Weźcie, proszę, poczytajcie wypowiedzi @J2017 także w innych wątkach. To nie jest realnie istniejąca osoba. Rozmawiacie z grupą nastolatek - albo jakąś inną 'jednostką' tworzącą kreację internetową o ww. nazwie. To nie jest możliwe, by istniał ktoś o takich "poglądach" i takiej "wiedzy", jaką prezentuje ten nick. Szkoda, moim zdaniem, czasu na dyskusje z fikcyjną postacią. Ona się karmi Naszą/Waszą aktywnością. I zawsze znajdzie coś przeciwko, żeby tylko móc bić dalej pianę. 
  • A gdzie mieszam? Kościół utrzymuje się z datków wiernych. Nie ma innego źródła finansowania. W związku z tym mam obowiązek utrzymywać Kościół chyba że mnie na to nie stać. 
    Nie oznacza to że mam płacić za udzielane sakramenty. Wymuszanie takich opłat jest naduzyciem i należy się udać do biskupa jeśli ksiądz ma takie podejście a na początku zwrócić jemu samemu uwagę. Ciekawe ile osób to robi? 
    Podziękowali 2Katia draconessa
  • J2017 powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa Aha, czyli to zamożne kobiety mają sponsorować księży? ;-)
    Znowu bardzo szybko zmieniasz temat. 
    Mówisz, że Jezus robił wszystko za darmo, T&E udowadnia, że miał porządne źródło utrzymania. Masz coś sensownego na ten temat?

    Tak, księża powinni za darmo wszystko robić. Żywić się powietrzem, spać na trawie i kąpać się w rzece.


  • @J2017  gdzie mieszkasz?
  • J2017 powiedział(a):
    @Aniela A masz jakiekolwiek argumenty? Chociaż JEDEN? Nie masz niestety. Dlaczego ksiądz nie chciał udzielić ślubu za darmo, ochrzcić za darmo i pochować za darmo i udzielić I Komunii za darmo? Jezus nie brał żadnych opłat. Ksiądz też powinien robić to wszystko za darmo a jednak wcale nie robi, wyznacza stawki, poniosłam spore koszty. No to jest to handel czy nie jest? Stawka zależy od widzimisię proboszcza. Dobrze, że spowiedź jeszcze bezpłatna, bo nikt by nie chodził. Każdy katolik to samo powie.

    @J2017, chwileczkę, pytasz czy mam argumenty i od razu twierdzisz, że nie mam?!!

    Przecież pisałam Ci, że ludzi biednych księża sami proszą, aby nic nie dawali im przy udzielaniu sakramentów. Jezeli znajdzie się jakiś chciwy ksiądz, co to wydaje mu się, że powinien żyć w luksusie, to ja od takiego uciekam, bo jest większość zupełnie nie zwracająca uwagi na to, co dostają. Jak wydaje Ci się, że dużo dajesz, to dawaj mniej. Będziesz wtedy zdrowsza. A ja na Twoim miejscu szukałabym i znalazłabym (i to szybciutko!) księdza, który nic by nie wziął przy udzielaniu ślubu czy chrztu. Wystarczyłoby powiedzieć, że na chleb dla dzieci nie masz itp., a wtedy jeszcze by Cię wspomógł!

    Ksiądz robi wszystko za darmo, nie ma cennika. To co dostaje, to dobrowolne datki. Jeśli uważasz, że ksiądz Ci coś każe dawać, to szukaj uboga kobieto, takiego, co nic nie bierze, a biednych wspomaga.

    Ja daję pieniądze na Kościół, bo chcę, aby środki materialne nie były przeszkodą, ale pomocą w budowaniu Królestwa Bożego. Poza tym księża, to ludzie, a nie duchy niematerialne i muszą coś jeść, mieszkać gdzieś i się przyodziewać.
    A co tu dopiero mówić o jakiś remontach czy budowie budynków kościelnych!

    Podsumowując @J2017, to nie jest handel, ale wspomaganie Kościoła.


    Podziękowali 3Milagro Katia draconessa
  • @J2017 Żaden ksiądz mi nie wyskoczył z żadnym cennikiem ani za ślub ani za chrzciny ani za I komunię. Chrzciłam sześcioro dzieci, do komunii były trzy, a jedna do bierzmowania. Żaden nie nakazywał zapłaty ani nie wymagał niebotycznych kwot. A mieszkałam w kilku parafiach w róznych miastach. Zawsze dawałam sama już po udzielonych sakramentach. Np po ślubie wrzuciliśmy do skrzynki z napisem na potrzeby kościoła dość sporą sumę. 
    Podziękowali 3Aniela mamaw Katia
  • edytowano wrzesień 2018
    Jesteś katolikiem @J2017? To poczytaj sobie w Biblii następujące teksty:

    "Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem." (1 Tm 5,17)

    "Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza." (Ga 6,6)
    Podziękowali 2Katia draconessa
  • edytowano wrzesień 2018
    J2017 powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Jak ktoś nie ma przeszkód, a żyje bez ślubu, to księża sami proszą takie pary, np. podczas kolędy, że za darmo im ślubu udzielą i to jak najszybciej!
    To ciekawe czemu ślubu za darmo nie proponują tym bez przeszkòd, co przychodzą do kancelarii parafialnej? Co to jakiś gorszy sort?
    @J2017 , Ty do kancelarii parafialnej mogłabyś przyjść i poprosić o pomoc materialną, z pewnością ksiądz nie zostawiłby Cię bez pomocy. Księża mają szerokie grono ludzi wspomagających Kościół i w ogóle umożliwiających jego funkcjonowanie.
    Podziękowali 1draconessa
  • JA w kilku różnych parafiach brałam ślub, chrzciłam dzieci, zawsze dawałam ofiarę po fakcie, tyle ile uznałam za stosowne, nikt mi do koperty nie zaglądał ile dałam. Wszystko zwykłe parafie, zwykli księża, nie wiem gdzie tak zdzierają, ale to patologia i trzeba zgłaszać.
    Podziękowali 3Aniela Katia draconessa
  • Są księża, którzy mają cenniki. Są też tacy, którzy mają kochanki. Jednak rzadkość tego zjawiska vs ilość niesamowitych historii, które J2017 opowiada daje powód do pewności, że nie jest ona prawdziwa, wnoszę także o zbanowanie.
  • @J2017 zbanować nie zaszkodzi :). Jednak nie uważam, żeby J2017 nie była prawdziwa, bo sama znam wielu realnych ludzi, którzy tak myślą o Kościele jak ona.
  • Aniela powiedział(a):
    @J2017 zbanować nie zaszkodzi :). Jednak nie uważam, żeby J2017 nie była prawdziwa, bo sama znam wielu realnych ludzi, którzy tak myślą o Kościele jak ona.
    Dlatego pytam gdzie mieszkasz @J2017? Może ktoś by Cię z chęcią odwiedził, jeśli istniejesz w takiej realnej postaci?
  • Ula powiedział(a):
    Ale do danych dotyczących pedofilii @Paprotka ;w ortodoksyjnych gminach żydowskich sie nie odniosłaś? Nie ma tez odpowiedzi, czy w końcu byłas na filmie, czy teoretyzujesz jak reszta? 
    Ja np. o tej pedofilii w róznych zamkniętych społecznosciach, m. in. żydowskich czytałam już jakiś czas temu, pewnie spokojnie mozna by było nakręcić coś w stylu Smarzowskiego na ten temat, tyle, ze było by to niepoprawne politycznie. A o Kościele, szczególnie katolickim, nikt nie zabroni. 
    Jakich danych? Anawim zalinkowal dwa artykuly dotyczące spraw pedofilskich w Nowym Jorku, w tym jeden z 2011 r. Jak to sie ma do wspolczesnych polskich realiow, bo o to pytalam? Zreszta czemu maja sluzyc takie przyklady, wykrecaniu kota ogonem i pokazaniu ze skoro Kosciol ma tyle swoich brudow, to trzeba odwrocic od niego uwage i pokazac ze inne wspolnoty tez nie sa swiete?
    I jeszcze dla tych broniacych Michalika, ze sie tak pieknie wytlumaczyl i nic zlego nie mial na mysli. Ten ksiadz tez uwazał, ze wie co on mial na mysli:
    http://www.fronda.pl/a/ks-sikorski-dla-frondapl-dzieci-z-rozbitych-rodzin-maja-niedosyt-milosci-w-ksiedzu-szukaja-ojca-jesli-kaplan-ma-problemy-to-moze-to-byc-niebezpieczne,31159.html
    Pedofilia nazwana nadwrażliwością. Dzieci nieświadomie prowokujące księży. 
    Jak czytam takie teksty, to zastanawiam się, jak dużo potrzeba wyparcia by "kochać kapłanów jacy by nie byli". 

    A co do pytania czy widzialam film to odpowiadałam na nie wczesniej, wystarczy czytac uwaznie.
  • Czytam niewystarczająco uważnie - poproszę uprzejmie o  odpowiedz, bo nie mam czasu na powtórne czytanie wątków. 
    Co do wywlekania cudzych brudów - czytałam tez artykuły o pedofilach i molestowaniu wśród świadków Jehowy - też zamknięta społeczność. Żeby nie nakręcać dyskusji w kierunku Żydów - są różne środowiska, które jak sie dobrze poszuka maja sporo za uszami. 
    Piszesz, ze w mediach nie widzisz tych "dobrych" księzy - tylko "złych". Media karmią się ekstremą, a jeśli ogólnie masz mała styczność z kościołem, to jak masz poznac te pozytywne przykłady? ja też znam kilku bardzo pozytywnych, niestety media o nich nie trąbią. Czyli nie istnieją, bo pół Polski o nich nie słyszało. 
    Podziękowali 1draconessa
  • "Menda a nie ksiądz". Z wątku o Ks. Stryczku. Podziękowała @J2017. Męczące to wiesz.
    Podziękowali 2Leli Odrobinka
  • Taki manifest że doskonale wiedział kiedy powstał artykuł i wiedział że sprawa jest wyciągnięta na światło dzienne dokładnie w czasie kiedy jest film. Pokazał że koleracje w czasie jest nie przypadkowa. 


  • J2017 powiedział(a):
    To czemu ks. Stryczek reklamuje ten film, skoro taki zły?Ktoś wyjaśni?
    Zapytaj ks. Stryczek
    My możemy tylko gdybać jakie są jego intencje.
    Podziękowali 1Aniela
  • Mój proboszcz za pogrzeb wziął dużo. Ofiarę na mszy pogrzebowej wziął. Miały być mszę za babcie. Do dziś nic o nich nie wiem. Kilka lat pozniej okazalo się że proboszcz brał sobie kasę parafian i remontował kochance dom i kupował auta córce swojej itd.... przenieśli go i nikt nie przeprosił.
    Od tamtej pory tam nie chodze. Chodzimy do kościoła w mieście. Mam nadzieję że tam są uczciwsi księża.

  • Asia ja nic nie stwierdzam .... Nie wiem o co ci chodzi!
    Czuję się trochę zawiedziona konkretną osobą - księdzem i parafią i tyle. Ale to nie zmienia mojej miłości do Jezusa. 

    Podziękowali 1September
  • edytowano wrzesień 2018
    aga---p powiedział(a):
    Mój proboszcz za pogrzeb wziął dużo. Ofiarę na mszy pogrzebowej wziął. Miały być mszę za babcie. Do dziś nic o nich nie wiem. Kilka lat pozniej okazalo się że proboszcz brał sobie kasę parafian i remontował kochance dom i kupował auta córce swojej itd.... przenieśli go i nikt nie przeprosił.
    Od tamtej pory tam nie chodze. Chodzimy do kościoła w mieście. Mam nadzieję że tam są uczciwsi księża.

    Jeśli tak było,  powinien oddać pieniadze.  Zwłaszcza jak Mszy św nie odprawił,  a pieniądze brał. A jeśli pieniądze potrzebne na parafię,  przeznaczal ma prywatne cele, np czyjś dom czy samochód, tez powinien zwrócić.  Bo w KK wierni składają ofiarę na potrzeby parafii,  w tym księdza,  ale że ksieza obrządku rzymskiego żyją w celibacie,  utrzymania jego rodziny się nie przewiduje.  
    Jak jest protestancki pastor,  to wierni wiedzą,  kogo utrzymują.  Jak jest ksiądz katolicki obrządku anglikanskiego,  to też wiadomo,  że jego sytuacja jest inna. 
    Podziękowali 2Katia draconessa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.