Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowy Papież

13»

Komentarz

  • Jeśli idziemy z Jezusem nic nam nie grozi.
    ---
    I tak, i nie.


    Pogaństwo powoli umiera i polaryzuje się. Horoskopy z gazetek kobiecych nie robią na nikim wrażenia, a do wróżek chodzą idioci...
  • edytowano styczeń 2020
    No to coraz więcej tych idiotow, bo coraz więcej wróżek j coraz więcej zarabiają. A horoskopy z gazety nie robią wrażenia, ale takie, że skorpion z panną to nie i lew z bykiem to nie, a koziorożec są niemiłe.  Oczywiście z kapelusza teraz to wyciągam,  ale ludzie naprawdę w to wierzą.  Chyba s innym środowisku się obracamy, że tego nie widzisz. Znam kilka osób,  w dalszym otoczeniu, co regularnie bywa u wróżki.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Słuchałam w radiu o tych wrozksch, jaki to rynek, ludzie nawet za granicą wyszukuje najlepszych, tu taki fragment:
    "Nie mają czarnych kotów, rzadko korzystają ze szklanych kul, częściej z kart tarota. Dostać się do nich trudniej niż do lekarza. Cena za godzinną konsultację to przynajmniej 100 złotych. Najlepsze kasują jednak dużo więcej, ale – wśród Polaków – wróżki i tak mają naprawdę wielkie powodzenie."
  • Nie znam nikogo kto by traktował poważnie horoskopy, a na pewno nie takie gazetowe. Co do wróżek to jest to chyba normalny zawód który można zarejestrować jako działalność doradcy duchowego czy jakos tak, co jest totalnym kuriozum. Ale fakt, są ludzie którzy chodza. Mnie tez kiedyś kusiło by się wybrać z czystej ciekawości co by powiedziała, ale jednak szkoda mi kasy na głupoty. Nie wierze ze wchodzą tu w grę jakieś nadprzyrodzone zdolności, raczej socjotechnika i manipulacja.
  • Ale nawet jeśli to jest tylko socjotechnika i manipulacja to jest złem jeśli ktoś im ulega. Właśnie w tym szatan też ma ogromne pole do popisu.  Zagrożeniem duchowym nie muszą być nadprzyrodzone zdolności tylko wiara w nie.

  • edytowano styczeń 2020
    Maciek_bs powiedział(a):
    Mam mieszane uczucia. Benedykt nie musiał abdykować, mógł rządzić do tej pory, a nie wykonywać takie ruchy, które tworzą wrażenie dwuwładzy w Kościele.
    Wracając do początku wątka.
    Jednak Benedykt nie wykonuje ruchów tworzących podział w kościele.

    A o. Kramer po swoim komentarzu dot Papieża Benedykta dostał zakaz wypowiadania się w mediach społecznościowych.
  • Tam bruździ sekretarz Benedykta. Dopóki nie będzie wypowiedzi Benedykta XVI bezpośrednio, nie ma co się pochylać nad słowami bpa Gänsweina.

    Póki co jedyne dowody w sprawie pokazał kard.Sarah.
    Podziękowali 1Berenika
  • Scalfari znów prowokuje, kolejne dementi Watykanu

    https://www.pch24.pl/scalfari-znow-prowokuje--kolejne-dementi-watykanu,71353,i.html

    ***

    Dlaczego papież z tym lewakiem w ogóle rozmawia? Czy nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób szkodzi Kościołowi, za który jest odpowiedzialny?

  • @Paprotka byś się mocno zdziwiła...kto jeździ do wróżki i z kim taka wróżka potrafi współpracować.... U nas jest region specyficzny  babki woski, palone ziółka, trochę przepowiedni a potem kończy się różnie, egzorcyzmy na poziomie diecezjalnym a czasem u papieża (wnuk takiej babki). 
    Swoją drogą skoro można odbierać Glasa jako ciągle straszącego diabłem to jak tu czytać proboszcza z Ars 
    Podziękowali 1Klarcia
  • tak czytam ten wątek, i myślę sobie, że macie strasznie skomplikowany obraz świata - te zapasy między Bogiem a Szatanem, kto silniejszy :)

    I mysle też, że dostaliśmy ten świat, i wolną wolę ("na wzór i podobieństwo"), jako zadanie - zło jest w nas i to my mamy z nim walczyć.
    Podziękowali 2Ida MagdaD
  • edytowano marzec 2020
    Kardynał Sarah może byłby ciekawy dla trzeciego świata, w Europie zrazi ludzi do KK i tyle. A ta próba wmieszania Benedykta żenująca.

    Myślałam, ze temat dotyczy serialu Nowy Papież bardzo dobry jest, polecam.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.