Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alicja Lenczewska - mistyczka

1235»

Komentarz

  • † To, co zapisujesz, jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wyprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąć Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wskazuję - pragnąć żyć według pouczeń Moich.

    Nie jesteś osobą wyjątkową. Jesteś jak wielu : słaba, wplątana w układy tego świata, z których cię wyprowadzam do życia wiecznego dzięki temu, że chcesz Mnie słuchać i być Mi posłuszna. W przeciwnym razie ginęłabyś jak inni w grzechu i upadku, jak ginęłaś wielokrotnie, zanim serce twoje zwróciło się do Mnie.

    Słyszenie w sercu Mojego głosu nie jest darem nadzwyczajnym, wyjątkowym. Każdy go otrzymał w chrzcie świętym i każdy może rozpoznać pouczenia Moje, jeśli będzie ich pragnął i oczekiwał. Jeśli będzie usiłował żyć według nich.

    Wtedy dam obfitość wielką, bo jestem Ojcem kochającym i troszczącym się o zbawienie każdego dziecka Mojego. Za każdego przecież oddałem życie Moje na Krzyżu, aby ocalać, aby prowadzić, aby zbawiać.

    ( " Słowo Pouczenia" , pt 3 kwietnia 1992, g. 12.35)

  • ŚWIADECTWO, 304, Niedz. 30.11.1986,
    godz. 21.25

    † Bądź ze Mną i pytaj, jak Ja zachowałbym się w podobnej sytuacji. Wtedy ci powiem. I wtedy powinnaś dostosować się do Mojej woli, niezależnie od tego, ile cię to będzie kosztować.

    – Czy prawdą jest, że trwanie w Tobie ważniejsze jest niż doskonałość etyczna?

    † Tak, bo trwanie we Mnie prowadzi do doskonałości. Natomiast odwrotnie nie zawsze.
    Twoim celem nie jest doskonałość, tylko zjednoczenie ze Mną.

    – Wcześniej wezwałeś mnie na modlitwę...

    † Widzisz, jak troszczę się o ciebie.

    – A jednak jesteś ukryty…

    † To właśnie także jest wyrazem troski... o twój rozwój.

    – Onieśmiela i wzrusza Twoja dobroć...

    † Ważniejsze, aby powodowała zmianę postępowania.

    – Czy nie masz mi za złe, Jezu, że tak poufale do Ciebie się zwracam?

    † Przeciwnie: pragnę dużej poufałości i zażyłości, ale prowadzącej do ufnego poddania się Mojej woli – dla twojego dobra. Patos często przeszkadza i oddziela, bo jest pustą formą, bez treści.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.