Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co najlepiej do ogródka dla dzieci?

Chciałabym zrobić dzieciom kącik w ogródku. Zastanawiam się co się sprawdza najbardziej w takim przydomowym placu zabaw? Na pewno piaskownica, ale jak duża, by była wygodna dla 3-4 dzieci? A jak ogarnąć domki, zjeżdżalnie, huśtawki by były atrakcyjne dla malucha i starszaka?
Podziękowali 1wiesia
«13

Komentarz

• My mamy atrakcyjne dla wszystkich.. (2,5-9)a i tak co chwile w szkodę włażą :-) 
  • A co masz i jak wysokie? 
  • My chcieliśmy zrobić full wypas dzieciom i mają drewniany domek ze zjeżdżalnia, huśtawka, bocianie gniazdo, ściankę wspinaczkowa 1,5metra - taki drewniany zestaw. Trampolina i piaskownica duża 2 metrowa. 
    Teraz widzę, że wystarczyłaby tylko huśtawka i piaskownica:) 
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 5 czerwiec
    Najlepsze klepisko plus szlauch a do tego kilka wiader, desek i starych garnków ;)
    Edit: Jeszcze chaszcze, krzaczory, patyki i kamienie.
  • przyjedźcie nas odwiedzić - to zobaczysz czym sie bawią z tego co mamy :) - sama ocenisz czy to czy nie i jak duże :)
  • Może moje dzieci są jakieś znudzone ale mają w ogródku dużo a i tak interesuje ich wyłącznie towarzystwo innych dzieci.
    Podziękowali 3September Aga85 Bea
  • Bagata powiedział(a):
    Najlepsze klepisko plus szlauch a do tego kilka wiader, desek i starych garnków ;)
    Edit: Jeszcze chaszcze, krzaczory, patyki i kamienie.
    Dokładnie tak!!! I towarzystwo innych dzieci jest najważniejsze! Jak któreś jest samo to i tak się nudzi. 
  • Znajome dzieci dobrze się odnajdują w chaosie, jak jest dużo zakamarków, krzaków, błota i ogólnie byle czego. Przystrzyżony trawnik i estetyczna zjeżdżalnia ani nawet elegancki drewniany domek niestety nijak się nie sprawdzają.
    Podziękowali 1kiwi
  • Kuchnia błotna z palet, miski albo starego zlewu. Widziałam u znajomych wersję uproszczona czyli kran, miska i stare taboretki. Cały dzień przy tym siedzieli.

Znalezione obrazy dla zapytania kuchnia botna

• My mamy pompe ręczna w ogrodku, wiec robimy im mini wodny plac zabaw. Woda to zawsze hit dla dzieci, dla mlodych i tych starszych. Ale rodzice musza miec wylane na niehigeniczne zabawy ;)
    Poza tym huśtawka (ale taka większa, na 2-3 osoby), jakas platforma na drzewie, miejsce na ognisko (ładne palenisko znalazłam z takiej rdzawej stali), drabinka linowa.
    Podziękowali 1Monika73
  • My na razie zadowoleni jesteśmy, 3 M belka na 3 hustawki(3stanowiska i tak mało, w tym jedna z kubelkiem) , z tylu domek, zawłaszczony przez dziewczyny i chętnie się bawią, na wysokości 1,5 M i zjezdzalnia3 M z niego.. mamy miejsce z przodu na basen trochę się boje przy nich go rozstawiać ale z drugiej strony w taki ukrop to tylko basen. Dzisiaj chyba chociaż brodzik im rozwinę bo mimo cienia wróciliśmy właśnie do domu na ich życzenie z krwotokiem z nosa 
  • U nas od lat przede wszystkim trampolina. Tylko musi być duża i dobrej firmy, inaczej szkoda kasy. 
    Podziękowali 1Monika73
  • @Elunia ale mega  <3
    Podziękowali 1Bea
  • U nas trampolina, huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, a do tego rolki, rowery, bramka i piłka.
  • A właśnie.. mała bramkę wczoraj w lidlu widziałam .. tylko nie wiem czy do naszego ogródka to dobry pomysł 
  • No i dostałam sadzonki dyń.. i się zastanawiam czy w nogach domku/ za domkiem tym dziecięcym przy płocie to dobry pomysł.. tego mało mam z 2-3 
  • My mamy dwie bramki - M&Msy kopia piłkę w każdej wolnej chwili.ostatnio Kajtek się przyłącza A za nim i Józek. 
    Kopanie majora jednak młodszym sprawia więcej frajdy.
  • Tylko my mało miejsca mamy.. No ale można zawsze chować bo to małe tez ..
  • A, hitem naszego placu zabaw jest taka huśtawka, co działa na zasadzie równoważni- raz jeden w górę raz drugi i jeszcze kręci się jak karuzela. 
  • Te małe bramki to niestety porażka jakościowa. Przy żywiołowych chłopakach wytrwały godzinę i rureczki pogięte, łączniczki wyłamane. Przetrwać może tylko tatusia co z pietyzmem i niezbyt mocno w bramkę kopnie i oczywiście nie usiłuje się przez nią przewiesić.
  • Trawa, kamienie, liście, patyki + zamykana piaskownica. Jadą tak drugi rok i się nie nudzą. 
    Huśtawki nigdy nie dostaną, za bardzo się boje, że. któryś maluch podejdzie pod. 
    A innych zabawek nie widzę potrzeby kupować, bo świetnie się zajmują tym co wyżej :D 
    Aaa planujemy robic taka kuchnie jak Elunia wstawiła, ale mamy przy przedszkolu i na dwóch innych placach zabaw, więc nie mamy jakoś specjalnie spiny ;)
  • Nasze bramki nie takie małe. Solidne są.  
  • Dla starszych hamak 
    I hamak
    I hamak

Podziękowali 3makodorzyk kiwi Bea
  • I kloca sie ktory lezy i czyta...
  • Bo hamakow musi być dużo. My mamy 3. I jeszcze tzw krzesła brazylijskie.
  • A wszystko i tak zależy jaki się ma ogródek. 
    Na moich 60 metrach ogródka i tak.mam dużo (piaskownica, zjeżdżalnia, domek, turnball, stol, krzesła itd) więcej już nie wcisne ale już i tak mi się odechcialo kombinować. Nawet bardziej ubogi plac zabaw ale z innymi dziećmi jest fajniejszy.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • W cieniu drzew liściastych? :-)  kto ma basen i mu się 2 latki nie topiły? Wypróbuje ten brodzik zdecydowanie.. 
  • Hamak lub hamaki koniecznie. Sama bym na takich poleżała sobie zerkajac od czasu do czasu na bawiące się dzieci....eh
  • Ja mam krzesło .. fotel taki. M mi kupił jak byłam w ciąży z trojaczkami.. bardzo nieporęcznie się składa ale jest fantastyczne 
  • edytowano 5 czerwiec
    Duży basen i porządna trampolina.
    W domku zrobiobym przez dziadka się nie bawią zbyt często. W piaskownicy tylko maluchy do 3 lat max. Huśtawki dla maluchów ok.
    Chłopcy ok 4-5 mają dostęp do narzędzi (prawdziwych), budują z drewna stoliki,  krzesła i co tam wymyślą .  Kopią dziury - to ulubiona rozrywka.  Nieraz dokopali się do fundamentów czy różnych kabli. Przedłużeniem podwórka jest las, z szalasami i innymi cudami. Nie wnikam. Na podwórku zwykle ok 10 dzieci się bawi. Sami wymyślają zabawy.  Im mniej dostaną, tym większą kreatywnością muszą się wykazać.  
    Ale w takie upalne dni basen jest wybawieniem.  Wczoraj rozlozylismy,  przez następne 3 miesiące będą zagospodarowani. 
    Podziękowali 1Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.