Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Licea w Warszawie - prośba o opinie

2

Komentarz

  • W Pruszkowie otwiera się nowe sternikowe liceum Pryzmat.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Megan powiedział(a):
    W Pruszkowie otwiera się nowe sternikowe liceum Pryzmat.

    ile wynoszą opłaty
  • edytowano kwiecień 2019
    pozamiatane - już po rekrutacji do tego Pryzmatu
    Podziękowali 1Aniuszka
  • a nie - bo dzwoniłem i jeszcze można
    Podziękowali 1Joannna
  • Moje dzieci poza systemem, ale jak patrzę na punktację, to bez olimpiady lub konkursów nie ma szans dostać się do najlepszych LO. Dla uczniów po ed dodatkowym problemem jest pasek na świadectwie, bo mają mniej ocen i bez tzw "michałków".
    Szczerze mówiąc jednak nie mam przekonania do tzw dobrych LO. Rzeczywiście są tam wspaniali nauczyciele, dobrze wyposażone pracownie i kulturalni uczniowie? Nie ma używek, chamstwa, a nauka przebiega w przyjaznej atmosferze?
    I na koniec zapytam, czy wyniki z matury zależą od tego, do jakiego LO się uczęszcza czy od własnego zaangażowania i trochę też od szczęścia?
  • My na razie mamy złe doświadczenia z Zamoyskim, a bardzo dobre z Hoffmanowa i Staszicem. W Hoffmanowej przewazali u corki w klasie uczniowie zaangazowani w oazę i Szensztat. Byliśmy aż zaskoczeni jak corka wśród tych ludzi zmieniła się na korzyść.
    Teraz druga córa bardzo sobie chwali Staszica.
    Natomiast syn w 3 klasie zrezygnował z Zamoyskiego i uczył się do matury praktycznie sam. I ze świetnym rezultatem. Tak że wszystko zależy od dziecka i na pewno trochę od szczęścia.

    Podziękowali 1Gosia5
  • Pilnie potrzebuję opinii nt. Liceum Dąbrowskiego.
  • Nie wiem czy to będzie pomocne, bo to dość dawno już było... Moja kuzynka 10 lat temu skończyła Dąbrowskiego z dobrymi wynikami, ale maturę napisała średnio i na wymarzone prawo się nie dostała. Szła do liceum mając z egzaminu gimnazjalnego 96%.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • A Wyspiański?
  • Małgorzata w rankingu Wyspiański jest na 74 miejscu a Dąbrowski na 18 .
    Kolejność układana wg WSK (wynik szkoły odniesiony do średniej krajowej)



    Podziękowali 1Małgorzata32
  • W Dąbrowskim miałam praktyki nauczycielskie blisko 20 lat temu :) Klasy liczyły po 40 osób. Nie wiem,czy dalej tak tam jest, ale dla mnie to było przerażające.
  • Klasy w tym roku planują 31 osobowe. Liceum cieszy się dobrą opinią wśród nastolatków. 

    Na stronie waszaedukacja.pl można podejrzeć wyniki matur.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Ewd.edu.pl
    Podziękowali 1jan_u
  • matuleczka powiedział(a):
    Czy są rankingi, które uwzględniają potencjał uczniów na starcie szkoły do efektów maturalnych? 
    Sprawdzić to można na stronie EWD (Edukacyjna Wartość Dodana).

    Podziękowali 1jan_u
  • W tym roku to w ogóle będzie armageddon z rekrutacją w Warszawie. Jak patrzę na statystyki - mam ósmoklasistę, to masakra. Ciekawe, o ile na skutek  braku miejsc skoczą progi :(
  • edytowano czerwiec 2019
    My mamy tym trudniejsza sytuacje, bo syn nie ma zadnych punktow. Musza go przyjac na innych zasadach.
    Z kilku liceów, ktore brał pod uwage wlasnie Dąbrowski odpowiedzial nam pozytywnie.
    Ale nie jest to liceum pierwszego wyboru- syn nastawił się na inne.
  • Spróbujcie Zamoyskiego. Z naszego rozeznania wynika, że przychylnie patrzą na dzieci z zagranicy. 
  • I paradoksalnie brak punktów może być atutem a nie przeszkodą. Nasz F wraca do LO do Polski i będzie w Staszicu, przyjęty jako dziecko z zagranicy.
    Podziękowali 1jan_u
  • @Natalia, dzięki!
    Mozemy do Was zadzwonic?
  • edytowano czerwiec 2019
    @Małgorzata32 Tak. Dzwoń śmiało. Ja jestem na wakacjach w PL. Jutro jestem wolna. Podam Ci mój numer na priv. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Podpinam się pod temat powyższy, ale chodzi mi o opinie nt. liceów katolickich, np. Zmartwychwstanki, Nazaretanki, ks. Artuchowskiego i inne w Warszawie i okolicach lub liceum "przyjazne katolikom".
    Moje córki kończą 8 klasę i zastanawiamy się nad szkołą, nie są wybitne ze wszystkich przedmiotów,  raczej humanistyczne, predyspozycje językowe mają, po szkole muzycznej 1 st. itd. Średnia średnio 4,5 :smile:
    Ponieważ mieszkamy przy trasie zakorkowanej, mile widziana szkoła z internatem... może macie dzieci w takich szkołach?
    Dzięki za odp. 
  • edytowano luty 2021
    Szwagierka ma w Archutowskim polecamy. Jest internat. 
    Podziękowali 1Lorelei
  • Nazaretanki są w porządku. 2 moje córki chodziły. Poziom dobry, atmosfera przyjazna.
    Podziękowali 1Lorelei
  • Polecam Nazaretanki!
    Podziękowali 1Lorelei
  • Dziękuję za opinie, Nazaretanki też bardzo mnie interesują, cena troszkę przy dwóch córkach jest duża, ale oferta ciekawa... tylko czy one nie za słabą tą średnią mają? 
    Podtrzymuję pytanie i może ktoś jeszcze coś doradzi :smile:

    Najbliżej nas jest Szymanów, ale dojazdu brak zupełnie, także albo internat albo wożenie 2x dziennie...
  • Lo Pryzmat Pruszków
    Podziękowali 2Lorelei Joannna
  • edytowano luty 2021
    Skoro Szymanów najbliżej to co się Jeszcze zastanawiasz?No i jeśli Szymanów to tylko internat. Bez internatu to nie to. Moja żona i jej siostra po Szymanowie i mnóstwo koleżanek. Nie ma drugiej takiej szkoły ! To szkoła legenda.
    Podziękowali 2Lorelei Aneczka08
  • @Prayboy, serdecznie dziękuję za ten post :smile: może jednak sobie dadzą radę!
  • też mam znajomą co sama byla w Szymanowie i córki tam posyła. Też bym się nie zastanawiałam jak masz blisko.
    Podziękowali 1Lorelei
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.