Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Moje powieści

145679

Komentarz

  • Gratulacje :) 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czekałam na nią, dzięki. :-)
    Podziękowali 1Gosia5
  • gratulacje!! 
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Agnicha, bardzo mi miło :) 
  • Jeśli szukacie lektury dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa, to ponoć moja powieść jest dla nich formą kursu przedmałżeńskiego :) Polecam nie tylko młodym ;)

    „Przebaczam ci” przedstawia dalsze losy bohaterów książki „Kocham cię mimo wszystko”. Podobnie jak poprzedniczka, nowa powieść jest pełna nagłych zwrotów akcji i licznych tajemnic. Wciągająca fabuła niesie ze sobą mnóstwo treści – tych najbardziej mnie interesujących, czyli związanych z budowaniem relacji damsko-męskich.
    Małgorzata Lis płynnie porusza się po tematach ważnych dla zakochanych. Opisuje pierwsze miesiące małżeństwa, zmagania narzeczonych w walce o czystość, trudy związane z konsekwencjami błędów przeszłości. Bohaterowie są poddani licznym próbom: dbania o długoletnią przyjaźń, niespodziewanego rodzicielstwa, zderzenia się małżeńskiej wizji z rzeczywistością. Młodzi małżonkowie zostają również dotknięci przez kryzys – nie tylko w relacji ze sobą, ale też w relacji z Bogiem.
    Wszystkie te wydarzenia stawiają przed nimi, jak również przed czytelnikiem, trudne pytania. Co to jest miłość? Co zrobić, gdy skończy się uczucie? Co wolno przed ślubem? Jak wyznaczyć właściwą granicę? Czy błędy przeszłości determinują małżeńskie szczęście? Czy ślub jest przepustką do życia bez rozczarowań?
    „Przebaczam ci” nie daje łatwych odpowiedzi ani nie podpowiada właściwych zachowań. Dzięki temu jest solidną bazą do rozmów – zarówno tych przed jak i po ślubie. Rzetelnie oddane zmagania wierzących par kierują czytelnika do refleksji nad tematem budowania małżeństwa na najlepszym fundamencie – na Bogu. Książka – mimo formy powieści – stanowi swoisty kurs przedślubny. Idealna dla narzeczonych stojących u progu Sakramentu Miłości, ale też małżonków wkraczających we wspólne życie. Polecam!
    (U progu Sakramentu Miłości, na Facebooku i na Instagramie)

  • Podrzucam link do wywiadu :) O książkach, o życiu, rozwodach, dzieciach, rodzinie i sztuce. Oraz rzecz jasna o przebaczeniu <3

  • Dziś mija rok od premiery mojego debiutu :) Dziękuję Wam za okazane wsparcie, że kupujecie, czytacie i rekomendujecie  <3 Kto ma ochotę na egzemplarz z autografem, zapraszam do kontaktu, a komu nie zależy na wpisach i chce zgarnąć więcej wartościowych książek, temu polecam promocję w wydawnictwie. Można tanio kupić osobno lub w zestawie, a do tego od 100 zł przesyłka gratis.

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • To ja nieskromnie zacytuję @Agnieszka5 B) To o "Kocham cię mimo wszystko". Jeśli macie ochotę na świąteczny prezent dla bliskich lub dla siebie, to polecam moje powieści  :) Wysyłam w świątecznym opakowaniu, 56 zł komplet, 30 zł pojedynczy egzemplarz. Kurier 16, paczkomat 11. 

    "Dawno jednak żadna opowieść tak mnie nie poruszyła i nie wciągnęła jak historia Ani i Marcina (...) To nie tani, kiczowaty romans. To piękna, mądra, głęboka książka, z dobrze psychologicznie zbudowanymi, wiarygodnymi postaciami, błyskotliwymi dialogami, życiową mądrością." Dziękuję, Agnieszko <3 Poczytam sobie Twoje posty, kiedy będę miała zapaść twórczą :)

    Podziękowali 1mamababcia
  • Bardzo chętnie,  ale nie teraz  :(
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Gosia5 od jakiego wieku polecasz swoje książki? :) 
  • @malagala, 15 lat pierwsza, druga 16, ale wszystko zależy od wrażliwości czytelnika. Moja córka była młodsza, kiedy czytała, ale też z nią rozmawiałam na poruszone w książkach tematy. 
  • Doskonały prezent dla seniorek. Przetestowałam na mamie i teściowej.
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano styczeń 2021
    Konczę "Przebaczam ci"
    Czyta się jednym tchem. Zaczęłam rano, zostalo mi trzy rozdziały.
    Powiem szczerze, że zdecydowanie (jak dla mnie) przesadzona jesli chodzi o zagmatwane losy bohaterów. Przez to totalnie odrealniona. Czyta się jak dobrą bajkę  :D Nie znaczy, ze takie rzeczy nie mają miejsca w życiu. Ale, żeby aż z takim "natężeniem"?
    @Gosia5 rozumiem, że fantazja Cię poniosła B)
    Zdecydowanie jednak polecam!
    Poczatkowo myslałam, że napiszę swoja recenzję, ale niech kazdy sam wyrobi sobie zdanie.
    Ksiazka chyba bardziej skierowana do młodzieży. Choć...nie wiem czy do młodzieży moze trafić przekaz jaki ze sobą niesie?

    Podziękowali 1Gosia5
  • @Małgorzata32 Ja osobiście lubię, kiedy się dużo dzieje w powieści, zwłaszcza gdy wydarzenia są teoretycznie możliwe. Pewnie, że rzadko się tyle dzieje w życiu jednego człowieka, ale bywa i tak. Większość wydarzeń jest z życia wzięte. Moja fantazja wplotła je jedynie w życie tych wymyślonych przeze mnie bohaterów.
    Co do wieku czytelnika, to słyszałam głosy zadowolenia od nastolatek po mocno już starsze osoby. Także chyba tu nie wiek decyduje, ale indywidualne preferencje czytelnika. A wiadomo, że u gustach się nie rozprawia  ;)
    Jednocześnie cieszę się, że dobrze Ci się czytało i mam nadzieję, że mimo wszystko nie był to czas stracony. Dziękuję, że podzieliłaś się swoją opinią  :)
    Pozdrawiam serdecznie  <3
  • @Gosia5 ależ oczywiscie że dobrze mi się czytało.
    I jakby to powiedziec...czekam na ciąg dalszy <3
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Małgorzata32 Ciągu dalszego nie będzie. Napisałam całkiem nową historię. Już czeka w kolejce na redakcję. Ci, co czytali, twierdzą, że lepsza od poprzednich. Cóż... Znowu i tak zdecydują czytelnicy. Ja jestem zadowolona   B)
    Podziękowali 2Małgorzata32 Natalia
  • O! Suuuper!
    Jeszcze lepsza, powiadasz? Hm...
    A kiedy się ukaże?
  • edytowano styczeń 2021
    @Małgorzata32 Nie wiem. Wysłałam do wydawnictwa. Jeśli będą na tak, to przede mną cały proces wydawniczy. Minimum 4 miesiące. 
    A że lepsza, to na razie zdanie mojego męża, teściowej i koleżanki. Mnie się podoba  B) Zobaczymy, co powie pani redaktor  :)
    Tymczasem zabieram się za kolejną powieść. Także nową, niebędącą kontynuacją tej trzeciej. 

    Podziękowali 1Natalia
  • edytowano luty 2021
    Dla użytkowników czytników dobra wiadomość :) Jest już ebook "Przebaczam ci". Do kupienia i do pobrania na Legimi. W tej aplikacji można wykupić abonament, ale też w wielu bibliotekach są rozdawane darmowe kody ważne w miesiącu, w którym był pobrany kod. A oto linki do obu powieści na Legimi:

    PS Moja trzecia powieść otrzymała zielone światło od wydawnictwa, ale kolejka obowiązuje, proces wydawniczy nie zachodzi od ręki, więc premiera na pewno w tym roku, ale dopiero w drugiej połowie. Dam jeszcze znać. Będzie to kolejny romans, ale inaczej napisany (bardziej rozciągnięty w czasie), z innymi bohaterami i problemami. Obok miłości i związków ważna jest kwestia powołania oraz roli rodziców w życiu dorosłego dziecka.
  • Gratuluję talentu i że jest realizowany :)
    Podziękowali 2Gosia5 mamaw
  • edytowano maj 2021
    Już 7 czerwca premiera mojej najnowszej powieści :)
    "Wybrać miłość. Powieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia"

    W życiu osiemnastoletniego Kuby jednego dnia dochodzi do prawdziwej rewolucji. Spotkanie z niezwykłą dziewczyną i przypadkowe poznanie przez lata skrywanej przez rodziców tajemnicy wywraca jego poukładane plany do góry nogami. Czy jedno spotkanie i jedna obietnica z przeszłości mogą zmienić całe jego życie?

    Kolejna powieść Małgorzaty Lis od pierwszych stron wciąga czytelnika w porywającą i pełną zwrotów akcji historię odkrywania prawdziwej miłości, poszukiwania zagubionej wiary i odnajdywania ukrytej na dnie serca nadziei. To poruszająca opowieść o tym, że Bóg wskazuje człowiekowi cel, lecz nie wybiera za niego ścieżek, którymi ma on podążać.

    Czy Kuba potrafi wybrać tę najwłaściwszą? Czy zmagając się z błędnymi wskazówkami, przeciwnościami losu i konsekwencjami swoich wyborów, znajdzie drogę prowadzącą do prawdziwego szczęścia?


    Dodam tylko, że to choć bohater ma na początku 18 lat, to nie jest to powieść (tylko) dla młodzieży. Akcja dzieje się przez kilka lat, a dość ważnym aspektem książki są relacje bohatera z rodzicami :) 

    https://boskieksiazki.pl/pl/p/Wybrac-milosc.-Powiesc-o-poszukiwaniu-prawdziwego-szczescia/1160

    https://www.facebook.com/Małgorzata-Lis-strona-autorska-108646617230141

    Podziękowali 2Ewasz In Spe
  • Łał! Brzmi intrygująco :) Gratulacje!
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Gosia5
    Książki kupiłam płacąc w Euro. Gdybym zrobiła zakup w Polsce było by taniej. Ale nie żałuję - naprawdę fajna lektura. Czyta się bardzo przyjemnie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Dla tych, którzy nie korzystają z FB, wklejam linki do recenzji przedpremierowych opublikowanych na blogach. Zachęcam do przeczytania. A jeśli ktoś reflektuje na książkę z autografem, to zapraszam do kontaktu :) Od 7 czerwca powieść będzie do kupienia w księgarniach, a pewnie za jakiś czas pojawi się ebook, również na Legimi. 
    Jeśli nie przepadacie za tego typu literaturą, proszę, polecajcie moje książki tym, którzy lubią czytać powieści obyczajowe i wątkiem romantycznym. Dziękuję  <3  
    http://tatiaszaaleksiej.pl/wybrac-milosc/
    http://www.wojowniczkaniepokalanej.pl/index.php/recenzje/80-wybrac-milosc-recenzja-przedpremierowa
    https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2021/05/31/wybrac-milosc/
    Podziękowali 1Ewasz
  • Jeśli macie ochotę na egzemplarz mojej powieści z dedykacją i autografem, proszę o kontakt. Cena 33 zł + koszt wysyłki (16 kurier, 11 paczkomat). Wysyłka od 21 czerwca :) 
    A 27 czerwca po Mszy o godzinie 18 spotkanie autorskie w Długiej Kościelnej. Zapraszam :)
    Powieść dostępna jest też w księgarniach, a niedługo pojawi się w formie ebooka i na Legimi. 
    Pozdrawiam serdecznie
  • "Miłość, pies i czekolada" to moja najnowsza powieść, która ukaże się 15 listopada. Poniżej link do zapowiedzi na stronie wydawnictwa, gdzie znajdziecie opis i rekomendacje. Przypomnę tylko, że to moja czwarta powieść w raczkującym dopiero w Polsce gatunku zwanym za granicą romansem chrześcijańskim. 
    https://boskieksiazki.pl/pl/p/Milosc,-pies-i-czekolada/1179
    Podziękowali 2DaddyPig Małgorzata32
  • Już od wczoraj książka "Miłość, pies i czekolada" w sprzedaży. Można też zamawiać u mnie, z autografem. 30 zł plus koszt przesyłki (11 zł paczkomat, 16 zł kurier). Myślę, że to dobry pomysł na świąteczny prezent :) 
    A moja trzecia powieść "Wybrać miłość" jest już dostępna w wersji elektronicznej na Legimi. W wielu bibliotekach można otrzymać darmowe kody. 
    https://www.legimi.pl/autor/lis-malgorzata,ad144290/
    Podziękowali 2In Spe Biznes Info
  • Już pisałam w wątku o lajkach konkursowych, ale i tutaj powtórzę moją prośbę. 
    Serwis Granice.pl co kwartał organizuje konkurs na najlepsze książki na daną porę roku. Teraz czas na najlepsze książki na wiosnę. W kategorii Proza polska została nominowana moja powieść "Miłość, pies i czekolada"  Będę wdzięczna za oddanie na nią głosu. 
    https://www.ksiazkanawiosne.pl/ksiazka,6203760
    Dziękuję  3
    Zachęcam też do sięgnięcia po tę powieść i po pozostałe też  :D
  • "Miłość, pies i czekolada" głosami internautów wygrała konkurs na najlepszą książką na wiosnę  <3 Dziękuję za oddane głosy. 
    A na lato szykuję coś nowego :) 
    Podziękowali 3jan_u Klarcia zbyszek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.