Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PPK - nowy podatek?

Co myślicie o Pracowniczych Planach Kapitałowych? Macie zamiar złożyć rezygnację? 
Tutaj trochę informacji, może ktoś ma bardziej wiarygodne/rozbudowane:
https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/wiedza-o-ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-a-emerytura/f7qknqy.amp

Komentarz

• Jak dla mnie to kolejne wyciąganie pieniędzy z kieszeni. Przedsiębiorca będzie płacił w imię podatku i przysxlej emerytury pracowników. Pracownicy będą płacić jak do Ofe czy innego talatajstwa. Odcliczą z brutto i odciągną z netto. Obiektywnie pierwszy raz odliczalam w liście płac. W skali roku i lat niemało. A później przyjdzie kolejny mundry i stwierdzi, że mi to nie potrzebne. Bo panda.pan czyli państwo na czele z kolejnym oszołomowym rządem.
    I zabiorą w imię wyzszej potrzeby B)
    Ogólnie mam to w d.ie
    Podziękowali 2Katarzyna jukaa
  • Już dawno złożyłem rezygnacje, nie opyla sie, to zwykła kradzież w obliczu prawa. Co gorsza rezygnację trzeba co jakiś czas odnawiać. I oczywiście, że będzie jak z OFE: zlikwidują te pieniadze bo potrzebne do budżetu

Podziękowali 1Bea
  • Myślałam, że ktoś może ma jednak inne zdania ;)
    Podejrzewam, że sporo osób może nie wiedzieć, że trzeba z tego zrezygnować i składki i tak zostaną im potrącone. Niby można to zrobić w każdym momencie, ale podejrzewam, że to co potrącone nie wróci? 
    Nie wiedziałam, że rezygnację trzeba odnawiać, jak często?
  • Teoretycznie co pół roku.
    Jak ogarnę temat to dam znać
    Bliżej konca roku bo mi od stycznia kilka firm w ppk wchodzi
    Podziękowali 1Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.